هفته بیست و ششم لیگ برتر؛

پایان افسانه 4 برای آبی‌ها/ پرسپولیس با گلباران استقلال به صدر رفت + جدول و عکس

کد خبر: 294652
|
17:22 - 1395/01/27
نسخه چاپی
پایان افسانه 4 برای آبی‌ها/ پرسپولیس با گلباران استقلال به صدر رفت + جدول و عکس
یکی از مهم ترین دربی‌های چند سال اخیر از ساعت 17 امروز در استادیوم پر از تماشاگر آزادی برگزار شد و تیم پرسپولیس با درخشش مهدی طارمی با 4 گل استقلال را شکست داد و به صدر جدول راه یافت.

به گزارشاسلام آباد خبر؛  پرسپولیس و استقلال در هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال از ساعت 17:00 امروز (جمعه)  دربی 82 را در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی بزگزار کردند و در نهایت این دیدار با نتیجه 4 بر 2 به سود پرسپولیس خاتمه یافت تا پرسپولیس به صدر جدول برسد. (فیلم خلاصه و گلهای این دیدار را اینجا ببینید)


پرسپولیس 4 -2 استقلال
گل‌ها: مهدی طارمی دقیقه 5 و 35 و رامین رضائیان دقیقه 54 و محسن مسلمان دقیقه 85 برای پرسپولیس و جابر انصاری دقیقه 55 و امید ابراهیمی دقیقه 88 (پنالتی) برای استقلال (فیلم گلهای دربی 82 را اینجا ببینید)

با گزارش لحظه به لحظه این دیدار با مشرق همراه باشید:

نیمه اول:

دقیقه 1: اولین پاس اشتباه از سوی استقلالی ها با ارسال میلاد فخرالدینی برای خسرو حیدری شکل گرفت.

دقیقه 1: اولین اشتباه داوری با عدم اعلام کرنر برای پرسپولیس توسط ضربه سر حنیف عمران زاده و مشایعت توپ توسط طارمی اتفاق افتاد.

دقیقه 2: پرسپولیسی ها توسط فرشاد احمدزاده در جناح راست فرصت ارسال را داشتند که شماره 10 پرسپولیس در دریبل بازیکن روبرویش ناموفق بود و توپ را از دست داد.

دقیقه 4: برخورد فرشاد احمدزاده با امید ابراهیمی برای تصاحب توپ به درستی از سوی ترکی ادامه بازی اعلام شد.

دقیقه 5؛ گل پرسپولیس: فرشاد احمدزاده پاس رو به عقب خوبی برای نوراللهی مهیا کرد که ضربه این بازیکن را رحمتی به طور ناقص مهار کرد و در ادامه مهدی طارمی موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند. 

حاشیه های کامل دربی 82 را اینجا بخوانید

 

پایان افسانه 4 برای آبی‌ها/ پرسپولیس با گلباران استقلال به صدر رفت + جدول و عکس و فیلم

دقیقه 10: شوت ناامید کننده‌ی امید ابراهیمی از میانه میدان با اختلاف زیاد به اوت برای پرسپولیسی ها تبدیل شد.

دقیقه 11: مهدی طارمی پشت مدافعان استقلال صاحب توپ شد و ضربه اش را به نحوی زد که توسط رحمتی مهار شد که در ادامه داور با اعلام آفساید بازی را قطع کرد.

دقیقه 13: استقلالی ها در یک ضد حمله توسط خسرو حیدری در تدارک هجوم به سمت دروازه پرسپولیس بودند که مهدی طارمی با حضور در یک سوم دفاعی تیمش به همراه بنگر این حمله را خنثی کرد.

دقیقه 14: در زمان پرتاب اوت به سود پرسپولیس، کمک داور از رضاییان درخواست داشت زودتر این کار را انجام دهد که با اعتراض مدافع پرسپولیس همراه شد و او اعلام کرد قصد تلف کردن زمان بازی را ندارد.

گزارش لحظه به لحظه دربی 82؛ تا پایان نیمه اول؛ پرسپولیس 2 - 0 استقلال

دقیقه 15: اشتباه حنیف عمران زاده در ارسال پاس رو به عقب برای رحمتی نزدیک بود طارمی را صاحب فرصت کند که دروازه بان استقلال زودتر از گلزن پرسپولیس توپ را از ان خود کرد.

دقیقه 16: اعلام خطای هند یک ضربه ایستگاهی نصیب استقلال کرد که توپ ارسالی حیدری توسط سوشا مکانی به خوبی مشت شد و این فرصت از آبی پوشان گرفته شد.

دقیقه 17: ارسال پاس بلند برای آرش برهانی، این بازیکن را در موقعیتی تک به تک با سوشا مکانی قرار داد که ضربه اش به بیرون زده شد اما داور اعلام کرنر کرد.

دقیقه 17: ضربه کرنر را استقلالی ها به بیرون محوطه جریمه فرستادند که شوت سر ضرب امید ابراهیمی بار دیگر به کرنر برای این تیم تبدیل شد.

دقیقه 18: دومین کرنر پیاپی برای استقلال را خسرو حیدری در پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه اش با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه  19: تذکر به سوشا مکانی برای عدم اتلاف وقت در زمان زدن ضربات کنار دروازه با توضیح این گلر به ترکی همراه شد.

دقیقه 20: بهترین فرصت استقلال روی سماجت عادل شیحی شکل گرفت و استقلالی ها از جناح راست پرسپولیس صاحب فرصت شدند که ادامه این حرکت درون شش قدم با ضربه خوبی از خسرو حیدری همراه نشد.

دقیقه 22: برانکو ایوانکوویچ به خطای اعلام شده توسط مسلمان معترض شد و ترکی از او خواست با آرامش بازی را ادامه دهد تا مشکلی برای قضاوت به وجود نیاید. هر چند سرمربی کروات پرسپولیس به کمک مترجم خود بار دیگر به این مساله و خطای اعلام شده اعتراض داشت.

دقیقه 22: ارسال ضربه ایستگاهی از جناح راست پرسپولیس بدون اینکه خطری دروازه سوشا مکانی را تهدید کند به بیرون رفت.

گزارش لحظه به لحظه دربی 82؛ تا دقیقه 75/ پرسپولیس 3 - 1 استقلال

دقیقه 25: ارسال زمینی مسلمان را مهدی رحمتی با پا دفع کرد و در ادامه نیز مدافعان استقلال توپ را از محوطه جریمه دور کردند.

دقیقه 25: هواداران پرسپولیس که استرس بالایی را تجربه می کنند با یک دقیقه تاخیر یاد و خاطره هادی نوروزی را زنده نگه داشتند و به تشویق کاپیتان فقید تیم شان پرداختند.

دقیقه 25: عادل شیحی دچار مصدومیت شد و جای خود را به جابر انصاری زننده گل استقلال در دیدار رفت داد.

دقیقه 28: ارسال رامین رضاییان روی سر علی علیپور موقعیت خوبی برای پرسپولیس ایجاد کرد که مهدی رحمتی زودتر از مهاجم سرخپوش توپ را دفع کرد.

دقیقه 30: پاس علی علیپور برای فرشاد احمدزاده و ضربه کات دار شماره 10 پرسپولیس با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 31: کرنر استقلال را امید ابراهیمی با شوتی دیدنی به سمت دروازه نواخت که با برخورد به بازیکن پرسپولیس، آبی ها اعتقاد به پنالتی داشتند.

دقیقه 32: بهترین فرصت استقلال روی کرنر را در یک رفت و برگشت را رضاییان و انصاری ناجی تیم شدند و در دو موقعیت توپ را از روی خط دروازه برگشت دادند.

دقیقه 35؛ گل دوم پرسپولیس: ارسال دیدنی فرشاد احمدزاده برای مهدی طارمی با ضربه سر فوق العاده او دومین گل پرسپولیس و مهاجم بوشهری این تیم را رقم زد.

گزارش لحظه به لحظه دربی 82؛ تا پایان نیمه اول؛ پرسپولیس 2 - 0 استقلال

 دقیقه  40: مهدی طارمی که به دنبال هت تریک در این بازی بود، پنالتی تیمش را با جنگ و جدلی زشت از رامین رضاییان گرفت و در ادامه در مصافی تک به تک با مهدی رحمتی مغلوب دروازه بان باتجربه استقلال شد و  این فرصت را از دست داد.

دقیقه 41: روی خطای اعلام شده بر روی رضاییان، مسلمان پشت توپ قرار گرفت و فرصت خوبی برای بنگر ایجاد کرد که این مدافع پیش تاخته نتوانست از آن بهره ببرد.

دقیقه 2+45: ارسال خسرو حیدری از سمت راست و از روی ضربه ایستگاهی روی تیر دوم دروازه پرسپولیس خطرناک بود، اما خروج مکانی و دفع توپ باعث شد خطر از روی دروازه‌اش دور شود.

نیمه دوم:

دقیقه 48: شوت محسن مسلمان در حالت نامتعادل در آغوش مهدی رحمتی قرار گرفت.

دقیقه 49: شوت راه دور جابر انصاری این بار در آغوش سوشا مکانی قرار گرفت.

دقیقه 51: شوت خسرو حیدری را سوشا مکانی با یک واکنش راهی کرنر کرد که ضربه کرنر تبدیل به ضد حمله شد.

دقیقه 54؛ گل سوم پرسپولیس: در دقیقه 53 رامین رضائیان با یک ضربه سر گل سوم سرخپوشان را به ثمر رساند.

دقیقه 55؛ گل اول استقلال: در دقیقه 55 ارسال خسرو حیدری با اشتباه مسلم سوشا مکانی همراه شد که جابر انصاری از این اشتباه استفاده کرد و گل اول تیم استقلال را به ثمر رساند.

گزارش لحظه به لحظه دربی 82؛ تا دقیقه 55/ پرسپولیس 3 - 1 استقلال
دقیقه 56: سوشا مکانی با واکنشی فوق العاده موفق شد ضربه جابر انصاری را از درون شش قدم به کرنر بفرستد.

دقیقه 57: دبل واکنش مهدی رحمتی مانع از رقم خوردن گل چهارم پرسپولیس شد، او یک بار ارسال عالیشاه به قصد گل را دفع کرد و در ادامه نیز ضربه سر علیپور را با پا دفع کرد تا تیمش گل چهارم را دریافت نکند.

دقیقه 59: ارسال دیدنی خسرو حیدری این بار به قصد باز کردن دروازه به کمک باد نزدیک بود وارد دروازه پرسپولیس شود که سوشا مکانی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 60: خسرو حیدری از زمین بازی خارج شد و یعقوب کریمی جانشین این بازیکن در ترکیب استقلال شد. پرسپولیسی ها هم امید عالیشاه را از زمین خارج شد و مهرداد کفشگری جانشین او شد.

گزارش لحظه به لحظه دربی 82؛ تا دقیقه 65/ پرسپولیس 3 - 1 استقلال


دقیقه 63: خطای میلاد فخرالدینی روی محسن مسلمان یک ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس از سوی ترکی اعلام کرد. این ضربه را مسلمان به درون محوطه  جریمه فرستاد که توسط مدافعان استقلال دفع شد.

دقیقه 66: ارسال کرنر یعقوب کریمی برای هرایر مگویان با ضربه سر این مدافع پیش تاخته همراه شد که توپ با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 67: وزش باد باعث شد تا پرچم کرنر از جا کنده شود و در اقدامی عجیب مسوولان برگزاری قصد داشتند از کاور نارنجی عکاسان در این رابطه استفاده کنند! در نهایت هم این ماجرا با چسب و کاور عکاسی رفع و رجوع شد.

دقیقه 68: استقلال صاحب یک ضربه کاشته شد که این ضربه را یعقوب کریمی روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 74: پروپیچ جانشین آرش برهانی در ترکیب استقلال شد.

دقیقه 75: ضربه آزاد رامین رضائیان را به خوبی به کرنر فرستاد.

 دقیقه 76: ضربه کرنر ارسالی توسط نوراللهی را فرشاد احمدزاده نواخت که توپ با اختلافی کم به بیرون رفت تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.

دقیقه 79: شوت مهرداد کفشگری از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 81: ضربه کاشته امید ابراهیمی را مدافعان پرسپولیس برگشت دادند.در برگشت هم شوت فخرالدینی با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 82: ضربه علیپور را مدافعان استقلال راهی کرنر کردند.

در دقیقه 84: استقلال صاحب یک ضربه کاشته پشت محوطه جریمه پرسپولیس شد.‫این ضربه را امید ابراهیمی زد که توپ به مدافعان پرسپولیس خورد.

دقیقه 85؛ گل چهارم پرسپولیس: در دقیقه 85 محسن مسلمان گل چهارم پرسپولیس را در ضد حمله زد.‬‎
‫بعد از این گل بازیکنان دو تیم باهم درگیر شدند. چند لحظه به همین خاطر بازی متوقف شد.

پنالتی استقلال و گل دوم آبی ها: در دقیقه ۸۸ داور برای استقلال پنالتی اعلام کرد و محسن مسلمان روی فخرالدینی مرتکب خط شد که امید ابراهیمی این ضربه را تبدیل به گل دوم استقلال کرد.

دقیقه 90+3: پرسپولیسی ها در ضدحمله یک موقعیت به دست آوردند، پاس طارمی به رضاییان رسید اما ضربه رضاییان با اختلاف بسیار کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه90+5: ضربه آزاد مهدی طارمی با اختلاف زیاد از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

ترکیب استقلال: سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، میثم مجیدی، امید ابراهیمی، محمدرضا خرسندنیا، عادل شیحی، سجاد شهباززاده، آرش برهانی و میلاد فخرالدینی

ترکیب پرسپولیس: سوشا مکانی، لوکا ماریچ، محسن بنگر، رامین رضاییان، محمد انصاری، احمد نوراللهی، محمد احمدزاده، امید عالیشاه، محسن مسلمان، علی علیپور و مهدی طارمی

داور دربی هشتاد و دوم پایتخت، محسن ترکی بود. این هفتمین باری بود که ترکی، قضاوت دربی را بر عهده داشت. 

حنیف عمران زاده و یعقوب کریمی از استقلال و رامین رضائیان و مهرداد کفشگری و لوکا ماریچ و محسن بنگر و مهدی طارمی از پرسپولیس کارت زرد گرفتند.

یعقوب کریمی و مهدی طارمی دیدار بعدی تیم خود را از دست دادند.

پرسپولیس با این برد شیرین 48 امتیازی شد و به صدر جدول رده بندی لشگر کشی کرد. استقلال خوزستان با 47 امتیاز در رده دوم قرار دارد و استقلال تهران با 45 امتیاز به رده سوم نزول کرد.

جدول رده بندی لیگ برتر

ردیفتیمبازی هابردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
1پرسپولیس26139442291348
2استقلال خوزستان261211327131447
3استقلال261112335231245
4تراکتورسازی26101243021942
5نفت تهران2611962619742
6ذوب آهن26912533221139
7گسترش فولاد2610793225737
8صبای قم2681262621536
9سایپا26106102325-236
10پدیده مشهد269982730-336
11سپاهان2661462626032
12فولاد خوزستان2577112029-928
13ملوان25411101725-823
14سیاه جامگان2656151829-1121
15راه آهن26310131830-1219
16استقلال اهواز2627171346-3313
 

انتهای پیام/

 شبکه اطلاع رسانی راه دانا

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها