پربیننده ها

آخرین اخبار

13. آبان 1397 - 13:47   |   کد مطلب: 303681
معاون سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به خروج یک جانبه آمریکا از برجام گفت: اگر روند و سیاست آمریکایی همین باشد، آینده برجام با ابهامات جدی مواجه می شود، زیرا برجام برای جمهوری اسلامی ایران تا جایی اعتبار دارد که برای ما هم نفعی داشته باشد.

به گزارش اسلام آباد خبر، سردار رسول سنایی راد مسئول بازرسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به خروج یک جانبه آمریکا از توافق برجام، اظهار داشت: آنچه مسلم است سرنوشت برجام با اقداماتی که ترامپ انجام داده، نقض عملی برجام توسط یک طرف از گروه 1+5 است.

 

وی تصریح کرد: واقعیت این است که جمهوری اسلامی ایران تمام تعهداتش را در معاهده برجام انجام داده است و در ادامه هم اگر نفعی در باقی ماندن برجام وجود داشته باشد، ادامه خواهد داد.

 

مسئول بازرسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا خاطر نشان کرد: در معاهده برجام اتفاقاتی افتاده است که جمهوری اسلامی ایران در عرصه عمل روند مناسبی برای احیای برجام نمی بیند، چون اروپایی ها بازی بدی را با ایران پیش می برند و بیش تر در مقابل کار انجام شده ایران، وعده و وعید می دهند، در صورتی که منافع برجام باید متقابل و دو طرفه باشد.

 

سنایی راد بیان داشت: اگر روند و سیاست آمریکایی همین باشد، آینده برجام با ابهامات جدی مواجه می شود،  زیرا برجام برای جمهوری اسلامی ایران تا جایی اعتبار دارد که برای ما هم نفعی داشته باشد.

 

وی عنوان کرد: قرار نیست که فقط جمهوری اسلامی ایران هزینه پرداخت کند؛ این بدان معناست که اگر اروپایی ها می خواهند برجام را حفظ کنند باید هزینه مناسب با این درخواست را پرداخت کنند و در این خصوص عدم همکاری با آمریکا گزینه مناسبی است.

 

مسئول بازرسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا در پاسخ به این سوال که "چرا عده ای به دنبال مذاکره مجدد با آمریکا هستند؟" گفت: این تفکر اوج وقاحت و هم نوعی فاصله از اصول دیپلماسی است؛ طرفی که نقض آشکار تعهدی را انجام داده است چگونه می توان به او اعتماد کرد؟

 

سنایی راد ادامه داد: ترامپ برای برآورده کردن خواسته هایش و همچنین کمک به انتخابات پیش روی آمریکایی ها، به مذاکره نیازمند است و این به مثابه کسی است که اسلحه به سمت ایران گرفته و تقاضای صلح می کند؛ در واقع هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد در مقابل کسی که تهدید عملی و جدی می کند پاسخ نرم و مثبت داد و این دعوت را پذیرفت.

 

وی در پایان گفت: تفکر و خواست مذاکره مجدد با آمریکا یا از سر وابستگی است یا از سر وادادگی که در هر دو صورت فقط قابلیت تقبیح دارد و نه هیچ چیز دیگری.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران