آخرین اخبار

30. آذر 1396 - 10:57   |   کد مطلب: 299960
سردار جعفری در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده:
۸۰ درصد کار اسکان موقت زلزله زدگان به پایان رسیده است
فرمانده کل سپاه گفت: فرمانده کل سپاه پاسداران از انجام ۸۰ درصد کار اسکان موقت زلزله زدگان استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از مرصاد ،سردار محمدعلی جعفری امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اظهار داشت: امیدوارم همه ارکان نظام بتوانند با خدمت به مردم زلزله زده قدردان نجابت و کرامت آنها باشند.

فرمانده کل سپاه افزود: امروز یک ماه از سفر رهبر معظم رهبری می گذرد و طبق قولی که به حضرت آقا دادیم تا کنون ۸۰ درصد اسکان موقت مردم زلزله زده با کانکس انجام شده است.

وی تصریح کرد: ۳۲ سپاه استانی و موسسات زیادی از قرارگاه خاتم الانبیای سپاه توانستند در این روستاها با پراکندی و حجم خسارتهای بالا، ظرف ۲۵ روز کار را به اینجا رسانده و مشکل را جمع کنند.

جعفری گفت: نکته مهم بعدی رسیدگی به اسکان دائم مردم زلزله زده است که بستگی به تصمیم دولت دارد. دولت می خواهد با واگذاری وام، اختیار را به خود مردم بدهد. و این نکته مثبتی است که خود مردم کار را انجام دهند و به پیمانکار واگذار نشود.

وی اظهار داشت: مردم می خواهند این ۴۰ میلیون وام دولت به صورت بلاعوض باشد و ما هم امیدواریم دولت این را بپذیرد. حتما این مبلغ کافی نیست ولی به هر حال ما تا آخرین لحظه در کنار مردم هستیم و با کمکهای خیرین و سایر کمک ها کار را پیش خواهیم برد.

سردار جعفری گفت:  یک سرمایه گذاری بی سابقه دیگری در این منطقه انجام شده که طرح گرمسیری انتقال آب است که با ۴۰ کیلومتر تونل و سد، آبهای سطحی را به جای خروج از کشور پای زمینهای مردم می کشاند که این دستور مقام معظم رهبری برلی این طرح هم در هیچ جای کشور سابقه ندارد.

 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران