آخرین اخبار

25. مرداد 1396 - 8:29   |   کد مطلب: 298174
واکنش نمایندگان جنوب شرق کشور به چینش کابینه دوازدهم؛
جوان‌گرایی در کابینه دوازدهم جدی گرفته نشد/ جای وزیر زن در کابینه خالی است
اسلام آبادخبر: نمایندگان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه جوان گرایی در دولت دوازدهم جدی گرفته نشده است، گفتند: مقبولیت این کابینه نسبی است.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا  جمعی از نمایندگان سیستان و بلوچستان در واکنش به چینش کابینه دوازدهم، نقطه ضعف بزرگ این دولت را نبود نیروی جوان دانستند و از روحانی خواستند در گزینش سایر مسئولین دولتی جوانگرایی را مد نظر قرار دهند.

حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص کابینه جدید دولت دوازدهم اظهار داشت: مقبولیت این کابینه نسبی است و نمی توان گفت صد درصد بدون مشکل می باشد اما افرادی که در این کابینه انتخاب شدند از کابینه قبلی بهتر هستند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که چرا در کابینه جدید زنان جایگاهی ندارند، افزود: جواب این سوال را باید از رئیس جمهور پرسید البته سه نفر از معاونین مختلف از بین بانوان انتخاب شده اند اما زنان انتظار داشتند رئیس جمهور با توجه به قول و قرارهایی که داده وزیری از زنان انتخاب کند که این اتفاق نیفتاد.

رییس جمهور به تعهدات خود نسبت به جامعه زنان عمل نکرد

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار لادیز اظهار کرد: در کابینه جدید علی رغم قول های رییس جمهور به انجام مطالبات مردم و با معرفی ۱۷ وزیر به مجلس برای گرفتن رای اعتماد شاهد بودیم که مطالبات مردم و اقوام و مذاهب جامعه رعایت نشده است و از این تعداد وزیر پیشنهادی تنها یک جوان به عنوان وزیر فناوری و اطلاعات معرفی شده است و رییس جمهور باید به وعده هایی که به مردم،جوانان،فرهیختگان،خانواده شهدا و جانبازان و اهل سنت کشور داده بود وفا می کرد.
وی افزود: امیدواریم تصمیمات رییس جمهور در معرفی وزرای پیشنهادی و مسولین سازمان ها و استانداران در ادامه با در نظرگرفتن تمام جوانب و اقشار جامعه باعث دلجویی از مردم کشور شود.
وی با اشاره معیارهای مد نظر نمایندگان برای دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی, خاطرنشان کرد: شایسته سالاری, علم و دانش, لیاقت, مومن, انقلابی ,متعهد, امانتدار , دارای برنامه مدون در زمینه کاری از جمله شاخصه های مدنظر نمایندگان برای دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت است وزیرپیشنهادی هر مجموعه باید فردی معتدل و فارغ از گرایش های جناحی بوده و دارای تجربه کافی, عملکرد و کارنامه خوب در وزارتخانه مربوط و شجاع,برنامه ریز و دارای سعه صدر بوده و همگام با سایر نمایندگان در جهت پیشبرد اهداف انقلاب باشد.
وی با اشاره به عدم حضور بانوان در لیست پیشنهادی وزرا تاکید کرد: رییس جمهور نسبت به جامعه زنان که نیمی از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند بی مهری کرده و به تعهدات خود نسبت به این قشر از جامعه عمل نکرده  و این نوعی عهدشکنی است که امیدواریم دولت در تصمیمات آتی مسئله حضور زنان در پست های حساس را نادیده نگیرد.

جهرمی تنها وزیر جوان پیشنهادی رئیس جمهور

محمدباسط درازهی نماینده مردم شهرستان سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شستون با بیان اینکه مجلس در حال بررسی و مطالعه در خصوص برخی از وزرا است، گفت: مجلس در مورد برخی از وزرا اعلام نظر کرده است و تا فردا صبح به طور قطعی نتیجه اعلام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تصمیم تعیین وزرا بعد از نظر رئیس جمهور و ارائه برنامه های دفاعی آنها گرفته خواهد شد، اظهار داشت: اقای روحانی محمدجواد آذری جهرمی که فردی جوان است را به‌عنوان وزیر ارتباطات در دولت دوازدهم پیشنهاد کرده است و امیدواریم که نمایندگان مجلس به او رای اعتماد بدهند.
نماینده مردم سراوان، مهرستان و سیب و سوران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بد بودن سابقه بطحایی در صندوق ذخیره فرهنگیان یک شایعه است، خاطر نشان کرد: آقای بطحایی در کمیسیون صحبت کردند و گفتند، اگر هر مشکل و استفاده سوئی از من در صندوق فرهنگیان دیده اید در صحن علنی مجلس نشان دهید.
درازهی با اشاره به اینکه رئیس جمهور در کابینه دولت دوازدهم بانویی را به عنوان وزیر پیشنهادی معرفی نکرده است، اظهار داشت: وزرایی که در آینده انتخاب می شوند از بانوان در پست های معاونتی و مدیر کل استفاده کنند.
وی در پایان اظهار داشت: امیدواریم که مجلس فراغ از هر گونه جناح و گروهی به واقعیت ها بپردازد و با توجه به آنچه که در شان مردم است از وزرای توانمند حمایت کند و از کسانی که صلاحیت ندارند حمایت نخواهیم کرد.
 
انتهای پیام /

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران