آخرین اخبار

14. آذر 1396 - 15:41   |   کد مطلب: 299699
اسلام آبادخبر: همایش وحدت با حضور ائمه جمعه و جماعات اهل تسنن و تشیع استان کرمانشاه در اسلام آبادغرب برگزار شد.

به گزارش اسلام آباد خبر، پیش از ظهر امروز به‌مناسبت هفته وحدت و با حضور گسترده علمای شیعه و اهل تسنن استان کرمانشاه همایش بزرگ وحدت در تالار شهرداری اسلام آبادغرب برگزار شد.

 

سرهنگ خدادادیان فرمانده سپاه اسلام آبادغرب در آغاز مراسم ضمن  گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و خیرمقدم به مدعوین، از مسئولین شهرستان و ادارات و ارگان هایی که در برگزاری این همایش باشکوه همکاری نموده اند تقدیر و تشکر نمود.

 

 

 

 

در ادامه حجت الاسلام مهری امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب نیز ضمن خیرمقدم به حضار محترم، میلاد با سعادت پیامبر بزرگ اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبریک گفت.

 

وی اظهار کرد: وحدت اسلامی از جمله اساسی ترین و بنیادی ترین نظریه های امام راحل و رهبری انقلاب است که همواره بر آن تاکید داشته اند، نه بعنوان یک تاکتیک، بلکه بعنوان یک استراتژی مورد قبول.

 

امام جمعه اسلام آبادغرب بیان داشت: حقیقتا" بدور از هر گونه مبالغه، امروز نماد وحدت شیعه و سنی را در استان کرمانشاه می توان یافت.

 

 

 

ماموستا ملا عبدالله غفوری امام جمعه شهرستان روانسر نیز در همایش  وحدت در اسلام آبادغرب با تاکید بر حفظ وحدت بیش از پیش در بین مسلمانان گفت: ما همه سرباز رهبر هستیم و الحمدلله در سایه قرآن و ائمه وحدت خود را حفظ کرده ایم.

 

وی با اشاره جنایات آل سعود عنوان کرد: اینها شایسته لقب خادم الحرمین نیستند، اینها خائن الحرمین هستند و خادم آمریکا هستند.

 

 

در ادامه مراسم همایش بزرگ  وحدت در اسلام آبادغرب، ماموستا ملامحمد محمدی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه نیز با اشاره آیات قرآن کریم، در تاکید بر وحدت مسلمانان و پرهیز از تفرقه به ایراد سخن پرداخت.

 

وی با تسلیت به خانواده های درگذشتگان زلزله اخیر در استان کرمانشاه، گفت: سفر مقام معظم رهبری به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نور و رحمت بود و این خود از نشانه های وحدت است، همچنین سپاه، ارتش و دولت برای مردم زحمات زیادی کشیدند.

 

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه با اشاره به فصل سرما خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت جمهوری اسلامی هر چه زودتر سرپناهی برای زلزله زدگان ایجاد نماید.

 

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقشه های دشمنان برای برهم زدن وحدت در بین مسلمانان جهان اشاره کرد و گفت: دشمن خوب می داند تنها راه شکست اسلام ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است، لذا  دشمن آرام نمی نشیند و هر لحظه در حال نقشه کشیدن برای مسلمانان است، بعد از کمونیسم، پوچ گرایی، القاعده و داعش معلوم نیست توطئه بعدی دشمن چه خواهد بود.

 

ماموستا ملامحمد محمدی خاطرنشان کرد: وقتی از سوی مقام معظم رهبری "وحدت" بعنوان اصل اول مطرح می شود و به صراحت بر وحدت تاکید می شود، این نشان از اعتقاد راسخ ایشان به وحدت و برادری دارد که این از پیام های قرآن است.

 

به گزارش خبرنگار اسلام آباد خبر، آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه  سخنران اصلی همایش وحدت در اسلام آبادغرب به بیان دیدگاه های خود در خصوص وحدت از منظر قرآن و اهل بیت(ع) پرداخت.

 

این عالم جلیل القدر بهترین محور برای وحدت را شخص رسول خدا(ص) و کسانیکه در خانه رسول خدا تربیت شده اند( اهل بیت علیهم السلام) دانست.

{مشروح سخنان آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه را در این  لینک بخوانید}

 

 

 

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران