آخرین اخبار

28. شهريور 1396 - 8:41   |   کد مطلب: 298678
اسلام آبادخبر: فرمانده مرزبانی در حالی از زنده بودن سرباز ربوده شده ایرانی در میرجاوه خبر داده است که پدر سعید براتی از تماسی مشکوک گفته که برای آزادی فرزندش درخواست میلیاردی داشته است.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا  ششم اردیبهشت ماه سال جاری بود که خبر شهادت مرزبان ایرانی در نقطه مرزی میرجاوه موجی از ناراحتی را در بین مردم ایران ایجاد کرد.

خبر به سرعت پیچید و همه برای کمک بسیج شدند، در ساعات اول هیچ کس از آمار شهدا و مجروحین خبری موثق نداشت، منابع محلی و منابع آگاه لحظه به لحظه از تعداد شهدا می‌گفتند تا اینکه آخرین خبر حاکی از آن بود که از گروه 12 نفره هنگ مرزبانی میرجاوه، 10 نفر شهید شده‌اند؛ این خبر دقایقی بعد از اعلام، رد شد؛ چراکه تاریکی هوا باعث شده بود که تعداد شهدا اشتباه اعلام شود.
اما همه چیز که به حالت عادی بازگشت اعلام شد که تعداد شهدا 9 نفر، مجروحین 2 نفر؛ اما یک مسئله اینجا وجود داشت، یک «نفر» نبود.
التهاب در بین خانواده مرزبان ایرانی حاضر در میرجاوه موج می زد و هرکس به دنبال اخبار دقیقی از این حادثه هولناک بود تا اینکه فرمانده مرزبانی ناجا در محل حاضر شد در این بین نیز گروهک تروریستی جیش‌الظلم با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این اقدام مذبوحانه را به عهده گرفت.
ساعتی بعد اسامی شهدا اعلام شد: ستوان سوم علی پودینه، ستوان سوم محسن دایی‌زاده، ستوان سوم حمیدرضا جهان‌تیغ، سرباز وظیفه حجت کاظمی، سرباز وظیفه صادق خدادادی، سرباز وظیفه امیری مکاری، سرباز وظیفه مهدی امینی، سرباز وظیفه حسن طاهریان، سرباز وظیفه معین بیانی.
سرباز داود باشتنی و مرتضی ادنی نیز مجروحان این حادثه اعلام شدند و غیبت «سعید براتی» در هاله‌ای از ابهام بود تا اینکه مشخص شد سرباز وطن پس از مجروح شدن توسط تروریست های به خاک پاکستان منتقل شده است.
در همان روزها تا به امروز خبرهایی زیادی در خصوص سرنوشت سرباز ربوده شده ایرانی بر روی خروجی رسانه های قرار گرفته تا اینکه روز گذشته فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به زنده بودن سعید براتی سرباز ربوده شده مرزبانی، گفت: تلاش و پیگیری های مستمر مرزبانی ناجا و دستگاه دیپلماسی کشور، برای بازگشت این سرباز، همچنان ادامه دارد.
سردار  قاسم رضایی افزود: براساس پیگیری های مستمر مرزبانی نیروی انتظامی و همچنین رایزنی های دیپلماسی سفیر ایران در پاکستان، مسئولان محلی و وزارت امور خارجه، سعید براتی سرباز ربوده شده سیستان و بلوچستانی زنده است و همچنان به دنبال بازگرداندن وی به کشور هستیم.
وی به نشست ها سفیر ایران در پاکستان با دادستان کل این کشور برای بازگشت سرباز مزبور به کشور اشاره و تصریح کرد: امیدوارم با رایزنی های انجام شده که موثر نیز بوده  سعید براتی  سالم به آغوش خانواده اش بازگردد.
پدر سعید براتی نیز در این خصوص و در گفتگو با یکی از رسانه ها گفته است: روز گذشته به مرزبانی رفته و خبر زنده بودن فرزندش را شنیده است.
وی ادامه داده که 19شهریور، زمانی که پشت فرمان ماشین در راه خانه بودم، پیامکی دریافت کردم که درباره پسرم بود. بعد هم فرد ناشناسی با همان شماره که برای سیستان و بلوچستان بود تماس گرفت و گفت که پسرم زنده است و تلفن را قطع کرد. کنار جاده توقف کردم و با آن شماره تماس گرفتم. آن مرد می‌گفت که برادرش یکی از افرادی بوده که مدتی قبل توسط اشرار و تروریست‌ها ربوده شده بود و او را در پاکستان و همان جایی نگهداری می‌کردند که سعید زندانی بود. می‌گفت که برادرش قبل از اینکه آزاد شود، سعید را دیده و او شماره مرا به وی داده و خواسته که با ما تماس بگیرد و بگوید که هر کاری از دستمان برمی‌آید برای آزادی‌اش انجام دهیم.
وی افزود: اول گفت که باید 700میلیون تومان جور کنم و به فردی در زاهدان برسانم تا پسرم را آزاد کنند اما بعد گفت که باید 4میلیارد تومان فراهم کنم. می‌گفت که پسرم جراحتش خوب شده و برای برگشتن به خانه بی‌تابی می‌کند.
پدر مرزبان ربوده شده ایرانی ادامه داد: همسرم آنقدر غصه خورده که از پا افتاده و خانه‌نشین شده و دیگر نمی‌تواند راه برود. خودم هم دعا می‌کنم که پسرم هر چه زودتر به خانه برگردد. من 4پسر دارم و سعید پسر بزرگم است. مسئولان مرزبانی دلگرمی زیادی به ما داده‌اند و مطمئن هستم که پسرم به خانه برمی‌گردد و دوباره شرایط زندگی‌مان عادی می‌شود.
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران