پربیننده ها

آخرین اخبار

5. مهر 1397 - 8:39   |   کد مطلب: 303112
مراسم شب خاطره به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) برگزار شد.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم شب خاطره به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس، امشب (چهارشنبه) با حضور جمعی از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) برگزار شد.

رهبر انقلاب در این مراسم اظهار کردند:یک جنبه‌ی دفاع مقدس این است که ترسیم‌کننده‌ی وضع معادلات قدرت در دنیای وحشی و ظالم و بی‌خبر از معنویات است.

مقام معظم رهبری بیان کرد: یک طرفِ این جنگ، سیم‌خاردار هم نمی‌توانست بخرد و بیاورد و طرف دیگر، مدرن‌ترین وسایل جنگی روز را با کمیت بالا در اختیار داشت و حتی اجازه داشت سلاح شیمیایی مصرف کند.

رهبر انقلاب افزود: امروز غربی‌ها برای تهمت #سلاح_شیمیایی چه جاروجنجالی می‌کنند اما آن‌روز صدام اجازه داشت از سلاح شیمیایی نه‌فقط در جبهه که در شهرها استفاده کند و همین فرانسه و آلمان و شوروی آن‌روز کمکش می‌کردند.

مقام معظم رهبری گفت: در دوران #دفاع_مقدس، ما در محاصره‌ی سیاسی و محاصره‌ی اقتصادی بودیم که هیچ، در محاصره‌ی تبلیغاتی هم بودیم و صدای ما به هیچ‌جا نمی‌رسید.

رهبر انقلاب بیان کرد: خب من سؤالم این است که چرا مردم آلمان و فرانسه ندانند دولتشان در آن هشت سال چه کرد؟ الان نمی‌دانند و این، کوتاهیِ ماست. الان دنیا این تصویر رسواکننده‌ی نظام سلطه را در مقابل خود نمی‌بینید.

باید دست‌به‌کار شویم و برای قهرمان‌های دفاع مقدسمان فیلم بسازیم

مقام معظم رهبری بیان کرد: ما در ادبیات،‌ سینما، تئاتر، روزنامه‌نگاری و فضای مجازی‌مان بسیاری کارها را باید انجام دهیم که انجام نداده‌ایم. هرجا هم ولو در حجم کم انجام دادیم تأثیرگذار بود.

رهبر انقلاب گفت: همین فیلم اخیر آقای حاتمی‌کیا هرجا پخش شد مورد استقبال قرار گرفت؛ چرا در اروپا و آسیا پخش نشود؟

رهبر انقلاب تصریح کرد: در جشنواره‌های غربی، فیلم‌های ایرانی‌ای پخش می‌شوند که کیفیتشان به‌مراتب کمتر از فیلم‌های دفاع مقدس است اما یک فیلم دفاع مقدس را نشان نمی‌دهند؛ چون می‌ترسند این فیلمِ افشاگر پخش شود. پس این، سلاح کار‌آمدی است؛ چرا استفاده نمی‌کنیم؟

مقام معظم رهبری: ما باید دست‌به‌کار شویم و برای قهرمان‌هایمان فیلم بسازیم؛ همت، باکری و برخی شخصیت‌های زنده‌ی دفاع مقدس، قهرمانند. دنیا باید عظمت این چهره‌ها را بداند.

اگر پیام شهیدان را بشنویم خوف و حزن از ما دور می‌شود

رهبر انقلاب گفت: در روایت دفاع مقدس، باید روح ایمان، ایثار، دلدادگی و مجاهدت و همچنین پیام شکست ناپذیری ملت ایران که با شوق و ذوق به میدان جنگ می‌رفتند، متبلور باشد.

ایشان بیان کردند: جنگ البته چیز تلخی است لکن از همین حادثه تلخ، قرآن پیام بهجت و عظمت و نشاط می‌دهد که مصداق آن آیه وَ يَستَبشِرونَ بِالَّذينَ لَم يَلحَقوا بِهِم مِن خَلفِهِم أَلّا خَوفٌ عَلَيهِم وَلا هُم يَحزَنون است

مقام معظم رهبری گفت: عزیزان من بدانید امروز هم اگر پیام شهیدان به گوش ما برسد از ما خوف و حزن را دور می‌کند و از آن، پیامِ بهجت و شجاعت و اقدام برای ما به ارمغان خواهد آمد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر