پربیننده ها

آخرین اخبار

19. مرداد 1396 - 9:46   |   کد مطلب: 298133
اسلام آبادخبر: با توجه به در پیش بودن زمان انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1396 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، دکتر رحمت اله پرندین ریاست دانشگاه پیام نور مرکز اسلام آباد غرب، ضمن معرفی خدمات این دانشگاه نکات مهمی را در این خصوص مطرح کرده اند؛

به گزارش اسلام آباد خبر، با توجه به در پیش بودن زمان انتخاب رشته کنکور سراسری سال 1396 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور، دکتر رحمت اله پرندین ریاست دانشگاه پیام نور مرکز اسلام آباد غرب، ضمن معرفی خدمات این دانشگاه نکات مهمی را در این خصوص مطرح کرده اند؛

 

دکتر رحمت اله پرندین اظهار کرد: ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان عزیز شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1396 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور لازم است نکاتی را در خصوص مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور بعنوان بزرگترین دانشگاه دولتی کشور به عرض داوطلبان عزیز برسانم.

 

با توجه به گستردگی مراکز و واحد های دانشگاه پیام نور که بیش از 500 مرکز و واحد در سراسر کشورمی باشد امکان انتخاب رشته و شهر به صورت بومی وجود دارد. در این بین دانشگاه پیام نور مرکز اسلام آبادغرب افتخار دارد بعنوان اولین و قدیمیترین دانشگاه پیام نور در استان و غرب کشور که از سال 1366 فعالیت دارد و بسیاری از فارغ التحصیلان آن هم اکنون در استخدام نهادها و ادارات مختلف بوده یا در زمینه ادامه تحصیل تا مقطع دکتری موفقیت داشته اند.

دانشجو در کنار خانواده خود و همچنین اشتغال و با کمترین هزینه، به راحتی می تواند به تحصیل پرداخته و مدارج عالی علمی را طی نماید.
ارائه مدرک رسمی دولتی و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و برخورداری از مزایای استخدامی پس از فارغ التحصیلی با توجه به اینکه شعار دانشگاه پیام نور آموزش برای همه، همه جا، همه وقت می باشد.
امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و دکتری با حداقل شهریه در تمامی دانشگاه های معتبر داخل و خارج از کشور
صدور معافیت نظام وظیفه برای داوطلبین مرد پس از قبولی در دانشگاه پیام نور
امکان ادامه تحصیل همزمان در دورشته
با توجه به اجباری نبودن حضور در کلاسهای دروس تئوری،امکان ادامه تحصیل برای شاغلین محترم کلیه ادارات،ارگانها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی فراهم است.
نداشتن محدودیت سنی در ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل
هزینه تحصیل بسیار پائین در مقایسه با سایر دانشگاه های شهریه ای و ارائه مدرک دولتی
به دلیل کیفیت بالای محتوای درسی و کیفیت یادگیری دانشجویان ؛آمار قبولی در مقاطع ارشد و دکترا در سطح بسیار مناسبی قرار دارد. (قبولی بیش از 3 هزار نفر از فارغ التحصیلان پیام نور در تحصیلات تکمیلی فقط در دانشگاه تهران در سال 1395).
استفاده ازاساتید مجرب و فارغ التحصیل از دانشگاههای معتبر
امکان استفاده از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در تمامی مقاطع
پذیرش دانشجوبه صورت مجازی(الکترونیکی) در مقطع کارشناسی ارشد
امکان انتخاب شهر محل زندگی یا شهر محل شغل بعنوان محل آزمون پایان ترم

 

 شرایط تحصیل در دانشگاه پیام نور:

آموزش دردانشگاه پیام نور مبتنی بر نظام آموزشی از را دور یعنی نیمه حضوری، الکترونیکی و غیره است و دانشگاه با بهره گیریاز فناوری های آموزشی کلاسهای آموزشی خود را در قالب ساعات محدودتری نسبت به ساعات کلاسهای درس سنتی درسایر دانشگاه هابرنامه ریزی و ارائه می نماید. البته طبق ضوابط آموزشی دانشگاه حضور دانشجویان درکلاسهای دروس تئوری اختیاری بوده و فقط شرکت در کلاسهای عملی الزامی است.

در اغلب مرکز/واحدهای دانشگاه پیام نور بیشتر دروس نظری به صورت کلاس نیمه حضوری برای مرور درس و رفع اشکال گروهی برگزار می شود درشرایطی که امکان تشکیل جلسه های رفع اشکال گروهی و یا کلاس های درس حضوری وجود نداشته باشد و یا تعداد پذیرفته شدگان در یک رشته تحصیلی به حد نصاب لازم تشکیل کلاس نرسد به دانشگاه واحدهای درسی مورد نظر را به صورت کاملاً غیرحضوری وخودخوان ارائه خواهد داد و یا در صورت ضرورت دانشگاه محل تحصیل این دسته از دانشجویان را در یکی از مرکز/واحدهای همجوار که دارای رشته تحصیلی مورد نظر باشد تعیین می نماید. دروس عملی در دانشگاه به صورت کلاسهای حضوری و یا آزمایشگاهی و کارگاهی و سایر برگزار می شودو حضور دانشجو در این کلاسهای این دروس الزامی می باشد. با توجه به نیمه حضوری بودن کلاسهای تئوری دانشگاه پیام نور و اختیاری بودن کلاسهای تئوری امکان اشتغال دانشجو همزمان با تحصیل نیز فراهم شده است.

نحوه  پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور

 پذیرش دانشجو دردانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی به دو روش صورت می پذیرد :
1.        پذیرش از طریق کنکور سراسری
 الف: پذیرش براساس نمره آزمون و سوابق تحصیلی     ب : فقط صرفاً براساس سوابق تحصیلی
 2.        پذیرش بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی
             پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد به دو روش صورت می پذیرد :
1.       پذیرش از طریق کنکور سراسری درمقطع کارشناسی ارشد طبق اعلام سازمان سنجش  
2.       پذیرش از طریق شرکت در آزمون دوره های فراگیر پیام نور

 پذیرش دانشجو دردانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی هرسال از طریق ثبت نام درکنکور سراسری(طبق اعلام سازمان سنجش) و از طریق بدون آزمون (صرفاً براساس سوابق تحصیلی) در دو نوبت مرداد ماه و آبان ماه صورت می پذیرد. داوطلبین جهت کسب اطلاعات بیشتر و احتمالاً تغییر در تاریخ های ثبت نام می توانند به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به آدرس: www.sanjesh.org مراجعه نمایند و با دانلود دفترچه پذیرش از وضعیت و نحوه پذیرش دانشجو در رشته های مختلف و جدید اطلاع حاصل نمایند. همچنین متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام نور می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی هر یک از مرکز/واحدها دانشگاه های پیام نور از وضعیت رشته های موجود در آن مرکز/واحد اطلاع حاصل نمایند.

1.      پذیرش کنکور سراسری :
 کلیه داوطلبین که درآزمون سراسری سال 1396 شرکت نموده اند و مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند از دو طریق رشته های انتخابی خود را در دانشگاه پیام نور انتخاب نمایند.
بخش اول دفترچه - انتخاب رشته هایی که پذیرش آنها با اعمال نمره آزمون سراسری و براساس سوابق تحصیلی           می باشد.
بخش دوم دفترچه-  انتخاب رشته هایی که صرفاً پذیرش آنها براساس سوابق تحصیلی می باشد
تبصره: دانشجویانی که در آزمون سال 95 شرکت نموده اند ولی مجاز به انتخاب رشته نشده و یا در جلسه آزمون غیبت داشته اند می تواننداز رشته های بخش دوم دفترچه(رشته های صرفاً پذیرش براساس سوابق تحصیلی) انتخاب نمایند.
2.   پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور براساس سوابق تحصیلی
دواطلبین شرکت کننده در آزمون سراسری 96 (غایبین و داوطلبینی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند)و داوطلبینی که در آزمون سراسری سال 96 شرکت نکرده اند می توانند از طریق انتخاب رشته از دفترچه پذیرش مرداد ماه یا آبان ماه رشته های مورد علاقه خود را جهت تحصیل دردانشگاه پیام نور انتخاب نمایند که تاریخ دقیق ثبت نام ها از طریق سایت سنجش اعلام می شود.

 

 معرفی اجمالی دانشگاه پیام نور مرکز اسلام آباد غرب

 دانشگاه پیام نور مرکز اسلام آباد غرب بعنوان یکی از اولین و قدیمی ترین مراکز پیام نور کشور در سال 1355 تحت عنوان دانشگاه آزاد ایران فعالیت خود را آغاز و در سال 1356 در دو رشته تحصیلی علوم تندرستی و بهداشت عمومی دانشجو جذب نمود. بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و انقلاب فرهنگی دانشگاه آزاد دستخوش تغییر و تحولاتی گردید و این دانشگاه ابتدا در مجتمع دانشگاهی ادبیات و علوم انسانی و سپس در دانشگاه علامه طباطبایی ادغام گردید. این دانشگاه در سال 1366 تحت عنوان دانشگاه پیام نور از دانشگاه علامه جدا و فعالیت خود را با جذب 200 نفر دانشجو در چهار رشته تحصیلی ریاضی، علوم تربیتی، زبان وادبیات فارسی و زیست شناسی آغاز نمود و هم اکنون با حدود 20 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، 4 رشته  کارشناسی ارشد شامل ریاضی محض، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، روانشناسی عمومی و زبان شناسی همگانی فعالیت دارد. دانشگاه پیام نور مرکز اسلام آباد غرب هم اکنون ساختمانهای شماره 1و2و3 آن با زیربنای حدود پنج هزار متر مربع فعال هستند.
این مرکز دارای کتابخانه ای با حدود 10000 جلد کتاب می باشد و هم اکنون سیستم کتابخانه به صورت کامپیوتری شدن می باشد. سایت کامپیوتری ، آزمایشگاه لابراتوار زبان آزمایشگاه های شیمی و زیست شناسی و فیزیک برای رشته های علوم پایه می باشد.
ضمناً با توجه به فعالیت رشته تربیت بدنی این مرکز دارای سوله ورزشی با زیر بنای 1500 متر مربع می باشد که آماده استفاده دانشجویان عزیز می باشد.
در پایان برای همه داوطلبان عزیز آرزوی توفیق و نیکبختی دارم.

 

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران