پربیننده ها

آخرین اخبار

28. آذر 1396 - 10:55   |   کد مطلب: 299935
اسلام آبادخبر: مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان گفت: کار بازسازی واحدهای مسکونی اسلام‌آباد غرب در کرمانشاه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان واگذارشده که ارزیابی واحدهای روستایی پایان‌یافته و کار ارزیابی در واحدهای متقاضی در سطح شهر نیز در حال انجام است.

به گزارش اسلام آباد خبر، مسعود رضایی  با اشاره به زلزله مخرب اخیر کرمانشاه اظهار داشت: بازسازی اسلام‌آباد غرب استان کرمانشاه به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان واگذارشده است.

وی افزود: دو روز بعد از زلزله در این شهرستان مستقر شدیم که در حال حاضر ارزیابی واحدهای روستایی پایان‌یافته است و کار ارزیابی در واحدهای متقاضی در سطح شهر نیز در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان عنوان کرد: تمام واحدهای خسارت‌دیده براثر زلزله مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و خانوارهای خسارت‌دیده به دودسته اصلی و فرعی تقسیم‌شده که در ابتدا کار خانوارهای اصلی به‌صورت اولویت انجام خواهد شد.

وی بابیان اینکه هیچ فرد غیرمتخصصی به مناطق زلزله‌زده جهت ارزیابی اعزام نشده است تصریح کرد: تمام افرادی که به مناطق زلزله‌زده اعزام‌شده‌اند، افراد مجرب و عضو نظام‌مهندسی کشور هستند.

رضایی خاطرنشان کرد: برای تمام واحدهای خسارت‌دیده شهری 40 میلیون تومان تسهیلات و شش میلیون تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود و افراد خسارت‌دیده متولی ساخت‌وساز هستند.

وی با بیان اینکه در روستاها نیز 30 میلیون تومان تسهیلات و پنج میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت می‌شود گفت: ضوابط مهندسی باید در کار ساخت‌وساز این واحدها رعایت شود، در این مناطق تنها بنیاد مسکن وظیفه‌ تهیه نقشه و نظارت را بر عهده دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: واحدهای مسکونی و تجاری که در سطح شهر و روستاهای اسلام‌آباد غرب نیازمند نوسازی باشند نیز کار بازسازی آن‌هابر عهده بنیاد مسکن است.

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران