پربیننده ها

آخرین اخبار

27. بهمن 1397 - 12:59   |   کد مطلب: 304496
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلام آبادغرب خبر داد:
راه‌یابی اسلام‌ آبادغرب به مرحله نهایی انتخاب پایتخت کتاب ایران
اسلام آبادخبر: مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آبادغرب از راه‌یابی اسلام‌ آبادغرب به مرحله نهایی انتخاب «پایتخت کتاب ایران» خبر داد.

خسرو تمری امروز در گفت‌گو با اسلام آباد خبر، اظهار داشت: شهرستان اسلام آبادغرب از استان کرمانشاه به مرحله نهایی پنجمین پایتخت کتاب ایران راه یافت.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام‌آبادغرب گفت: در پنجمین دوره این برنامه 170 شهر از استان‌‌های کشور، در این جشنواره شرکت کردند که پس از داوری آثار در سه مرحله، 35 شهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و در پایان هیأت داوران 20 شهر را به عنوان شهرهای راه‌یافته به مرحله نهایی انتخاب و معرفی کردند.

 

وی افزود: مهاباد و ارومیه از آذربایجان غربی؛ شهر ری از تهران؛ خورموج و برازجان از بوشهر؛ دزفول و رامهرمز از خوزستان؛ سبزوار از خراسان رضوی؛ خرم‌آباد از لرستان؛ خاش از سیستان و بلوچستان؛ رفسنجان، بم، سیرجان از کرمان؛ اسلام‌ آبادغرب از کرمانشاه؛ شیراز، اوز و صدرا از فارس؛ بابل از مازندران؛ ابرکوه و یزد از یزد، 20 شهر راه‌یافته به مرحله‌ی نهایی هستند.

 

دکتر تمری گفت: اسلام آبادغرب توانست در طول سال‌جاری با هماهنگی مجموعه مدیران و فعالان حوزه فرهنگ و رسانه نقش اساسی در حوزه کتاب و کتابخوانی ایفا کند و نکته قابل توجه در این زمینه ارسال بیش از 200 طرح با موضوع کتاب و کتابخوانی بود که از بین این تعداد طرح 70 طرح انتخاب و به همراه گزارشی از اقدامات انجام شده به دبیرخانه کشوری ارسال شد.

 

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آبادغرب بیان داشت: در تلاش هستیم برای سال آینده حتما بخش عمده طرح‌های تدوین شده در راستای ترویج کتابخوانی را اجرایی کنیم و روستاها را در اولویت برنامه‌ها قرار دهیم.

 

وی ابراز داشت: نگاه ما به حوزه کتاب و کتابخوانی یک نگاه راهبردی و بلند مدت است و لذا اولویت برنامه‌های ما در سال 98 همچون سال 97 توسعه‌ی مطالعه است و اکنون در تلاشیم یک شعار همیشگی با همین موضوع انتخاب کنیم.

 

تمری با  تقدیر و تشکر از زحمات همه دست‌اندرکاران طرح پایتخت کتاب ایران در شهرستان، عنوان کرد: مسیر انتخاب شده با همراهی و همکاری صمیمانه اعضای دبیرخانه پایتخت کتاب، موسسات مردم نهاد، شرکت‌های بخش خصوصی، نخبگان در شهرستان اسلام آبادغرب رقم خورد.

 

گفتنی ست؛ مراسم اختتامیه انتخاب و معرفی پنجمین پایتخت کتاب ایران با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از مسئولین کشوری و اهالی قلم و فرهنگ روز ۴ اسفند ۱۳۹۷ در سالن همایش های بین المللی کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد که از میان شهرهای اعلام شده یک شهر به عنوان پنجمین پایتخت کتاب ایران و چهار شهر نیز به عنوان شهر خلاق در زمینه ترویج کتاب و کتابخوانی از سوی هئیت داوران نهایی این برنامه انتخاب خواهدشد.

فراخوان پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران در ابتدای شهریور ماه ۱۳۹۷ از سوی دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد شهرها و روستاهای دوستدار کتاب ایران اعلام شد. استقبال گسترده شهرهای کشور از این برنامه باعث شد دو مرحله مهلت ارسال آثار به این برنامه تمدید شود.در برگزاری پنجمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران سازمان ها و نهاد های زیر همکاری و مشارکت دارند: کمیسیون ملی یونسکو، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان اسناد وکتابخانه‌ی ملی جمهوری اسلامی ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی، خانه کتاب کشور، انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، اتحادیه‌ی ناشران و کتاب‌فروشان، شبکه‌ی شهرهای دوستدار کتاب.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر