آخرین اخبار

8. بهمن 1396 - 17:10   |   کد مطلب: 300680
اسلام آبادخبر: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کلیات لایحه بودجه سال 97 کل کشور رأی منفی دادند.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  کلیات لایحه بودجه سال 97 کل کشور با اکثریت آراء‌ از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی رد شد.

وکلای ملت با ۸۳ رای موافق، ۱۲۰ مخالف و ۹ ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به این لایحه رای منفی دادند.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلام در نشست علنی عصر پارلمان و پس از عدم تصویب کلیات لایحه بودجه سال 97 کل کشور از سوی وکلای ملت، گفت: کمیسیون بودجه 72 ساعت فرصت دارد جهت بررسی مجدد بودجه سال 97، البته نشست‌های علنی مجلس ادامه دارد. کلیات لایحه بودجه 97 را برای بررسی و اصلاح به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌دهیم و این کمیسیون 72 ساعت فرصت دارد که لایحه را بررسی و اصلاح کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: از کمیسیون بودجه می‌خواهیم که از همین امشب کار اصلاح لایحه را آغاز کند و نقدها و پیشنهادهای نمایندگان را مورد بررسی قرار دهد.

لاریجانی گفت: روز چهارشنبه مدت زمان بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده از این رو ما از روز شنبه کار بررسی کلیات بودجه را در صحن آغاز می‌کنیم اما کمیسیون تلفیق متن گزارش نهایی خود را بر روی سایت قرار دهد تا در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور اظهارداشت: ما روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته نشست‌های عادی خود را خواهیم داشت لذا نشست بعدی ساعت 8 صبح روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش، نشست علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان با دستور کار بررسی لایحه بودجه سال آینده به ریاست علی لاریجانی آغاز به کار کرد.

مخالفان و موافقان لایحه بودجه در نشست صبح و عصر امروز به بیان نظرات خود پرداختند؛ پس از استماع اظهارات مخالفان و موافقان، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به دفاع از این لایحه پرداخت.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران