پربیننده ها

آخرین اخبار

21. بهمن 1396 - 18:55   |   کد مطلب: 300931
با حضور رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور
از ایستگاه تحقیقات اسلام آبادغرب بازدید به عمل آمد
اسلام آبادخبر: زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در سفر به استان کرمانشاه با همراه شهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، و خمیس آبادی رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی استان از مزارع ایستگاه تحقیقات اسلام آبادغرب بازدید بازدید به عمل آورد.

به گزارش اسلام آباد خبر،  زند رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور در حاشیه این بازدید گفت: سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ رقم محصولات جدید در کشور معرفی می‌شود.

 

وی با اشاره به تنوع اقلمیی در کشور افزود: با هدف استفاده از پتانسیل‌های بخش کشاورزی، قرارداد‌هایی با موسسات بین المللی از جمله مؤسسه گندم منعقد شده است.

 

زند خاطرنشان کرد: در سال اول قرارداد حدود ۷ هزار ژنوتیپ گندم برای مناطق سرد، مناطق دیم و با کیفیت مختلف از نظر قوی بودن از نظر روی و آهن وارد نمودیم.

 

وی اضافه کرد: از این تعداد ۳۰۰ ژنوتیپ آن برای اولین بار است در ایران کشت می‌شوند.

 

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: استفاده از این تعداد ژنوتیپ‌های جدید کار مشترکی است که با موسسه تحقیقات گندم دنیا که در مکزیک هست انجام میدهیم.

 

زند گفت: ظرفیت دیگری که ایجادشده این است که با شرکت‌های اروپایی روی تولید ارقام انجام شده که به ظرفیت تولید خواهد افزود.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ۷۰ رقم گندم در عرصه‌های مختلف کشور با تنوع رقم کشت میشود.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی افزود: کار دیگری که با موسسه تحقیقات بین المللی گندم انجام گرفته، بهبود سیستم تولید بذر کشور است و سطح زیر کشت ارقامی که معرفی می‌شود به سرعت افزایش دهیم./صداسیما

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران