پربیننده ها

آخرین اخبار

16. ارديبهشت 1399 - 14:57   |   کد مطلب: 305737
توسط خیرین سلامت استان کرمانشاه و پویش همدلی برای مهار کرونا صورت گرفت؛
اهدای یک دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان اسلام آبادغرب+تصاویر
یک دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) توسط خیرین به بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آبادغرب اهداء شد.

به گزارش اسلام آباد خبر، 

طی مراسمی و با حضور مسئولین اجرایی و درمانی شهرستان و نماینده خیرین، یک دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) توسط خیرین سلامت استان کرمانشاه و پویش همدلی برای مهار کرونا به بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آبادغرب اهداء شد.

دکتر نادری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلام آباد غرب در این مراسم گفت: با توجه به اینکه حتی از تمام شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب بیماران به بیمارستان اسلام آباد غرب انتقال داده می شوند و ما از شهرستانهای مجاور پذیرش داریم، نیاز بیمارستان به دستگاه ونتیلاتور به خصوص در وضعیت شیوع کرونا بسیار لازم بود که به کمک خیرین و با حمایت معاونت غذا و دارو با ارز دولتی این دستگاه تنفس مصنوعی سیار خریداری و به بیمارستان اهدا شده و امیدواریم که این کارهای خیر ادامه داشته باشد.

وی افزود: با توجه به وضعیت بیماری کرونا در شهرستان تعدادی از بیماران کرونایی در اسلام آبادغرب بستری می شوند و بیماران بدحال به بیمارستان کرمانشاه انتقال داده می شوند.

حیدری فرماندار شهرستان اسلام‌آبادغرب ضمن تشکر از مجموعه های کادر درمانی و بیمارستان که شرایط بهتری را برای بهبود حال بیماران کرونایی مهیا کرده اند، گفت :کار بسیار عالی و ارزشمندی انجام گرفته و از آنجایی که شهرستان اسلام آبادغرب به عنوان دومین نقطه جمعیتی استان که در حال حاضردر منطقه ویژه ای قرار دارد باید مورد توجه کانون سیاست گذاری و حمایت ها قرار گیرد و جایگاه خود را پیدا کند.

حیدری اظهارداشت: اسلام آبادغرب در نقطه اتصال چندین شهرستان قرار دارد و به عنوان قطب درمانی غرب استان کرمانشاه مطرح کرد که نیازمند امکاناتی هستیم که باید مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: با توجه به تلاش و همکاری مردم از اقشار مختلف و اصناف و بازاریان در کنترل و مقابله با بیماری کرونا قدر دانی کرد و گفت: رسالتی بود که حاکمیت در صیانت از سلامت شهروندان برعهده داشت که ۲۰ درصد از برنامه‌ها حاکمیت و ۸۰ درصد آن مردمی بود و خوشایند نیست جان انسانی به خطر بیفتد لذا همه توانمندی ها را به کار گرفته ایم که این مشکل را برطرف کنیم.
حیدری در ادامه گفت : با اقداماتی که در سال جدید در دست اقدام است، امیدواریم دستاوردها و اتفاقات خوبی برای مردم بدنبال داشته باشد و کار ارزشمند خیرین سلامت بسیار قابل توجه است واز کسانی که در این میدان قدم گذاشته تشکر می نماییم.
وی گفت: نخبگان در جامعه پیشرو هستند و در فرهنگ سازی اثرگذار می باشند امیدواریم بتوانیم پشتوانه دولت، مردم و کادر درمانی که در این راه فعال اند باشیم و از انجام کارهای خیر از همدیگر پیشی بگیریم.
حیدری گفت: پزشکان به صورت مالی و معنوی قدم های معنوی در راستای صیانت از سلامت مردم و جامعه برداشته اند و نه تنها در حوزه مقابله با کرونا، بلکه در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که جامعه از آن رنج می برد قدمهای خوبی برداشته اند وامیدواریم این عمل خداپسندانه مشوقی برای حضور دیگران در امور خیر دیگران باشد.

فرماندار اسلام آباد غرب گفت: در شهرستان نخبگان قدرتمندی داریم و توقع از نخبگان بیشتر است واین نخبگان هستند که به طرق مختلف می‌توانند به ما کمک کنند تا به جایی برسیم که در شأن مردم اسلام‌آباد باشد.

حیدری با بیان اینکه مطالبه باید درسایه آگاهی اجتماعی باشد، گفت: این تغییر در نگاه است که همه ما را به سمت توسعه پیش می برد، پس باید افکار عمومی ارزیابی شود و رسالت آگاهانه جامعه بیشتر شود.

دکتر الهام آرمان یکی از بانیان این کار خیر و خداپسندانه در این آیین گفت: کوچکترین کاری بود که در حق شهرستان، توانستیم این کار را انجام دهیم و امید داریم تا جایی که امکان دارد برای بخش سلامت شهرستان قدمی برداشته و مردم استان کرمانشاه هزینه‌های کمتری در قبال دارو و سلامت متحمل شوند.

دکتر تیمور بستی از دیگر بانیان این کار خیر و از آغاز کنندگان پویش همدلی برای مهار کرونا در این جلسه با اشاره به رزمایش کمک مومنانه در کشور گفت: از رنگ و ریا دور هستم و سعی کردم یاد بگیرم و در این راه قدم بردارم چون سمبلهای دینی ما برند ما هستند و لذا تصمیم گرفتیم ما هم رزمایشی برای حمایت از سلامت مردم انجام دهیم.

وی افزود: در امر کرونا نیازمند تجهیزات محافظتی بودیم که با کمک خیرین سلامت این دستگاهونتیلاتور را به مبلغ 71 میلیون تومان خریداری نمودیم که 41 میلیون تومان آن توسط پزشکان و خیرین و مبلغ 30 میلیون تومان توسط انجمن داروسازان استان کرمانشاه اهداء شده است و امیدواریم نمود کار ما این باشد که بقیه هم وارد این کار خیر شوند و کمک کنند.

دکتر بیگلری رئیس بیمارستان اسلام آبادغرب از خیرین و همه کسانی که در تهیه این دستگاه که نیاز مبرم بیمارستان بود تقدیر و تشکر نمود و گفت: باز هم نیازمند امکانات دیگر و کارهای خیراینچنین هستیم

وی با اشاره به زلزله سال 96 گفت: همین مجموعه دوستان خیر در کنارمان بودند و این نقطه مثبتی برای شهرستان است.

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
بیانیه گام دوم انقلاب
مرصادنیوز
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران