سیدحسن خمینی در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره):

اینجا سرزمین خمینی (ره) است/ ملت زیر سایه فرماندهی کل قوا اجازه تعدی به ایران را نمی‌دهد

کد خبر: 292936
|
12:28 - 1394/03/14
نسخه چاپی
اینجا سرزمین خمینی (ره) است/ ملت زیر سایه فرماندهی کل قوا اجازه تعدی به ایران را نمی‌دهد
تولیت آستان امام خمینی(ره) پیش از سخنان رهبرمعظم انقلاب در حرم مطهر به ایراد سخن پرداخت و گفت: اگر کسی چپ به این مملکت نگاه کند ملت زیر سایه فرمانده کل قوا اجازه هیچ تعدی نمی دهد.

به گزارشاسلام آباد خبر، به نقل ازراه دانا، سید حسن خمینی تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی (ره) در سخنرانی آغاز مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره) در سالگرد رحلت ایشان، گفت: این روز بزرگ که مصادف با نیمه شعبان شده را گرامی می داریم و از خداوند مسئلت داریم که ما را جزو یاران حضرت و پیروان خدوم امام قرار دهد.

وی ادامه داد: در کلمات امام (ره) در مورد حضرت صاحب العصر ویژگی های مختلفی اشاره شده که در این مختصر دو ویژگی مهم و منحصر به فرد ایشان را منظر امام خمینی مورد بررسی قرار می دهیم. اولین ویژگی دوران ولایت حضرت صاحب العصر این است که عدالت و قسط به صورت کامل تحقق پیدا خواهد کرد.

سید حسن خمینی اظهار داشت: امام معتقد بودند هیچ کدام از پیامبران این توفیق را پیدا نکردند که در جامعه عدالت را به طور کامل پیاده کنند. تنها در دوره امام زمان (عج) است که عدالت به صورت کامل پیاده می شود. این ویژگی امام به عنوان ویژگی منحصر به فرد حضرت در میان اولیا و انبیاست.

تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی افزود: همه اولیا و انبیاء آمدند تا قسط را در دنیا پیاده کنند اما آن تنها بی نظیر دنیاست که می تواند جهان را سرشار از عدل کند.

وی، زندگی برادر وار را ویژگی دوم دوران ولایت حضرت مهدی (عج) از دیدگاه امام خمینی (ره) خواند و گفت: ما احادیثی داریم که زمانی که حضرت ظهور می کند مردم در کنار یکدیگر برادروار زندگی می کنند.

سید حسن خمینی افزود: پیشینه بشر سرشار از جنگ ها و نزاع هاست، همین امروز در جامعه اسلامی مرتجعین منطقه که در کشورهای ارتجاعی ریشه دارند، منطقه را به آشوب کشیده و برادری اسلامی را مورد هدف قرار داده اند، این کارها از آرمان مهدویت به دور است.

تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه آرمان مهدویت؛ همدلی، برابری، برادری و با هم زیستن است، گفت: این روزها نمی توان از حوادث عراق، یمن و سوریه سخن گفت و خون گریه نکرد.

وی اظهار داشت: امروز جامعه اسلامی آبستن حوادث تلخی است که نطفه نامقدس آن را کسانی گذاشته اند که نه تنها علاقه ای به جامعه اسلامی ندارند، بلکه سرشار از بغض و کینه نسبت به جهان اسلام هستند.

سید حسن خمینی گفت: گروهی در کشور همسایه ما نشسته اند، آدم کشی می کنند و تلاش دارند چهره بدی از پیامبر ما در دنیا جلوه دهند.

تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی (ره) با اشاره به نامگذاری ایام ولادت پیامبر به نام هفته وحدت توسط امام خمینی (ره)، گفت: امام (ره) برای یکپارچگی امت اسلامی آمد، زمینه سازی ظهور در وحدت و یکپارچگی شیعه و سنی و اقوام و گروه هاست، اما متاسفانه امروز گروهی تمام تمدن اسلامی را هدف قرار داده اند.

وی تاکید کرد: انقلاب ما، انقلاب برادری و محبت بود که فردایی بهتر را زیر سایه امام زمان (عج) می سازد و پرچم را به دست مردی می دهد که جهان را سرشار از محبت و عدالت می کند.

سید حسن خمینی اظهار داشت: متاسفانه امروز زیر سایه حمایت خارجی ها و در راس آن صهیونیست ها، وضعیت سختی برای جامعه اسلامی پدید آمده است.  

وی ادامه داد: این دشمنی بزرگ، جامعه اسلامی را که در اوج بیداری اسلامی است به این وضعیت رسانده و در هر نقطه ای هر فردی به اندازه برد اسلحه اش حکومت می کند.

تولیت آستان حرم مطهر امام خمینی (ره) تصریح کرد: این سرزمین، سرزمین خمینی است. همه دنیا ملت ایران را آزموده اند. اگر کسی چپ به این مملکت نگاه کند، زیر سایه فرمانده کل قوا، ملت ایران اجازه هیچ گونه تعدی به این مملکت را نمی دهند. ما تمامیت ارضی، حفظ استقلال وجب به وجب این خاک و امنیتی که در منطقه و جهان، در بالاترین رتبه هاست را به هیچ قیمت از دست نمی دهیم.

سید حسن خمینی تاکید کرد: روزی که رهبری تصمیم بگیرند، اختلافات در همه سطوح برداشته شده و یک سخن و یکپارچه خواهیم شد.

وی ادامه داد: وجود حضرت صاحب الامر آینده بشریت را خواهد ساخت و اسلام آن بزرگوار، اسلام وحدت، عطوفت و برادری است.  

انتهای پیام/

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد