آخرین اخبار

20. آذر 1397 - 9:56   |   کد مطلب: 304151
به تازگی توصیه نامه ای از سوی رئیس دولت به کلیه وزارت خانه ها و ارکان های دولتی برای استخدام فعالان ستاد های انتخاباتی حسن روحانی ابلاغ شده است که بررسی ابعاد این توصیه نامه حکایت از تلاش سازمانی دولت برای انتصاب اتوبوسی هوادارن خود خلاف فضای شایسته سالاری دارد.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یکی از مهمترین نگرانی ها پس از تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان، پدید آمدن فضای رانت برای استخدام ژن های خوب به نام جوان گرایی بوده است. رانتی که با استفاده از ضعف های ساختاری و خلاء های قانونی فضای شایسته سالاری را تبدیل به پارتی بازی و استخدام های سفارشی و اتوبوسی می‌کند.

در همین خصوص به تازگی توصیه نامه ای از سوی رئیس دولت به کلیه وزارت خانه ها و ارکان های دولتی برای استخدام فعالان ستاد های انتخاباتی حسن روحانی ابلاغ شده است که بررسی ابعاد این توصیه نامه حکایت از تلاش سازمانی دولت برای انتصاب اتوبوسی هوادارن خود خلاف فضای شایسته سالاری دارد.

همین مسئله باعث شد تا از روز گذشته موجی در توئیتر با عنوان #استخدام_بنفش راه اندازی شده و مخاطبان فضای مجازی با رساندن پیام خود به طیف‌های مختلف مردم آن هم با توجه به موج بیکاریِ کم سابقه در کشور یک تحرک برای انگیزش دستگاه‌های نظارتی برای برخورد با این ماجرا را فراهم کنند.

حالا با گذشت کمتر از 24 ساعت از آغاز موج #استخدام_بنفش ، این هشتک توانست در توئیتر فارسی به ترند اول تبدیل شده و نشان دهد کاربران فضای مجازی به شدت مخالف هرگونه استخدام سفارشی و اتوبوسی هستند.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر