پربیننده ها

آخرین اخبار

28. بهمن 1396 - 8:43   |   کد مطلب: 300982
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه:
پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده نوع 2 به زودی آغاز می شود
اسلام آبادخبر: رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، از تصویب پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده نوع 2 در هیات دولت خبر داد و گفت: پرداخت این تسهیلات که به اندازه واحدهای آسیب دیده نوع یک است به زودی آغاز می شود.

به گزارش اسلام آباد خبر، رضا خواجه ای روز پنجشنبه  گفت: تسهیلات در نظر گرفته شده برای واحدهای احداثی نوع یک در مناطق شهری 400 میلیون ریال و کمک بلاعوض 60 میلیون ریال و در مناطق روستایی این رقم به ترتیب 300 میلیون ریال و 50 میلیون ریال است.

 

وی گفت: به اندازه همین مبلغ با مصوبه اخیر هیات دولت، چه در بخش تسهیلات و چه در بخش کمک های بلاعوض به واحدهای احداثی نوع 2 نیز تعلق می گیرد.

 

 

** پرداخت تسهیلات 60، 80 و 120 میلیون ریالی به واحدهای تعمیری
خواجه ای همچنین میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای احدهای تعمیری نوع 3 در مناطق شهری و روستایی را 60 میلیون ریال و کمک بلاعوض را نیز 10 میلیون ریال عنوان کرد.

 

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با بیان اینکه میزان تسهیلات و کمک بلاعوض اعطایی به واحدهای تعمیری نوع 2 به ترتیب 80 و 15 میلیون ریال است، گفت: این مبلغ برای واحدهای تعمیری نوع یک نیز 120 و 20 میلیون ریال تعیین شده است.

 

وی در مورد واحدهای احداثی نوع 2 اظهار کرد: این دسته از واحدها عموما واحدهای فرسوده ای بودند که صاحبان آن ها می توانند هم اکنون نیز در آن سکونت داشته باشند اما احتمال داده می شد در پس لرزه های بزرگ خسارت ببینند.

 

خواجه ای، تعداد واحدهای احداثی نوع یک را 21 هزار و 500 واحد، احداثی نوع 2 را 20 هزار و 500 واحد و واحدهای تعمیری نوع یک، 2 و 3 را نیز 60 هزار واحد عنوان کرد.

 

 

** اتمام کار آواربرداری 14 هزار و 600 واحد مسکونی
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش به اقدام های انجام گرفته در مناطق زلزله زده اشاره و اظهار کرد: کار آواربرداری 14 هزار و 600 واحد به اتمام رسیده و عملیات پی کنی پنج هزار و 100 واحد نیز انجام گرفته است.

 

وی با اشاره به ریخته شدن بتن فنداسیون 2 هزار و 400 واحد در مناطق زلزله زده کرمانشاه، گفت: کار اسکلت گذاری یک هزار و 250 واحد و دیوارچینی 370 واحد نیز به پایان رسیده است.

 

خواجه ای با بیان اینکه کار اجرای سقف 85 واحد آسیب دیده انجام گرفته، از شروع عملیات بازسازی 14 هزار و 800 واحد خبر داد و گفت: از این تعداد 6 هزار و 300 واحد به مرحله تکمیل و بهره برداری رسیده اند.

 

 

**معرفی 33 هزار و 700 نفر به بانک برای دریافت تسهیلات
او در ادامه افزود: تا صبح روز 26 بهمن، 33 هزار و 700 نفر به بانک برای تسهیلات و دریافت کمک های بلاعوض اعلام شده به بانک ها معرفی و تاکنون با 21 هزار و 800 واحد نیز عقد قرارداد صورت گرفته است.

 

وی مقدار کمک های بلاعوض (60 و 50 میلیون ریالی) پرداخت شده به افراد زلزله زده را نیز 15 هزار و 800 مورد ذکر کرد.

 

 

**اسکان موقت ساکنان 19 هزار واحد احداثی نوع یک
خواجه ای همچنین در خصوص اسکان موقت ساکنین واحدهای احداثی نوع یک نیز گفت: تاکنون ساکنان بیش از 19 هزار واحد با اهدای کانکس و یا پرداخت اجاره بها تعیین تکلیف شده اند.

 

رئیس ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه ادامه داد: از این تعداد 14 هزار و 800 مورد کانکس دریافت و به حدود چهار هزار و 80 نفر از سرپرستان خانوار نیز اجاره بها (50 میلیون ریال) پرداخت شده است.

 

وی گفت: حدود 2 هزار مورد نیز باقی مانده اند که عموما خواهان دریافت اجاره بها هستند اما هنوز مدارک خود را جهت معرفی به بانک تکمیل نکرده اند و گرنه مشکلی برای تعیین تکلیف وضعیت این افراد نداریم./ایرنا

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران