آخرین اخبار

15. آذر 1396 - 14:51   |   کد مطلب: 299716
با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری؛
بیمارستان موقت بانگر در منطقه زلزله زده سرپلذهاب افتتاح شد
اسلام آبادخبر: با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری، بیمارستان موقت بانگر در منطقه زلزله زده سرپلذهاب و به عنوان جایگزین بیمارستان شهدای سرپل ذهاب افتتاح شد.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، دقایقی پیش طی امروز چهارشنبه مصادف با میلاد پیامبر اکرم(ص) و با حضور عدل آذر، رئیس دیوان محاسبات کشور، محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور، حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت و بازوند، استاندار کرمانشاه، بیمارستان موقت بانگر در منطقه زلزله زده سرپلذهاب افتتاح شد.

این بیمارستان قرار است به عنوان بیمارستان جایگزین بیمارستان شهدای سرپل ذهاب به مردم این منطقه خدمات لازم را ارائه دهد.

بیمارستان بانگر در مساحت ۲ هزار متر مربع در تمام بخش ها به مردم منطقه خدمات ارائه می کند.

این بیمارستان در تلفیق و ترکیب با کانتینرهای بیمارستانی که از طرف ستاد مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تامین شده، به مردم منطقه خدمات ارائه خواهد کرد.

در این بیمارستان بخش هایی مانند آزمایشگاه، رادیولوژی، اتاق عمل، اورژانس، بخش های زنان و مردان فعال شده  وظرفیت آن ۵۴ تختخواب است.

بخش های دیالیز و سی سی یو نیز که اکنون در بیمارستان قصرشیرین خدمات ارائه می کنند قرار است با همت خیرین و دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان موقت جدید ارائه شود.

به گفته مسئولین دانشگاه علوم پزشکی همه پرسنل بیمارستان شهدای سرپل ذهاب سالم هستند و در بیمارستان موقت به مردم خدمات ارائه خواهند داد.

لازم به ذکر است، در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری غرب کرمانشاه در روز ۲۱ آبان امسال، بیمارستان شهدای سرپل ذهاب تخریب شد و پس از آن خدمات رسانی در چادر و کانکس انجام می شد.

سابقه آغاز به کار بیمارستان بانگر به سال ۷۱ بر می گردد که با ساخت بیمارستان شهدای سرپل ذهاب در سال ۱۳۸۷ آن بیمارستان تعطیل شد و به مرکز راهیان نور تغییر کاربری داد.

بعد از وقوع زلزله ۲۱ آبان و تخریب بیمارستان شهدای سرپل ذهاب در اول آذر امسال بیمارستان بانگر دوباره در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت و پس از ۱۵ روز آماده افتتاح شده است.

 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران