بنا بر وظیفه و برای انجام تکلیف وارد انتخابات شده ام

کد خبر: 11531
|
19:01 - 1392/02/26
نسخه چاپی
بنا بر وظیفه و برای انجام تکلیف وارد انتخابات شده ام
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تشریح شرایط امروز کشور و نقش اقشار تحصیل‌کرده جامعه گفت: سخنان استادان عالمانه و در جهت اصلاح امور کشور و مشکلات است و وضعیت خطیر موجود نیازمند وحدت و همدلی است.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اسلام آباد، اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های تهران، اطلاع‌رسانی صحیح از واقعیت‌های جامعه و نقد منصفانه را از ضروریات عصر انفجار اطلاعات دانست و افزود: امروزه با توجه به گستردگی رسانه‌ها و دسترسی به منابع اطلاعاتی متنوع از جمله اینترنت، روزنامه‌ها و وجود شبکه‌های اطلاع‌رسانی گوناگون، امکان کتمان حقیقت‌ها به‌ویژه برای نسل تحصیلکرده و دانشگاهی وجود ندارد، عدم شفافیت در دادن اطلاعات باعث سلب اعتماد مردم به منابع داخلی و گرایش به منابع خارجی می‌شود که در انعکاس صحیح اخبار صادق نبوده و مخلوطی از مطالب راست و دروغ و تحریف شده را منعکس می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان ، با انتقاد از رویه موجود در کشور که دستاوردهای انقلاب اسلامی در گذشته و خدمات و تلاش‌های مدیران با تجربه به‌ویژه دوران ترمیم زیرساخت‌ها در دوران پس از جنگ و دوران بازسازی و سازندگی کشور را زیر سؤال می‌برند، تصریح کرد: نادیده گرفتن خدمات دولت‌های گذشته و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی، موجب ترویج یأس و بی‌اعتمادی مردم نسبت به انقلاب و مسئولان می‌شود.

وی افزود: افراد یا جریان‌هایی که به دلیل مطامع چند روزه حزبی یا جناحی خود، با توسل به دروغ، تحریف و تهمت درصدد اثبات خود و نفی دیگران هستند خواسته یا ناخواسته به انقلاب اسلامی و تاریخ مشعشع آن ظلم می‌کنند.

هاشمی رفسنجانی، اسلام را دینی متعالی با اهداف هدایت بشر به سمت نور و پیشرفت و تعالی توصیف کرد و گفت: اگر احکام اسلام ناب، بدون پیرایه‌ها و حواشی همان‌گونه که در عصر پیامبر اسلام عرضه شده در جامعه به درستی عمل شود، دیگر کمتر شاهد معضلات و مشکلات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی خواهیم بود.

وی افزود: مردم ایران، مردمی فهیم و قدرشناسی هستند و می‌توان با کمک و اعتماد و اطمینان مردم در یک دوره کار و تلاش سخت به تدریج مشکلات پیش روی کشور در ابعاد داخلی و خارجی را رفع و به آینده‌ای روشن و رو به جلو امیدوار بود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به تشکر حاضران از ایشان برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: حسب وظیفه و انجام تکلیف دینی و ملی با توجه به شناختی که از اوضاع کشور و مسائل و مشکلات داخلی و خارجی دارم وارد این عرصه شدم.

وی افزود: امیدوارم این حضور به شور انتخاباتی و جلب اعتماد و اطمینان بیشتر مردم نسبت به مسئولان و ایجاد رقابتی سالم در انتخابات و حفظ و تحکیم وحدت، انسجام و همدلی مسئولان و مردم کمک کند و ابهت و عظمت حضور مردم در صحنه‌های انقلاب را به دشمنان خارجی نظام اسلامی ایران نشان دهد.

وی بیان کرد: معتقدم هر دولتی که بتواند با پشتوانه رأی اکثریت مردم از سلایق و گرایش‌های مختلف سیاسی داخل خانواده انقلاب اسلامی، زمام امور را در دست گیرد، می‌تواند با پشتوانه و اعتماد و کمک و یاری همین مردم در حل مشکلات و معضلات کشور موفق‌تر عمل کند و همه مسئولان نیز باید به چنین دولتی کمک و یاری‌رسان باشند.

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها