پربیننده ها

آخرین اخبار

5. ارديبهشت 1397 - 11:40   |   کد مطلب: 301662
اسلام آباد خبر: معاون وزیر بهداشت بر لزوم پیشگیری از بروز بیماری‌های واگیردار در نقاط زلزله زده تاکید کرد و گفت: اگر جمع آوری نخاله ها، فاضلاب و آب های سطحی به سرعت مدیریت نشود، اپیدمی رخ خواهد داد.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،علیرضا رئیسی امروز چهارشنبه در حاشیه افتتاح ۴ پروژه بهداشتی در کرمانشاه و در جمع خبرنگاران گفت:  با برنامه ریزی که از قبل انجام شد قرار بر این بود که طی هفته سلامت ۲ روز در استان کرمانشاه حضور داشته باشیم.

وی افزود: محور این سفر بحث ارزیابی وضعیت همکاران در اجرای برنامه ها جهت کاهش آسیب در مناطق زلزله زده و همچنین پیگیری آخرین وضعیت حوزه سلامت در مناطق زلزله زده است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل گرما یکسری از کارها باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی با بیان اینکه بحث زلزله قابل پیش بینی نبود، تاکید کرد: اما بیماریها قابل پیش بینی و پیشگیری است، اگر بحث جمع آوری نخاله ها، فاضلاب و آب های سطحی به سرعت مدیریت نشود، اپیدمی رخ خواهد داد.

رئیسی خاطرنشان کرد: البته خوشبختانه تا کنون گزارشی از اپیدمی نداشتیم ولی باید با جدیت کار کنیم تا بتوانیم مشکلات را قبل از فصل گرما حل و فصل کنیم.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت گفت: در این ایام در حوزه درمان و بهداشت کارهای بسیاری انجام شده است و ما هم پشتیبانی خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین امروز شاهد توسعه برخی مراکز که عمده آنها مراکز کاهش آسیب های اجتماعی هستند، در حوزه آموزش و پژوهش بودیم.

رئیسی اشاره ای به پروژه های افتتاحی امروز داشت و گفت: امروز آزمایشگاه غرب کشور در کرمانشاه راه اندازی شد که قطعا مجهزترین آزمایشگاههای غرب است.

وی افزود: با توجه به پیشنهاد برای توسعه این مراکز در استان کرمانشاه اعلام آمادگی می کنیم که در آینده نزدیک ۲ تا ۳ مرکز دیگر به این مراکز اضافه کنیم.

این مسئول ادامه داد: کشور جمهوری اسلامی ایران، یکی از کشورهای پیشرو در حوزه بهداشت و کنترل بیماریهای واگیر است که باید در حوزه بیماریهای غیرواگیر نیز تلاش خود را به کار بگیریم.

وی افزود: مهم ترین برنامه هایی که امسال در دست اقدام داریم، شناسایی فعال بیماریهای سل، مالاریا و ایدز بوده که این کار در سطح کشور در حال توسعه است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت تاکید کرد: ما نباید منتظر باشیم بیماران سراغ ما بیایند بلکه ما باید سراغ بیمار برویم.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران