آخرین اخبار

23. آبان 1397 - 13:04   |   کد مطلب: 303868
اسلام آبادخبر: رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: یکشنبه هفته آینده بحث سوال از وزیر امور خارجه درباره اظهاراتش در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود.

به گزارش اسلام آباد خبر، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره طرح سوال از ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به دلیل اظهارات اخیرش پیرامون مسئله پولشویی، اظهار کرد: یکشنبه هفته آینده بحث سوال از وزیر امور خارجه درباره اظهاراتش در کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود.

 

وی افزود: شنیدن چنین اظهاراتی از زبان ظریف جای تعجب دارد و امیدواریم که این موضوع را شفاف برای نمایندگان توضیح دهند، لذا اگر نمایندگان هم سوالی از وزیر داشته باشند، بررسی آن در قالب اصول و آئین‌نامه پارلمان در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: معتقدم صحبت‌های اخیر ظریف در صحن علنی مجلس بدون مطالعه بود و ما انتظار شنیدن چنین اظهاراتی را از زبان مسئولی مانند آقای ظریف نداریم.

 

وی ادامه داد: آمار کشورهای مرتبط با جرائم پولشویی کاملا مشخص بوده و کاملا واضح است که چه کشورهایی در نقطه قرمز این نوع جرم قرار دارند که آمریکا در صدر آنهاست.

 

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: ایالات متحده آمریکا 50 درصد از جرائم پولشویی در دنیا را به خود اختصاص داده است و بعد از آن نیز برخی کشورهای شرق آسیا  قرار دارند، لذا جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه در زمره کشورهای نقطه قرمز جرائم پولشویی قرار نداشته است.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: اگر کوچکترین استنادی مبنی بر جرائم بالای پولشویی در ایران وجود داشت، مطمئنا دشمنان بیکار نمی‌نشستند و از آن علیه ما استفاده می‌کردند.

 

فلاحت‌پیشه در پایان تأکید کرد: معتقدم که اگر در شرایط کنونی کشور با طرح چنین موضوعاتی بهانه به دست کشورهای دیگر ندهیم، به طور حتم این دوران را با افتخار و سربلندی هرچه بیشتر سپری خواهیم کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران