پربیننده ها

آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1397 - 10:23   |   کد مطلب: 301916
اسلام آباد خبر: سرانجام پس از گذشت یک هفته از برگزاری اولین انتخابات پارلمانی پساداعش در عراق، کمیسیون عالی مستقل انتخابات این کشور نتایج نهایی و رسمی آن را اعلام کرد.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق ائتلاف سائرون به ریاست مقتدی صدر با کسب 54 کرسی به پیروزی رسید و ائتلاف فتح به ریاست هادی عامری با 47 کرسی و  ائتلاف نصر به ریاست حیدر العبادی نخست وزیر کنونی عراق با 42 کرسی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. 

بنا بر این گزارش، در حوزه انتخاباتی بغداد، ائتلاف "سائرون" 17 کرسی، ائتلاف دولت قانون و ائتلاف الفتح هرکدام 9 کرسی و ائتلاف النصر 8 کرسی به دست آورده اند.

در این حوزه انتخاباتی همچنین ائتلاف های الحکمه و القرار نیز هرکدام 4 کرسی به دست آورده اند.

اما در حوزه انتخاباتی کربلا، ائتلاف سائرون 3 کرسی، ائتلاف الفتح 3 کرسی و ائتلاف دولت قانون ائتلاف النصر هرکدام 2 کرسی و ائتلاف الحکمه نیز 1 کرسی به دست آورده اند.

در استان واسط، ائتلاف سائرون 3 کرسی، ائتلاف الفتح 2 کرسی و ائتلاف النصر 2 کرسی و ائتلاف های دولت قانون و الکفائات هرکدام 1 کرسی و ائتلاف الحکمه نیز 2 کرسی به دست آورده اند.

در بابِل، ائتلاف سائرون 4 کرسی، ائتلاف الفتح 4 کرسی و ائتلاف النصر و الحکمه هرکدام 3 کرسی و ائتلاف دولت قانون 3 کرسی و الکفائات نیز 1 کرسی به دست آورده اند.

اما در بصره، ائتلاف سائرون 5 کرسی، ائتلاف الفتح 6 کرسی، ائتلاف النصر 5 کرسی و ائتلاف دولت قانون 4 کرسی به دست آورده اند.

در نجف اشرف هم نیز ائتلاف سائرون 4 کرسی، ائتلاف های الفتح و النصر هرکدام 3 کرسی و ائتلاف های دولت قانون و  الحکمه نیز هرکدام 1 کرسی به دست آورده اند.

منبع: العالم

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران