پربیننده ها

آخرین اخبار

29. آبان 1396 - 18:26   |   کد مطلب: 299525
اسلام آبادغرب: مدیر آموزش پرورش اسلام آبادغرب گفت: 70 درصد مدارس اسلام آبادغرب نوساز هستند و مشکلی در برابر زلزله ندارند و 30 درصد مدارس شهرستان هم قدیمی هستند که با زلزله 6 ریشتری دچار آسیب نمی شوند.

حسن رجبی  مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلام آبادغرب در گفتگو با اسلام آباد خبر،  ضمن تسلیت به خانواده های جان باختگان زلزله اخیر اظهار کرد: هرچند کانون زلزله اخیر در اسلام آبادغرب نبوده و خسارات این شهر نسبت به دیگر مناطق شاید کمتر بوده اما این لرزش ها مشکلات روحی و روانی زیادی را برای مردم به بار آورده است.

 

وی افزود: مدارس شهرستان از روز شنبه هفنه جاری دایر بوده و خانواده ها و اولیاء دانش آموزان نگران سلامتی دانش آموزان نباشند، چون اکثر مدارس شهرستان نوساز بوده و در برابر پس لرزه ها و زلزه های زیر 7 ریشتر مقاومت و استحکام را لازم را دارند.

 

مدیر آموزش پرورش شهرستان عنوان کرد: در زلزله اخیر خسارات بخش آموزشی( کلاس ها) نداشته ایم  و اکثر خسارات جزئی بوده و فقط دیوار حیاط 27 مدرسه در شهرستان آسیب دیده است.

 

وی گفت: 70 درصد مدارس اسلام آبادغرب نوساز هستند و مشکلی در برابر زلزله ندارند و 30 درصد مدارس شهرستان هم که قدیمی هستند که با زلزله 6 ریشتری دچار آسیب نمی شوند.

 

رجبی افزود: روانشناسان و مشاورین آموزش و پرورش برای مشاوره و ایجاد آرامش در فضای مدارس شهرستان فعال هستند و  مشکلی خاصی از این بابت وجود ندارد.

 

وی خاطرنشان کرد: وقفه بیش از حد در تحصیل یادگیری به ویژه در دوره دبستان را با اخلال مواجه می کند، لذا انتظار داریم اولیای محترم دانش آموزان را به مدارس بفرستند هرچند ممکن است منازل ایشان دچار آسیب شده باشد.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلام آبادغرب بیان داشت: والدینی که بعلت مشکل زلزله محل سکونت را تغییر داده، می توانند به هر شکلی دانش آموزان را بصورت مهمان به نزدیکترین مدرسه محل سکونت خود بفرستند که از تحصیل بازنمانند، علاوه بر اینها آغوش مدارس اسلام آبادغرب برای دانش آموزان مدارس سرپل ذهاب، قصرشیرین و دیگر مناطق زلزله زده باز است و می توانند بعنوان مهمان یا دانش آموز رسمی مدارس شهرستان مراجعه  و ثبت نام نمایند و از امکانات تحصیلی شهرستان بهره مند شوند.

 

وی با اشاره به اهمیت آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه، افزود: در مهر ماه سال جاری تا اوایل هفته اول آبان ماه در همه مدارس با حضور مربیان هلال احمر در خصوص پدافند غیر عامل آموزش داده شده و مربیان آموزش دیده آموزش و پرورش  و همچنین دانش آموزانی که دوره طرح دادرس را سپری کرده اند، آمادگی لازم جهت پناه گیری در حوادث احتمالی نظیر زلزله در محیط مدرسه را دارند و بازهم برای اینکه پدافند غیرعامل در شهرستان به کمال برسد آگاهی بخشی مان را در این زمینه مضاعف می کنیم.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران