پربیننده ها

آخرین اخبار

26. مهر 1396 - 10:30   |   کد مطلب: 299070
اسلام آبادخبر: سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به موضوع افزایش اجاره بها و رهن املاک در کشور گفت: بعد از کاهش نرخ سودهای بانک در کشور مردم سرمایه خود از بانک ها به سمت سرمایه گذاری در املاک بردند و به همین جهت اشفته بازار در مسکن گریبان گیر مردم کشور شده است.

به گزارش اسلام آباد خبر، صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به موضوع افزایش اجاره بها و رهن املاک در کشور گفت: بعد از کاهش نرخ سودهای بانک در کشور مردم سرمایه خود از بانک ها به سمت سرمایه گذاری در املاک بردند و به همین جهت اشفته بازار در مسکن گریبان گیر مردم کشور شده است.

 

وی با انتقاد از عدم نظارت بر نرخ اجاره بها در کشور تصریح کرد: متاسفانه دولت هیچگونه نظارتی بر نرخ اجاره بها در کشور ندارد و مردم سلیقه ای و آنطور که خودشان می خواهد ملک و زمین خود را خرید و فروش و اجاره می دهند که این امر برای کشور بسیار نگران کننده است.

 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از دیگر دلایل افزایش بها در کشور را کمبود مصالح ساختمانی عنوان کرد و افزود: یکی از دیگر از دلایل افزایش اجاره بها در کشور و افزایش قیمت ساختمان کمبود عرضه مصالح ساختمانی در کشور است که قرار شده است در ماه جاری نسبت به افزایش عرضه مصالح ساختمانی اقددامتی صورت پذیرد.

 

بدری با اشاره لزوم درج قانون برای اجاره بها در کشور تصریح کرد: باید سازوکاری  در خصوص تعیین نرخ اجاره بها در کشور مشخص شود و معیار های اصلی هم موقعیت مکانی،سال ساخت مسکن  باید در اجاره  بهای  مسکن مشخص شود تا نرخ های مسکن در مناطق مختلف با یک نرم منطقی تعیین شود تا علاوه بر مستاجران، مالکان نیز  بتوانند از  تبادلات  تجاری بازار  مسکن  راضی باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر