پربیننده ها

آخرین اخبار

30. مهر 1396 - 16:03   |   کد مطلب: 299143
اسلام آبادخبر: پیش از ظهر امروز جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع بیان آسیب های اجتماعی و معرفی اولویت های فرهنگی شهرستان در دفتر امام جمعه محترم اسلام آبادغرب برگزار گردید.

به گزارش اسلام آباد خبر، پیش از ظهر امروز جلسه شورای فرهنگ عمومی  با موضوع  عفاف و حجاب در دفتر امام جمعه محترم شهرستان اسلام آباد غرب برگزار گردید.

 

 

در این جلسه که با حضور ادارات عضو و اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان برگزار شد؛ رضا عباسی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن بیان مشکلات فرهنگی شهرستان نسبت به پیگیری مصوبات گذشته تاکید نمود.

 

موضوع بیان آسیب های اجتماعی و معرفی اولویت های فرهنگی شهرستان بحث اصلی  این جلسه  شورای فرهنگ عمومی شهرستان بود که مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و مصوباتی در خصوص آلودگی بصری بنرهای سطح شهر و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی توسط بخش خصوصی را نیز در پی داشت. 

 

 

امام جمعه شهرستان در این جلسه با اشاره به عملی نشدن تعدادی از مصوبات قبلی درباب اهمیت شورای فرهنگ عمومی گفت: مصوبات شورای فرهنگ عمومی برای تمام دستگاه ها لازم الاجراست، مادامیکه قانونی برضد آن نباشد.

 

وی تصریح کرد: فرهنگ به مثابه قلب تپنده و هوای تازه برای یک شهر 100 هزار نفری است لذا توقع است که مسئولان ادارات شخصا" در این جلسات حضور داشته باشند یا نماینده تام الاختیار خود را به جلسه بفرستند.

 

حجت الاسلام مهری رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان اینکه وظیفه ما بسیار سنگین است، عنوان کرد: با مدیریت کاغذی کار درست نمی شود.

 

 

وی با اشاره به آمار بیکاری مطرح شده از سوی مسئولین رده بالای کشور، بیان داشت: آمار 40 درصدی بیکاری در شهرستان اسلام آبادغرب به معنای فاجعه و بحران است لذا باید باید تدابیری اندیشیده شود که جواب بدهد.

 

به گزارش خبرنگار اسلام آباد خبر، مدیران حاضر در جلسه ضمن بیان دیدگاه ها و نظرات خود درخصوص مشکلات شهرستان و آسیب های اجتماعی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

فرشته اکبری رییس اداره بهزیستی شهرستان آمار مقایسه ای 5 ماهه اول سال 95 و 96 از کاهش 24 درصدی آمار طلاق در شهرستان خبر داد و این را نتیجه مشاوره های قبل از طلاق با مشارکت دیگر دستگاه های مربوطه خبر داد.

وی همچنین گفت: بیشترین درصد وام کم بهره اشتغالزایی از 4 میلیارد تومان تسهیلات بهزیستی به افرادی که برگشت به خانواده داشته اند اختصاص یافته است.

 

 

قدرت محمودی مسئول فرهنگی-اجتماعی سپاه و مدیر قرارگاه جوادالائمه شهرستان اسلام آبادغرب با اعلام آماری از آسیب های اجتماعی محلات آسیب پذیر شهرستان، گفت: از مشکلات مهم جامعه ما می توان بیکاری، اعتیاد، کمبود مهارت های فنی حرفه ای، کمبود مهارت های زندگی و کمبود مهارت های فرزندپروری را نام برد.

 

وی افزودد: در راستای طرح کرامت2 سپاه بدون هیچ گونه محدودیتی در خدمات دهی به اقشار محلات آسیب پذیر و ریشه کنی اعتیاد مشارکت می کند و در این محلات آلوده تا 70 درصد هزینه های ترک اعتیاد یک بیمار معتاد را پرداخت می نماید.

 

نماینده آموزش پرورش نیز با بیان دیدگاه های خود به افزایش طلاق در بین اقشار تحصیل کرده اشاره کرد و نقش مشاوره را برای اولیاء دانش آموزان خیلی مفید و موثر ارزیابی نمود.

گفتنی ست، در این جلسه نماینده کمیته امداد، شهرداری، نیروی انتظامی  و... هر کدام به بیان نظرات خود پرداختند.

 

 

 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران