پربیننده ها

آخرین اخبار

13. خرداد 1398 - 14:16   |   کد مطلب: 304784
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آباد غرب مطرح کرد:
روحیه ایستادگی و مقاومت امام خمینی (ره) یک الگو برای مقابله با دشمنان است
اسلام آبادخبر: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آباد غرب گفت: روحیه ایستادگی و مقاومت امام راحل (ره)،امروز به عنوان یک الگو برای مقابله با دشمنان است.

به گزارش اسلام آباد خبر، خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب در نشست بصیرتی و روشنگری بسیجیان روستای انحیرک بیان داشت : روحیه ایستادگی و مقاومت حضرت امام راحل در مواجهه با ظلم و سلطه را باید به عنوان یک الگوی رفتاری بکار گیریم.

عصر روز گذشته نشست بصیرتی و روشنگری در روستای انجیرک دهستان حسن آبادغرب با همت حوزه مقاومت بسیج مرصاد دهستان حسن آباد برگزار شد. 

تمری در ابتدا با جایگاه حضرت امام خمینی ره اشاره و بیان داشت: امام خمینی شخصیت بی نظیر قرن بیستم بود که با انقلاب خود ملت ایران را از ظلم ۲۵۰۰ ساله رژیم شاهنشاهی نجات بخشید.

وی افزود : باید اندیشه و راه امام بزرگوار را به درستی بشناسیم و نیاز امروز جامعه ما و حتی کشورهای منطقه و ملت های آزاده دنیا این است که اندیشه انقلابی امام خمینی ره را به درستی بشناسند. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام آباد غرب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شخصیت امام راحل افزود: مقام معظم رهبری چند خصوصیت ممتاز برای امام بیان داشتند که از جمله این خصوصیات می توان به استقامت و صبوری امام در مواجهه با دشمنان و در مقابل مهربانی و لطافت روحی امام در مواجهه با یاران بود. 

وی افزود : همین استقامت و پایداری امام بود که منتج به انقلاب اسلامی شد و امام لحظه ای در این مسیر سخت تزلزل از خود نشان نداد. 

دکتر تمری خاطرنشان کرد: موضوع دیگر از برجستگی های امام قدرت و اقتدار امام بود که این موضوع در طول سالها مبارزه و ایستادگی امام را می توان شاهد باشیم. چه آن زمان با قدرت تمام در مقابل رژیم پهلوی و حامیانش از جمله اسرائیل و آمریکا ایستاد که منجر به تبعیدش شد و چه آن زمان که در هشت سال دفاع مقدس با قدرت تمام در مقابل جهان استکبار ایستاد و حتی در صحنه داخلی نیز حاضر به تسامح بی خود با یاران خود نشد. 

تمری در ادامه افزود : با همه مشکلات و کاستی ها ؛ اهدافی که امام راحل به دنبال آن بودند تحقق پیدا کرد و امروز ما شاهد قدرت منطقه ای ایران هستیم ؛ شاهد استقلال و عزت ایران ؛ رشد و پیشرفت چشمگیر در کنار خودکفایی ملت هستیم و نباید این دستاوردهای علمی و فرهنگی را نادیده بگیریم. 

وی بیان داشت: به خاطر همین روحیه ملت ایران است که امروز دشمنان عصبانی و هراسان هستند و به دنبال فشار بر ملت از راههای مختلف هستند و لذا تنها راه مقابله با دشمنان روحیه ایستادگی و مقاومت به همراه تحقق گفتمان اقتصاد مقاومتی است. 

تمری در ادامه افزود: اقتصاد مقاومتی و رونق تولید یک شعار است که باید به باور عمومی تبدیل شود و مردم فرهنگ استفاده از کالای داخلی را در اولیت خود قرار دهند. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب تصریح کرد: رونق تولید نیازمند فرهنگ استفاده از کالای داخلی است و تحقق این موضوع می تواند مشکلات بیکاری جوانان و توسعه کشور را حل کند و بهترین ابزار برای مقابله با هجمه دشمنان است‌. 

تمری همچنین به بیانیه مقام معظم رهبری اشاره و بیان داشت : این بیانیه راهبردی اصلی ۴۰ ساله دوم انقلاب است که بخش محوری آن متوجه جوانان است و باید به دقت به آن پرداخته شود.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه