افزایش نرخ جدید ویزیت پزشکان و روانپزشکان اعلام شد

کد خبر: 11522
|
18:52 - 1392/02/26
نسخه چاپی
افزایش نرخ جدید ویزیت پزشکان و روانپزشکان اعلام شد
نرخ جدید ویزیت پزشکان، دندانپزشکان و روانپزشکان اعلام شد.بر اساس مصوبه دولت، ضریب تعرفه داخلی بستری برای خدمات ویزیت، مشاوره و دیالیز، ضریب تعرفه داخلی، ضریب تعرفه بیهوشی و ضریب تعرفه جراحی افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد، در بخش دولتی نرخ ویزیت پزشکان و دندانپزشکان عمومی ۵۳ هزار ریال، پزشکان و دندانپزشکان متخصص ۶۱ هزار ریال، پزشکان فلوشیب ۶۷ هزار و ۵۰۰ ریال، پزشکان فوق تخصص و روانپزشکان ۷۵ هزار ریال و پزشکان فوق تخصص روانپزشک ۹۰ هزار ریال تصویب شد.

در بخش خصوصی نیز ویزیت پزشکان، دندانپزشکان عمومی و phd پروانه دار 127 هزار ریال، ویزیت پزشکان، دندانپزشکان متخصص MD-phd نیز 202 هزار ریال، ویزیت پزشکان فلوشیپ 228 هزار و 500 ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص و روانپزشکان 253 هزار ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص روانپزشک 286 هزار ریال، کارشناس ارشد پروانه دار 109 هزار ریال و کارشناس پروانه دار 95 هزار ریال ریال تعیین شد.

افزایش نرخ ویزیت پزشکان

بر اساس این مصوبه، ضریب تعرفه داخلی بستری برای خدمات ویزیت، مشاوره و دیالیز 9100 ریال، ضریب تعرفه داخلی سایر خدمات 6500 ریال، ضریب تعرفه بیهوشی 50 هزار ریال، ضریب تعرفه جراحی 88 هزار ریال، ضریب تعرفه دانپزشکی 2600 ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی 3500 ریال است.

در مراکز فیزیوتراپی که متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی، دکترای فیزیوتراپی و پزشکان متخصص براساس ضوابط، عهده دار مسئولیت فنی مراکز مذکور هستند، ضریب تعرفه، 4000 ریال برای آنان اعمال خواهد شد.

تعرفه ضریب داخلی، جراحی و بیهوشی برای ارائه خدمات بیمارستانی تنها در قسمت حق الزحمه نیروی انسانی در مورد پزشکان هیات علمی که به صورت تمام وقت جغرافیایی در بیمارستان های آموزشی خدمت می کنند و نیز تعرفه خدمات متخصصان پزشکی (ضریب داخلی، جراحی، بیهوشی) در مناطق محروم تا دو برابر ارقام مندرج در بند (ج) این تصویب نامه تعیین می شود.

به سرجمع تعرفه های خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی و ژنتیک بخش دولتی برای سال 1392، بیست و شش درصد(26%) به تعرفه های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد.

بر این اساس، به سرجمع تعرفه های خدمات پرتو پزشکی بخش دولتی، برای سال 1392، بیست درصد (20 درصد) به تعرفه های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد، مشروط بر اینکه رشد تعرفه های سونوگرافی هفده درصد (17 درصد) رادیولوژی سی درصد (30 درصد)، اسکن ایزوتوپ بیست و چهار درصد (24 درصد)، رادیوتراپی بیست و چهار درصد (24درصد)، سی تی اسکن پانزده درصد (15درصد) و MRI ده درصد(10درصد) نسبت به سال گذشته باشد.

بر اساس این مصوبه، فرانشیز خدمات تشخیصی و درمانی در سال 1392، در بخش بستری برای قسمت دولتی معادل 10 درصد و در بخش سرپایی دولتی معادل 30 درصد تعیین می شود.

بر اساس مصوبه دولت، ضریب تعرفه داخلی (46،100) ریال، ضریب تعرفه بیهوشی 216 هزار و 600 ریال، ضریب تعرفه جراحی 380 هزار ریال، ضریب تعرفه دندانپزشکی (7،800) ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی(7،400) ریال تعیین شده است.

همچنین به سرجمع تعرفه‌های خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی و ژنتیک بخش خصوصی برای سال جاری 33 درصد به تعرفه های مصوب سال 1391 اضافه خواهد شد.

بر این اساس، به سرجمع تعرفه‌های خدمات پرتوپزشکی بخش خصوصی برای سال جدید 35 درصد به تعرفه‌های مصوب سال 1391 اضافه خواهدشد. مشروط بر اینکه رشد تعرفه های سونوگرافی 29 درصد، رادیولوژی 50 درصد، اسکن ایزوتوپ 45 درصد، رادیوتراپی 45 درصد، سی تی اسکن 25 درصد و ام آی ار 15 درصد در مقایسه با سال گذشته باشد و تعرفه سی‌تی‌اسکن اسپیرال به‌ میزان 25 درصد افزایش نسبت ‌به Conventional است.

تعرفه خدمات حرفه‌ای داروساز

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز به شرط رعایت شرح وظایف ایلاغی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی برای داروسازان معادل 13 هزار ریال در ساعات روز و 15 هزار و 500 ریال در ساعات شب و ایام تعطیل و در نسخ کمتر از 15 هزار ریال، 6500 ریال می باشد.

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز جهت داروهای بدون نسخه(OTC) که فهرست آنها توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام می شود 15 درصد بهای هر نسخه وحداکثر تا سقف 6500 ریال می باشد.

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز در خصوص ساخت داروهای ترکیبی در داروخانه 10 درصد قیمت مواد مصرفی وحداکثر تا سقف 11 هزار و 500 ریال می باشد.

بر اساس این مصوبه، سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش غیر دولتی در مراکز استانها و شهرستانهای تابعه با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه و در سقف تعرفه‌های این تصویب‌نامه توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان و رئیس سازمان نظام پزشکی استان و یک نماینده از سازمانهای بیمه‌گر پایه استان تعیین و پس از تأیید استاندار، توسط استاندار ابلاغ می شود.

همچنین دولت، در استانهای دارای بیش از یک دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه واقع در مرکز استان را موظف به بررسی و کارشناسی تعیین سقف تعرفه‌های بخش غیر دولتی در منطقه با هماهنگی سایر دانشگاه و دانشکده‌های استان کرده است.

 

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها