پربیننده ها

آخرین اخبار

3. ارديبهشت 1397 - 8:05   |   کد مطلب: 301623
اسلام آباد خبر: یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: باید هزینه بهم خوردن برجام به دوش کسانی بیفتد که از ابتدا به تعهدات خود عمل نکردند.

به گزارش اسلام آباد خبر،محمد باقر خرمشاد در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،اظهار داشت: قبل از قرارداد برجام، دو طرف وجود داشت و هرطرف دنبال اهداف خود بودند یک سوی آن کشور ایران و یک طرف هم کشورهایی که با نام 1+5 شناخته شدند که به علاوه آلمان دارای حق وتو در شورای امنیت پای کار بوده در نتیجه هرکدام دنبال اهدافی بودند.

رئیس کارگروه علوم سیاسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی گفت: در این ایامی که گذشته، ایران به تعهدات خود عمل کرده اما طرف مقابل به خصوص ایالات متحده آمریکا از انجام تعهدات خود سر باز زده و بالاتر از آن رئیس جمهور جدید در جستجوی تعلیق کردن و خارج شدن از برجام و نادیده گرفتن تعهدات بین المللی است.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با توجه به این شرایط همه تحلیل گران به این اذعان کردند که ایالات متحده آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده و حتی در مسیری خلاف آن حرکت کرده است.

دکتر خرمشاد بیان کرد: در این زمینه با توجه به شرایطی که در آن زندگی می کنیم طبیعی است جمهوری اسلامی ایران هم تمهیداتی را بیندیشد تا در صورت سخت تر شدن شرایط اجرای برجام متناسب با هرمرحله اقدامات خود را انجام دهد.

وی افزود: از آنجا که غربی ها فضای تبلیغاتی بسیار تندی را در اختیار دارند و اجماع سازی آنان قوی است و از هیچ، همه چیز می سازند و همه چیز را هیچ نشان می دهند باید در اقداماتی که انجام می شود جمیع جوانب لحاظ شود و هزینه بهم خوردن برجام به دوش کسانی بیفتد که به آن عمل نکردند نه بر دوش کسی که از ابتدا صادقانه حضور یافته و به آن عمل کرده است.

دکتر خرمشاد درباره راهکارهای برخورد با عهدشکنی غربی ها گفت: راه های مختلفی قابل پیش بینی است حداقل به همان اندازه که طرف مقابل به تعهدات خود عمل نمی کند جمهوری اسلامی هم باید بتواند به بخشی از آنچه که تعهد کرده که آن هم مرحله مرحله در قرارداد برجام وجود دارد در راستای منافع ملی ایران و در مسیر بازدارندگی به آن عمل کند یعنی به بخش هایی از برجام عمل نکند تا به همان کیفیتی که طرف مقابل ایران را تحت فشار قرار می دهد ایران هم آن ها را برای بازستاندن حق خود تحت فشار قراردهد.

رئیس کارگروه علوم سیاسی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی افزود: از ابتدا هم تلاش بر این بود اجماعی این مسیر پیش برود اینک نیز چنانچه منافع ملی ما به خطر بیفتد که البته می افتد انتظار می رود ایران یکپارچه وارد عمل شود و از منافع ملی دفاع کند اینجا هم دولت یا غیر دولت فرق نمی کند زیرا وقتی پای منافع ملی در میان است انتظار می رود همگان بتوانند از این منافع ملی دفاع کنند.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه