پربیننده ها

آخرین اخبار

2. اسفند 1396 - 8:56   |   کد مطلب: 301035
اسلام آبادخبر: حجت اله بابایی طراح گریم سینما گفت: در مورد فیلم به وقت شام همین کفایت می کند که ابراهیم حاتمی کیا خود و تیم خود را مدت ها به دل خطر برده است تا یکی از دغدغه های امروز نظام و حتی جهان را به تصویر بکشد. حاتمی کیا سال هاست که فیلم می سازد و سینما را به خوبی می شناسد، حق او نیست که مورد کم لطفی قرار بگیرد. بیش ا ز30 سال است که سینمای خود را به شهدا و دفاع مقدس اختصاص داده است.

به گزارش اسلام آباد خبر، حجت اله بابایی طراح گریم سینما و استاد دانشگاه در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در مورد جشنواره فیلم فجر گفت: جشنواره بسیار معمولی را شاهد بودیم. سینماهایی که برای اهالی خانه سینما در نظر گرفته بودند محدود بود، سینما صحرا و سینما آفریقا که کیفیت خوبی هم نداشتند. به نظر می رسد تنها 50 درصد از افرادی که به تماشای فیلم می آمدند از اهالی خانه سینما بودند، مابقی نمی دانم از کجا بلیت تهیه کرده بودند.

 

وی گفت: از بین فیلم هایی که دیدم می توانم از فیلم های "به وقت شام" ، "تنگه ابوقریب" و "کامیون" به خوبی یاد کنم. فیلم های "هایلایت" ، "جشن دلتنگی" و" شعله ور" بسیار بد بودند و نمی دانم چگونه این فیلم ها را در جشنواره راه داده اند.

بابایی خاطرنشان کرد: تنگه ابوقریب گریم بسیار خوبی داشت. البته نباید فراموش کرد که آقای سعید ملکان که هم طراح گریم فیلم و هم تهیه کننده بود، خیلی بهتر از هرکسی شرایط گریم را برای گریمور محیا می کند و شرایط فیلم به گونه ای بود که فرصت خوبی را برای گریمور فراهم می ساخت. فیلم کامیون نیز گریم خیلی خوبی داشت و همینطور گریم سعید آقاخانی قابل تحسین بود.

این طراح گریم سینما عنوان کرد: جواد عزتی در "تنگه ابوقریب" و سعید آقاخانی در "کامیون" بازی های بسیار قابل قبولی داشتند که این انتظار را در ذهن مخاطب به وجود آورده بود برنده جایزه شوند. فیلم "مصادره" هم بد نبود. تقریبا می توان گفت که مهران احمدی می خواسته فیلمی شبیه کارهای رضا عطاران بسازد اما زیاد موفق نبوده است. تنها سعی کرده با دیالوگ های فیلم که خیلی هم جالب نبود مردم را بخنداند.

وی در ادامه گفت: در مورد فیلم به وقت شام همین کفایت می کند که ابراهیم حاتمی کیا خود و تیم خود را مدت ها به دل خطر برده است تا یکی از دغدغه های امروز نظام و حتی جهان را به تصویر بکشد. حاتمی کیا سال هاست که فیلم می سازد و سینما را به خوبی می شناسد، حق او نیست که مورد کم لطفی قرار بگیرد. بیش از 30 سال است که سینمای خود را به شهدا و دفاع مقدس اختصاص داده است.

بابایی در پایان گفت: رضا رشید پور مجری خوب و توانایی است اما بهتر بود که فردی را از جنس سینما می آوردند. احساس می کنم مهران مدیری گزینه بهتری برای اجرای برنامه هفت بود و به احتمال زیاد حواشی کمتری به وجود می آمد.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران