پربیننده ها

آخرین اخبار

12. مرداد 1398 - 12:20   |   کد مطلب: 304997
اسلام آبادخبر: افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام آبادغرب با حضور مسئولین شهرستان و استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش اسلام آباد خبر،  پیش از ظهر امروز آئین افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد در اسلام آبادغرب با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و مسئولین شهرستان، هنرمندان و خانواده معظم شهدا برگزار شد.

 

در ابتدای این برنامه جهانبخش حیدری فرماندار شهرستان ضمن خیرمقدم به مدعوین وهنرمندان استان های مختلف کشور اظهار کرد: نکته ای که باید به آن اهتمام داشته باشیم این است که جنگ در استان کرمانشاه آغاز شد و در همین استان به پایان رسید، لذا ظرفیت بسیار عظیمی از رشادت های مردم و رزمندگان را در اختیار داریم، لذا وظیفه هنرمندان است که به این گنجینه عظیم بپردازند.

 

 

در ادامه حجت الاسلام مهری امام جمعه شهر شهیدان مرصاد نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا ضمن تقدیر از کلیه دست اندرکاران یازدهمین جشنواره ملی تئاتر مرصاد، گفت: درخصوص جنگ، ایثار و دفاع مقدس روایات متعدد گفته شده، کنگره ها و همایش های زیادی برپا شده و کتاب های زیادی نوشته شده اما هر کدام مخاطبین خاص خود را دارند اما رسانه های دیدای و شنیداری و تئاتر تاثیرگذاری خوب دارد و آنچه برای نسل جدید می توان درذهن ها ماندگار باشد و تاثیر خود را بگذارد همین تئاتر است.

 

وی با اشاره به اثر بخشی فیلم ارزشمندی نظیر مختار، عنوان کرد: کای که هنر تئاتر و بازیگری هنرمندان با ذهن مخاطبان انجام می دهد تاثیر گذاری آن بیشتر از دیگر رسانه هاست.

 

 

امام جمعه اسلام آبادغرب  با بیان اینکه؛ تئاتر مرصاد و عملیات مرصاد یکی از مفاخر استان کرمانشاه است، خاطرنشان ساخت: مردم مقاوم شهر شهیدان مرصاد کسانی بودند که منافقین را در کمیناه خدا رسوا کردند که این باید نمایش داده شود و هم مردم این دیار بدانند که در مرصاد چه رخ داده و هم به واسطه این هنرمنان تبادل فرهنگ صورت گیرد و رشادت مردم این دیار را برای مردم خودشان بازگو کنند.

حجت الاسلام مهری از اصحاب رسانه و خبرنگاران