پربیننده ها

آخرین اخبار

29. ارديبهشت 1397 - 11:28   |   کد مطلب: 301922
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:
طرح سؤال از رئیس جمهور کلید خورده است
اسلام آباد خبر: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: طرح سؤال از رئیس جمهور با موضوع ارز کلید خورده است.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عبدالرضا مصری در توضیح افزایش قیمت ارز، اظهار داشت: افزایش قیمت از 6 ماه گذشته مرتباً وجود داشته و تحلیل‌های آخر دی‌ماه این بود که در سال جدید میلادی نوسانات طبیعی است.

وی ادامه داد: به دلیل تعطیلات نوروزی، دولتی‌ها هیچ توضیحی ندادند، جز اینکه برخی صداها از دولت بیرون می‌آمد که از بالا رفتن قیمت دلار خوشحال بودند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از نظر مردم بیشترین میزان ارز دست دولت است، بنابراین باید به دولت کمک کنیم تا این وضعیت مدیریت شود.

مصری با بیان اینکه این مورد سیاسی نیست و اقتصادی است، تصریح کرد: ارزی که در اختیار مردم است در مقایسه با آنچه که دولت دارد قابل قیاس نیست، باید صبر کرد و اقدامات دولت را دید، مجلس بیکار نمی‌نشیند و طرح‌های پیشنهادی را در صحن بررسی می‌‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سؤال از رئیس‌جمهور مطرح شده، آقای روحانی باید به مردم پاسخ دهد، این موضوع معادله یک مجهولی نیست و مجموعه‌ای از عوامل اثر‌گذار است، بالا رفتن قیمت موجب خرید و پایین رفتن موجب کاهش متقاضی دلار می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مسؤولان نباید برای گذر از وضعیت به مردم دروغ بگویند، چراکه مردم دیگر به آن‌ها اعتماد نمی‌کنند، در بخش ارز ناخدایی ندیدیم و کسی زیربار نرفته است.

مصری افزود: برخی از مسؤولان گفتند شهر در امن و امان است، منابع زیاد داریم و برخی دیگر افزایش قیمت ارز را کار دشمنان دانستند و گفتند بالاتر از تحریم بانک مرکزی نداشتیم.

وی بیان کرد: دولتی‌ها تلاش کردند بازار ارز را مدیریت کنند، ثبت سفارش انجام دادند، سپس تعرفه جدید اعلام شد و ثبت سفارش را باز کردند، عده‌ای از این رانت مجانی خورده و عده‌ای نیز گول خوردند، همان اتفاق در مؤسسات مالی افتاد و عده‌ای نیز بازار را بین خودشان تقسیم کردند، در این آشفته بازار برخی نان و برخی گول خوردند که پاسخ این افراد را چه کسی می‌خواهد بدهد؟

به گفته نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، رانت‌های پشت پرده مدیریتی در پی 6 ماه گذشته را شاهد نبوده‌ایم.

مصری اظهار داشت: 2.5 برابر واردات، صادرات و درآمد‌زایی داریم و باید در این صورت ارز را پایین بیاوریم تا مردم مشکل پیدا نکنند که این با رشد اقتصادی متناقض است. دولت ارز را گران می‌کند تا ریال و بودجه تأمین شود.

منبع: فارس

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی