پربیننده ها

آخرین اخبار

12. خرداد 1398 - 20:28   |   کد مطلب: 304783
اسلام آبادخبر: نشست مدیران رسانه ها با رئیس سازمان بسیج مستضعفین، در بسیج اقشار برگزار شد.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نشست مدیران رسانه ها با سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین، بعد از ظهر شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ در بسیج اقشار برگزار شد.

 
موقعیت فعلی رسانه‌ها مانند شب عملیات دوران دفاع مقدس است
 
 سردار غیب پرور در جمع ضیافت افطار بسیج و اصحاب رسانه که به میزبانی سازمان بسیج رسانه برگزار گردیده بود به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: در رسانه های جمعی و فضای رسانه ای کشور به امور جوانان پرداخته نشده و متاسفانه تلاشی به اندازه کافی در این راستا صورت نپذیرفته است.
 
وی در ادامه با اشاره به باور بسیج و داعیه تعامل با دولت ابراز کرد: ما همواره در بسیج به پردازش این باور اهمیت ویژه ای داده ایم که باید در تعامل با دولت حرکت کنیم و این پیش فرض ما است.
 
سردار غیب پرور در خصوص احداث صد هزار نیروگاه ۵ کیلو واتی افزود: امسال به حول قوه الهی در صدد احداث صد هزار نیروگاه هستیم که به همت نیروهای بسیجی و جهادی مخلص و متخصص این امر محقق خواهد شد.
 
وی با اشاره به رمز حیات بسیج اظهار کرد: ما حیات بسیج را در گرو خدمت به مردم می دانیم و بر این باوریم که بسیج تا زمانی که در رسالت خدمت رسانی خود ایفای نقش کند موثر خواهد بود.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اعتلای بسیج، رفتار جهادی و مومنانه در مسیر خدمت، قله و هدف اصلی ما در جهت تحقق آرمان های انقلاب اسلامی است.
 
سردار غیب پرور در ادامه وامدار نبودن زورمداران را در خدمت به مردم، تنها دلیل فرو پاشی خواند.
 
وی گفت: ما در دهه دوم انقلاب اسلامی باید به این باور برسیم که در جهاد هستیم و لباس چهار بر تن داریم.
 
رئیس سازمان بسیج مستضعفین ریشه فروپاشی زورمداران تاریخ را در فاصله آنان با مردم ذکر کرد و افزود: موقعیت فعلی برای رسانه‌ها مانند شب عملیات انقلاب اسلامی است.
 
سردار غیب پرور در پایان ضمن تبیین رسالت خطیر رسانه ها گفت: بدیهی است که نقش رسانه ها در دهه پنجم انقلاب بسیار سنگین تر از پیش است و ما در فضای عمومی جامعه نیازمند تقویت امید هستیم.
 
مدیران مسئول رسانه‌ها چه گفتند؟
 
در این دیدار، مدیران مسئول رسانه‌ها با بیان دغدغه‌ های انقلابی رسانه‌ها به راهکارهای اساسی برای حل مشکلات فرهنگی و اقتصادی کشور اشاره داشتند.
 
بیژن نوباوه مدیرمسئول روزنامه عصر ایرانیان در این خصوص گفت: اگر فرهنگ را با رسانه درست کنیم، تمام بخش‌های کشور از جمله اقتصاد درست می‌شود.
 
وی همچنین افزود: بسیج، فرهنگ بسیجی را در رسانه‌ها تسری دهد.
 
الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اصلاح‌طلب اعتماد هم در این دیدار اظهار کرد: جریان‌های سیاسی درباره اصل نظام اختلافی ندارند و بقیه مسائل و اختلافات هم جزئی و قابل‌حل است.
 
علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری ایسنا البته از سردار غیب‌پرور درخواست کرد تا رسانه‌ها را به خودی و غیرخودی تقسیم نکند و در ادامه گفت: منشور اخلاقی رسانه‌ها را امضا و به آن عمل می‌کنیم.
 
محمدعلی وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار در این نشست صمیمانه بسیج را عامل وحدت و انسجام دانست و از افزایش خدمات اجتماعی بسیج طی سال‌های اخیر سخن به میان آورد.
 
بیژن مقدم، مدیرمسئول سایت الف یکی دیگر از فعالان حوزه رسانه بود که خواستار تکثیر بسیج در تمام ابعاد شد و این نهاد مبارک را سقف انقلاب ذکر کرد.
 
مدیرمسئول خیبر آنلاین هم در این نشست از کسانی انتقاد کرد که از عکس و نام شهدا استفاده ابزاری می‌کنندو گفت: اینکه عکس شهید داشته باشیم و برعکس شهید رفتار کنیم، نامش چیست؟ اینکه در مجلس شورای اسلامی لباس سپاه بپوشند و همزمان با fatf سپاه را دچار خودتحریمی کنند، چه نام دارد؟
 
شفیعیان مدیرمسئول انصاف نیوز یکی دیگر از مدیران رسانه‌های اصلاح‌طلب حاضر در نشست صمیمانه با رئیس سازمان بسیج مستضعفین بود که اعتقاد داشت اکثر رسانه‌های کشور حاکمیتی هستند و بیشتر در نقش روابط عمومی عمل می‌کنند. وی اظهار امیدواری کرد این جنس نشست‌ها برای تبادل‌نظر ادامه پیدا کند.
 
زابلی‌زاده مدیر شبکه تلویزیونی ایران کالا و غرقی، خبرنگار پیشکسوت هم در ادامه این نشست خواستار تربیت خبرنگار و عکاس حرفه‌ای و عمیق توسط بسیج در حوزه رسانه شدند و با انتقاد از برخی رسانه‌های داخلی همسو با رسانه‌های بیگانه اظهار داشتند این رسانه‌ها علیه منافع ملی کار می‌کنند که باید بر  همگرایی رسانه‌ای تأکید شود.

در ادامه گزارش تصویری این نشست آورده شده است

 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
 شهید حججی
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر