آخرین اخبار

2. اسفند 1398 - 15:29   |   کد مطلب: 305485
امام جمعه اسلام آبادغرب گفت: 2 اسفندماه روز انتخابات مجلس شورای اسلامی روز حماسه سیاسی و جشن ملی مردم عزیز است.

به گزارش اسلام آباد خبر؛
حجت الاسلام مهری امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب در خطبه های نمازجمعه امروز با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب در دیداربا جامعه مداحان کشور، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب ایشان را به عنوان "جامعه‌ی اثرگذار و تعیین کننده" می‌دانند که "رفتار گفتار و مجالس ایشان" بسیار تعیین کننده است .

" حبّ و بغض" در انسان، مدار و محور جهت‌دهی به عواطف و احساسات و حتی بینش و تفکر اوست .

در فرهنگ انسان‌ساز اسلام، این مفهوم ارتقاء و تعالی یافته و در زمره فروع دین به عنوان "تولّی و تبرّی" مطرح می‌گردد .

وی افزود: خلا بزرگ و کمبود اصلی جوامع امروز بشری، علی‌رغم همه پیشرفت‌ها و رفاه و آسایش،کمبود شادی و غم نیست! فقدان عوامل و ظرف و ظرفیت‌های هدایت کننده و رشد دهنده، شادی‌ها و غم‌هاست .

امام جمعه شهرستان با بیان اینکه؛ مجالس معرفت و محبت اهلبیت زیرساخت اصلی مقاومت و تاب‌آوری ملت است، عنوان کرد: مداحی و ذکر اهلبیت عصمت و طهارت ریشه در تاریخ اسلام و تشیع دارد، اما سنت عزاداری خصوصا؛ از واقعه عاشورا به بعد نشات می‌گیرد .

چرا گریه و عزا؟ چون این گریه‌ها، فقط گریه اندوه نیست. در مکتب اهلبیت علیهم السلام، این گریه ها، " گریه اراده، گریه عزم، "گریه تبیین عالی یک اتسان در وسط میدان" است. گریه عزت و قدرت است .

مجالس شهدای ما، یاد و نام آنها، تشییع جنازه ایشان، سیلِ احساس عزت و قدرت و احساس شجاعت ملت ما بوده و هست .

وی افزود: آنچه در این مجالس از معارف وحیانی و ایمانی در قالب آیه و حدیث و شعر و نوحه توسط وعاظ و مداحان در جلسات منتقل می‌شود، بُن‌مایه‌ها و جان‌مایه اصلی، استواری گام و ثبات دل و اطمینان قلب ملت ما در برابر دشواری‌ها و سختی‌های مقابله با استکبار است .

همین مقاومت و تاب‌آوری ملت ما در چهل سال است که دنیا متحیر کرده و به اعجاب واداشته است. فشارها و سختی‌های که اگر یک پنجم یا یک چهارم آن، بر دیگر ملت‌ها وارد می‌شد، آنها تاب نمی-آوردند .

علت اصلی و مبنای اساسی این تاب‌آوری، پیوند عقلی و عاطفی و احساسی و آمیخته با شعور و شور این مردم با فرهنگ اهلبیت "علیهم السلام "است .

جت الاسلام مهری گفت: ایران قوی؛ با ترویج سبک زندگی امامان هدایت شکل می گیرد و اگ ر به این مسئولیت‌ها توجه نشود و بدان عمل نگردد، خداوند به خشم می‌آید، چنانچه خدای بزرگ بر یونس پپامبر به خاطر قهر از مردم و کناره‌گیری از ایفای نقش هدایتی‌اش، خشم گرفت و او را با زندانی شدن در شکم ماهی، تنبیه کرد .

وی با اشاره به رازنامه مکتب سلیمانی گفت: ( نگاهی به وصیتنامه بیدارکننده‌ی حاج قاسم ) درمکتب اسلام و اهل‌بیت(علیهم‌السلام)و بزرگان اسلام، وصیت نامه الهی، اخلاقی و سیاسی مرسوم و معمول بوده است. قرآن کریم مشحون از وصایای اخلاقی، عرفانی، اجتماعی و سیاسی انبیاء به اولاد و اصحاب و مردم زمان‌شان است و روایات و احادیث پیامبر اعظم و اهل‌بیت مطهرش(علیهم‌السلام)سرشار از وصایای اخلاقی و معرفتی و اجتماعی و سیاسی است .

در تاریخ انقلاب اسلامی، وصیت نامه های شهدای انقلاب و دفاع مقدس، کتاب های معرفت و بصیرت و مدرسه اخلاق و عرفان حماسی و انقلابی است. در راس همه این وصیت نامه‌ها، وصیت نامه سیاسی الهی امام موسس و معمار کبیر انقلاب و نظام اسلامی است که گنجینه اسرار انقلاب و نقشه‌ی جامع مکتب امام خمینی است .

حتی برای تک تک فرزندانش به شکل جداگانه شهید بزرگ اسلام و انقلاب، البته وصایای مختلفی دارد، برای دوستانش، برای همرزمانش، برای خانواده اش.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب گفت: وصیت نامه حاج قاسم «وجود کتبی» اوست که شرح کتبی وجود عینی اوست که چهل سال را به جهاد و مبارزه در راه حق گذرانده است. چهل سال که آکنده از حرکت و هجرت، سرعت و سبقت و سرانجام امامت و شهادت است که و اجعلنا للمتقین اماما. چهل سال که چکیده معرفت و محبت و تبعیت است و چهل سال که مصداق این بیت است: خام بُدم، پخته شدم، سوختم !

حاج قاسم از همگان می‌خواهد افق های نگاهشان را بالا ببرند و مسئله را در سطح وجود اجتماعی و تاریخی اسلام ببینند. او از همه ما می‌خواهد از نگاه های نازل و تقلیل انگارانه دست برداریم و جایگاه واقعی نظام اسلامی را که پایگاه محوری دین در روزگار ما است، ببینیم و درک کنیم و با این درک، پای اصول آن، بایستیم. و برای هر چه کمتر از این اصول است با یکدیگر درگیر نشویم و فرصت‌ها و استعدادهای‌مان را نسوزانیم .

وی خاطرنشان کرد: مهمترین هدف این وصیت‌نامه؛ بزرگترین کسی است که مخاطب این وصیت نیست: امام سیدعلی خامنه ای! حاج قاسم که جانش را فدای مردم کرد از آنها می‌خواهد او را «عزیز جان» خود بدانند. حاج قاسم سلیمانی در این وصیت نامه که منشور مکتب سلیمانی و راز نامه اوست راز سلیمانی بودن را در اطاعت از رهبری معنا می‌کند، از این رو پرتکرارترین واژه‌ها و اوصاف در این وصیت نامه در باره رهبر انقلاب اسلامی است .

امام جمعه اسلام آبادغرب بیان داشت: 2 اسفندماه انتخابات مجلس شورای اسلامی روز حماسه سیاسی و جشن ملی مردم عزیز است . انتخابات در یک کشورِ مردم سالار، ظرفیت اصلی برای اثبات پایگاه اجتماعی آن است که اگر با قدرت و بُرد خبری وسیع، وحدت ملی را در پشتیبانی از نظام به نمایش بگذارد، بهره‌ی کافی از ظرفیت اجتماعی آن برده خواهد شد .

وی افزود: فردای انتخابات و شنبه ی پس از آن "شنبه مهربانی و بردباری" است . " ملت؛ بزرگترین برنده‌ی انتخابات" است لذا اولین تشکر را باید از مردم داشته باشیم . تشکر دوم از تمام نامزدهای نمایندگی و رقبا است . هم فرد و وکیل منتخب و هم حامیان و طرفداران ایشان، باید "پیروزی و موفقیت خود را از خدا بدانند " " تبریک کاندیداهای انتخاب نشده به نامزد منتخب یک رفتار نجیبانه است ."

" شادمانی یا ناشادمانی نباید کسی را وادار به رفتار غیر خردمندانه کند . همه باید بدانند و بپذیرند "نامزد منتخب نماینده همه مردم ایران" است .

حجت الاسلام مهری گفت: پ س از پیروزی در انتخابات منتخب مردم، حدود ۱۰۰روز فرصت دارد تا با مطالعه دقیق درباره وظایف نمایندگی و فرصت‌ها و تهدیدهای منطقه خود با هم‌فکری نمایندگان سابق و کاندیداهای رقیب از تجربیات و ایده‌ها و برنامه-های آنان استفاده کند .

" نخستین وظیفه‌ی فرد منتخب استفاده از زمان پذیرش رسمی مسئولیت، تلاش بی‌وقفه در رفع مشکلات مردم است . .

امام جمعه شهرستان از مردم عزیز در خواست نمود که در ساعات باقیمانده حتما در پای صندو قهای رای حضور پیدا کنند که ان شا اله با حضور پر شور و حد اکثری موجبات یاس و ناامیدی دشمنان و خوشحالی دوستان را فراهم کنند .

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی