پربیننده ها

آخرین اخبار

3. دى 1397 - 9:08   |   کد مطلب: 304270
وزیر دفاع آمریکا که تا چند روز دیگر از سمت خود کنار می‌رود دستور ترامپ مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را امضا کرد.

به گزارش اسلام آباد خبر، شبکه سی ان ان گزارش داد که جیمز متیش وزیر دفاع آمریکا دستور خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را امضا کرد. 

 
براساس این گزارش، یک مقام ارشد پنتاگون به خبرنگار سی ان ان گفته که دستور رسمی برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه توسط وزیر دفاع این کشور امضا شده است و رئیس پنتاگون که در حال خروج از این وزارت خانه است این کار را قبل از پایان کارش به انجام رسانیده است. 
 
به دلیل اختلافاتی که منجر به خروج متیس از کابینه ترامپ شده است برخی تحلیلگران معتقد بودند که وی تا قبل از کناره گیری این دستور اجرایی را امضا نخواهد کرد. 
 
در حالی که وزیر دفاع مستعفی آمریکا در استعفانامه‌اش گفته بود قصد دارد در اسفند ماه پنتاگون را ترک کند، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز (یکشنبه) در پیامی غیرمنتظره اعلام کرد متیس یک هفته دیگر سمتش را تحویل می‌دهد.
 
ترامپ در این پیام توییتری اعلام کرد که «پاتریک شاناهان» که اکنون معاون وزارت دفاع آمریکا است، سرپرستی این وزارتخانه را بر عهده می‌گیرد.
 
وی در توییتر نوشت: «خرسندم که اعلام کنم که پاتریک شاناهان معاون بسیار مستعد وزارت دفاع، از روز ۱ ژانویه ۲۰۱۹ (۱۱ دی ماه) عنوان سرپرست وزارت دفاع را بر عهده می‌گیرد. پاتریک در هنگام فعالیت به عنوان معاون و پیش از آن در "بوئینگ" فهرست بلندی از دستاورد دارد. او فوق‌العاده خواهد بود.»
 
دستور غیرمنتظره خروج نظامیان آمریکایی از سوریه انتقادات زیادی را از این تصمیم ترامپ برانگیخته است. برخی تحلیلگران آن را نشانه شکست راهبرد آمریکا در سوریه خوانده و بعضی از منتقدان آمریکایی نیز آن را هدیه کریسمس از سوی ترامپ به دشمنان آمریکا از جمله روسیه قلمداد کرده‌اند.
 
انتهای پیام/

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید