پربیننده ها

آخرین اخبار

2. ارديبهشت 1397 - 9:05   |   کد مطلب: 301615
اسلام آباد خبر: رئیس شبکه هپاتیت ایران از شیوع بیماری در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: یشنهاد جدی در حال حاضر واکسیناسیون همه مردم در استان خصوصا افراد ۲۸ تا ۵۰ ساله است.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، هپاتیت یک بیماری مرگبار التهابی کبد است که سال هاست در کشور باعث مرگ شهروندان می شود.

علی ای حال در سال های اخیر با اقدامات پیشگیرانه این بیماری در بسیاری از شهرهای کشور کنترل شد با این وجود استان سیستان و بلوچستان همچنان رکوردار این بیماری در کشور است.
 
در ماه های اخیر آمار مبتلایان به این بیماری در سیستان و بلوچستان روند رو به رشدی داشته است به طوری که این موضوع سبب شد تا رئیس  شبکه هپاتیت ایران خواستار واکسیناسیون کلیه شهروندان استان شود. 
 
موید علویان رئیس شبکه هپاتیت ایران در بازدید از استان سیستان و بلوچستان برای بررسی وضعیت بیماری هپاتیت B با اشاره به کنترل این بیماری در کشور گفت: در برخی از استان‌ها مانند سیستان و بلوچستان و گلستان هم‌چنان هپاتیت B زیاد است.
 
وی ادامه داد:  هپاتیت B در کشور ما رو به کاهش است و این مدیون شبکه بهداشت و واکسیناسیون نوزادان و افراد پرخطر است اما در برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان این بیماری نسبت به آمار کشوری بیشتر است.

واکسیناسیون مردم در استان‌ ضروری است

علویان با بیان اینکه شیوع هپاتیت B حدود بیش از ۵.۵ درصد در ۳۰ سال قبل بوده و به ۳.۵ درصد کاهش یافته است، اظهار داشت: پیشنهاد جدی در حال حاضر واکسیناسیون همه مردم  در این استان خصوصا افراد ۲۸ تا ۵۰ ساله است. این وظیفه نظام سلامت تلقی می‌شود که از سلامت مردم خصوصا مردم این استان محافظت کند.
رئیس شبکه هپاتیت ایران ادامه داد: اقدام امروز می‌تواند تبعات بیماری شدید و سیروز کبدی و سرطان کبد و نیاز به پیوند کبد در آینده را برطرف کند. مردم ارزش دارند. خواهش می کنم به فکر مردم باشید.
 
وی افزود: در این هفته شورای راهبردی شبکه هپاتیت ضرورت واکسیناسیون احاد مردم در استان‌های با شیوع بالا مثل سیستان و بلوچستان و گلستان را از نظر علمی تصویب کرده و این پیشنهاد را به وزارت بهداشت و درمان و اموزش پزشکی داده است. این مطالبه علمی و اجتماعی است. بسیج جامعه پزشکی در این استان‌ها فعالند و اماده همکاری با شبکه بهداشت برای واکسیناسیون هپاتیت در شهر و روستا هستند.
 
رئیس شبکه هپاتیت ایران بر لزوم چک کردن تمتم باردار از نظر هپاتیت B در دوران بارداری تاکید کرد و استفاده از واکسن و ایمونوگلوبولین به نوزادان هنگام تولد را مهم خواند.
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
 شهید حججی
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر