آخرین اخبار

21. ارديبهشت 1398 - 14:29   |   کد مطلب: 304703
اسلام آبادخبر: بزرگترین اجتماع حامیان محیط زیست و منابع طبیعی در قالب پویش مردمی حامیان سرزمین پاک سبز ایران در حومه شمالی بخش مرکزی اسلام آبادغرب تشکیل شد.

به گزارش اسلام آباد خبر،  برنامه پویش مردمی دریک حرکت فرهنگی در راستای اشاعه فرهنگ محیط زیست در روستاهای بخش مرکزی  شهرستان برگزار شد.

 

 رها شدن انواع واقسام زباله ها در طبيعت از جمله مشكلات زيست محيطي بشر امروزي است كه باعث به وجود آمدن انواع آلودگي ها مي شود.

 

رززمدیده مدیرعامل بنیادصعود سبز از حامیان پویش مردمی در گفتگویی با خبرنگاران اظهار داشت: در چند سال اخير با به وجود آمدن انواع زباله هاي پلاستيكي مشكل رها شدن آن در محيط دوچندان شده است چرا كه براي تجزيه پلاستيك به 300 تا 500 سال زمان نياز است.

 وی در همین راستا اضافه کردباهمکاری  بزرگان و پیشکسوتان  طی اقدامی بی نظیر با دهیاران حومه شمالی اسلام آباد غرب روستاهای بره سیله ، سوران سفلی ، سوران علیا ، چشمه هلنگ ، چفته ، ولکه وند ، جلیلوند ، برزه ، سرخک ، چنار ، میان قلعه ، چنگر جلیلوند و چنگر سیمنوند در جهت زمینه سازی فرهنگی حفاظت از محیط زیست منطقه و پاکسازی زباله های پسماندی و مخرب هماهنگی لازم صورت گرفت.

 این حامی محیط زیست هدف از اجرای این برنامه ها گفت: امیدواریم با اجرای این برنامه ها راه حلی  پیدا کنیم برای معضل وجود انواع و اقسام زباله ها درمناطق روستايي که به عنوان يكي از مشکلات جدی زيست محيطي یافت میشود.

گفتنی ست؛ در این زمینه ادارات منابع طبیعی محیط زیست و هلال احمرو اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز دعوت شدند که در این کار ارزشمند فرهنگی پویش مردمی را همراهی و حمایت نمایند.

 

امین پالاش از اساتید بازنشسته آموزش و پرورش و از حامیان پویش مردمی محیط زیست در جمع دوستداران طبیعت گفت:  باید سمن ها با مطالبه گری و فرهنگ سازی تک تک افراد جامعه را نسبت به مسایل محیط زیست دغدغه مند کنند تا آیندگان نیز از آب ، خاک و هوای سالم بهره مند شوند.

 در پایان مراسم به مسئولین و دهیاران که این پویش مردمی را همراهی کرده بودند با اهدا لوح تقدیر و کتاب تقدیر بعمل آمد.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر