آخرین اخبار

4. فروردين 1396 - 17:13   |   کد مطلب: 296798
اسلام آبادخبر: امام جمعه اسلام آبادغرب گفت: : وقتی رهبر انقلاب در ابتدای سال در مورد معضل بیکاری اشاره می کنند، نشان دهنده این است از عملکرد ما، مسئولین و دولت راضی نیستند، مردم باید رییس جمهوری انتخاب بکنند که بتواند نظرات رهبر انقلاب را پیاده کند.

به گزارش اسلام آباد خبر، 

حجت الاسلام سید امیر محمدی پور امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب در خطبه های اولین نمازجمعه سال 96 با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حرم رضوی اظهار کرد: در حالی سال 95 به پایان رسید که گزارشی در باب اقدام و عمل اقتصاد مقاوتی نداریم که بدهیم و از این بابت اظهار شرمندگی می کنیم و امیدواریم امسال با شرمندگی تمام نشود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در شعار امسال تولید را توأم با اشتغال قرار دادند و ما اکنون 9 سال است که پیام های اقتصادی رهبری را می شنویم و برخی هنوز تکانی به خود نداده اند اما برخی هم برای اجرای فرامین امام و رهبری در حال تلاش هستند، اما تا وقتی دولت و ملت با هم، دست به دست هم ندهند کاری از پیش نمی برند.

امام جمعه شهرستان تصریح کرد: کشور یک رهبر دارد، رهبر راهنمایی می کند و ما باید اجرا کنیم، نه اینکه رهبر راهنمایی کند و ما هم به دنبال ایشان سخنرانی کنیم، یک سال تمام می شود و با سخنرانی حتی اقتصاد مقاومتی خوب هم تشریح نشده است و هنوز ابعاد آن خوب روشن نشده، و این از کوتاهی ماست.

وی افزود: وقتی رهبر انقلاب در ابتدای سال در مورد معضل بیکاری اشاره می کنند، نشان دهنده این است از عملکرد ما، مسئولین و دولت راضی نیستند، در عین حال می فرمایند؛ کارهایی صورت گرفته اما به ثمر ننشسته است.

حجت الاسلام محمدی پور خازرنشان کرد: هر کدام از ما می توانیم برای اجرا فرمان رهبری قدم برداریم و اولین قدم برای اصلاح الگوی مصرف، مصرف کالای تولید داخلی ایرانی است.

وی افزود: ساده ترین دستور در باب اقتصاد مقاومتی این است که اسراف نکیم که گناه کبیره است و زمانی که ما کارمان با یک خودرو 30 الی 40 میلیونی ایرانی راه می افتد چرا باید ماشین 100 میلیونی خارجی بخریم.

خظیب جمعه اسلام آبادغرب گفت: یکی از ظرفیت های کشور ما نیروی کار تحصیل کرده است که 33 میلیون نفر از سن 15 تا 40 سال در کشور داریم که می توانند کار بکنند و بین این ها تعداد زیادی فارغ التحصیل دانشگاهی هست که دولت نتوانسته برای رفع بیکاری اینها کاری بکند.

وی افزود: کشور ما از لحاظ منابع طبیعی قوی است اما مدیریت خاصی در این زمینه صورت نگرفته است.

امام جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به زوایای متعدد فرمایشات مقام معظم رهبری ، گفت: این نشان می دهد که رهبری اندیشه های لازم را جهت عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت را داشته اند و اگر دولتمردان پا به پای رهبری در این قضیه همراه باشند، امید است که برای تولید و اشتغال کار شایسته ای انجام بشود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از نقطه های اقتصاد مقاومتی تقدس کار است و جوانان تحصیل کرده ما باید به دنبال پشت میز نشینی نباشند و همچون معصومین باید کار و تلاش و کارآفرینی نمایند.

حجت الاسلام محمدی پور با بیان توصیه هایی برای پیاده سازی اصلاح الگوی مصرف در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: مردم باید رییس جمهوری انتخاب بکنند که بتواند نظرات رهبر انقلاب را پیاده کند.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر