آخرین اخبار

14. آذر 1396 - 15:42   |   کد مطلب: 299701
آیت الله علماء در همایش وحدت در اسلام آبادغرب مطرح کرد:
خروج از ظلمات با وحدت ممکن می شود/ رسول خدا و اهل بیت بهترین محور برای وحدت
اسلام آبادخبر: نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در همایش وحدت در اسلام آبادغرب؛ بهترین محور برای وحدت را شخص رسول خدا(ص) و کسانیکه در خانه رسول خدا تربیت شده اند( اهل بیت علیهم السلام) دانست.

به گزارش اسلام آباد خبر،  آیت الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه  درهمایش وحدت در اسلام آبادغرب در ابتدای سخنان خود با اشاره به حضور  یکی از سرداران سپاه(سردار آسیابانی) با وجود جراحت در این مراسم ، اظهار کرد:  بیخود نیست که آمریکا از سپاه عصبانی و ناراحت است، بالاخره دشمن این شخصیت ها را می بیند روزی که لازم بوده است در سوریه باشد در سوریه بوده و زخمی شده وروز دیگر که لازم بوده در سرپل ذهاب کنار زلزله زده ها باشد، آمده خدمت و مدیریت می کند.

 

وی افزود: ما مسلمانان یک جمعیت یک میلیاردو هفتصد میلیونی هستیم  که این جمعیت وقتی در روز چند مرتبه شهادتین را ادا می کنند و روزی چند بار اشهد ان محمدا رسول الله می گویند که این قدرت را ما باید حفظ کنیم خداوند تبارک و تعالی هرچه دارد و ندارد تمام سرمایه را پشت سر رسول خدا قرار داده است و تمام کائنات بر پیامبر درود می فرستند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: خارج کردن مردم از ظلمات به سمت نور کار پیغمبر اسلام (ص) است و همه ما مکلف به همین هستیم، چه ظلماتی بالاتر از اینکه داعش چندین هزار نفر را سر بریدند، چه در عراق و چه در سوریه، آیا ظلماتی بالاتر از این امکان دارد تجاوز به نوامیس، آیا ظلماتی بالاتر از این است، این نکاحی که اینها بر سر زبانان انداخته اند، آیا خیانتی بالاتر از این است.

 

وی افزود: مشکلات یمن، فلسطین،عراق، سوریه، کشتار مسلمانان در مصر به قولی اینها که خادمین حرمین هستند، هرجایی که نگاه می کنیم به تعبیر مقام معظم رهبری اینها زخمی است که بر پیکره ی اسلام وارد کرده اند ، این ظلمات با چه درست می شود؟  چگونه این ظلمات را به نور تبدیل بکنیم ؟ این را بزرگان ما  و خود قرآن تشخیص داده، خروج از ظلمات با وحدت ممکن می شود.

 

آیت الله مصطفی علماء تصریح کرد: یک میلیارد و هفتصد مسلمان متفرق  بر روی زمین وجود دارد و دشمنان از تفرقه اینها از این که مسلمانان کنار هم نیستند باهم نیستند، وحدت ندارند استفاده می کنند و ما هم راهی نداریم ، بزرگان ماهم همین را ادامه دادند اما چون حاکمیت نبوده ضعیف بوده، لکن امروز چون اسلام از اقتدار و قدرت برخوردار است، قدرتی که رئیس جمهور آمریکا و غربی ها و برخی سعودی ها اقرار می کنند که اسلام ایران تأثیر گذار در منطقه است و به دنبال این هستند که این تأثیر گذاری را فشل جلوه بدهند.

 

وی افزود:  چون امروز مسلمانان حاکمیت و حکومت دارند اسلام می تواند حضور خودش را نشان بدهد وهفته ی وحدت اینطور نشان بدهد ، اگر چه هفته ی وحدت ما امسال بخاطر زلزله اخیر و عزایی که عامه ی مردم داشتند مثل سال های گذشته برگزار نشد، اما این وحدت باید عالم گیر و جهانگیر باشد و به همت همه ی ما ها {که نمی خواهم غالبا" شیعه و سنی بگویم}، به همت عالمان اسلام می توانیم این ظلمات را به نور تبدیل کنیم .

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به  ظلم، قتل، غارت  تعدی و جنایات بی سابقه داعش در سوریه گفت:  مقاومت، خط دهی، تیز بینی و آینده نگری رهبر معظم انقلاب مثال زدنی بود، چون هیچ کدام از سیاسیون داخلی و خارجی برایشان قابل توجیه نبود، اما  حشدالشعبی و مقاومت منطقه الگو گرفته از مقاومت و ایستادگی سپاه، ارتش و بسیج  ایران است که دنیا در مقابل شان متحیر ماند.

 

وی با تاکید بر کمرنگ شدن و محو اختلافات، گفت: فلسفه وجودی پیامبر(ص) وحدت بوده است و امروز به تجربه ثابت شده که اختلاف هیچ اثری ندارد.

 

آیت الله  علماء عنوان کرد:  انگلستان فرقه های زیادی را درست کرده ، وهابیت، القاعده، داعش و ... همگی طرح و نقشه دشمنان است که دائما" در حال توطئه هستند و ما هم دائما" باید در حال دفع باشیم.

 

وی افزود: امروز در حاکمیت اسلامی مسئولیت ما طلبه ها و حوزه های علمیه خیلی سنگین تر است و رهبر معظم انقلاب در بحث وحدت مسلمانان جهان بیشتر از همه ما زحمت می کشند.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بهترین محور برای وحدت را شخص رسول خدا(ص) و کسانیکه در خانه رسول خدا تربیت شده اند( اهل بیت علیهم السلام) دانست.

 

وی با بیان اینکه؛ اسلام خودش قوت، نیرو و پشتوانه دارد، به مبارزات امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: خداوند وقتی  روحیه خادمی را در ما ببیند به ما کمک می کند، ببینید؛ امام روح الله(ره) یک پیرمرد 80 ساله که از پاریس به ایران آمد و حکومت تشکیل داد و در مقابل غرب و شرق ایستاد.

 

 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران