پربیننده ها

آخرین اخبار

20. خرداد 1398 - 11:26   |   کد مطلب: 304803
سخنگوی وزارت خارجه گفت: درخواستی از روسیه برای خرید اس 400 نداشته ایم.
درخواستی از روسیه برای خرید اس 400 نداشته‌ایم/ خیلی امیدی به اینستکس نبسته‌ایم
سخنگوی وزارت خارجه گفت: درخواستی از روسیه برای خرید اس 400 نداشته ایم.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری هفتگی خود که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: درخواستی برای خرید سامانه دفاعی از روسیه نداشتیم و نیازی نداریم چرا که مهندسان ما مشابه داخلی همین سامانه را ساختند و دست کمی از سامانه روسی ندارد.

 
وی در خصوص اجرای تعهدات اروپا گفت: انتظار ما از اروپا این بود که به تعهدات برجامی خود بعد از خروج آمریکا عمل کند که یا نتوانستند یا نخواستند این کار را انجام دهند. در جهان امروز اینکه کشوری قانون داخلی خود را به فراتر از مرزهایش تعمیم دهد و یکجانبه گرایانه سیاست خود را پیش ببرد، جای تأسف است.
 
موسوی در خصوص اقدامات اروپا در زمان طی شده از ضرب الاجل ایران افزود: ما شاهد اقدام عملیاتی ملموسی از اروپا در فرصت طی شده نبوده‌ایم و امیدواریم در زمان باقی مانده بتوانند گامی عملیاتی بردارند چون می‌دانند در غیر اینصورت ایران گام دوم خود را بر خواهد داشت.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: آنچه اروپایی‌ها ابراز کردند را به صورت علنی جواب دادیم. ما مبنایی به نام برجام داریم و به چیزی فراتر از برجام نمی‌پردازیم و معتقدیم آنچه باید انجام شود تعهدات همه طرف‌های برجام است.
 
وی تصریح کرد: ما معتقدیم باید از توجه به موضوعات خارج از برجام که چیزی جز حاشیه نیست، فاصله گرفت و صرفاً روی موضوع برجام نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر متمرکز شد.
 
موسوی ادامه داد: آنچه که اروپایی‌ها قرار بود انجام دهند و دادند در این مدت ما را راضی نکرده است. گام اول آنها بعد از خروج آمریکا دیر هنگام بود و تعلل‌های پس از سازوکار مالی اینستکس را هم ما به حساب ناتوانی آنها گذاشتیم.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: امیدی به اینستکس نداریم و اگر این سازوکار چاره ساز بود تا به حال می‌توانست کارآمد باشد. رئیس اینستکس به همراه هیأت آلمانی به تهران سفر کرده است و قرار است با همتایان ایرانی خود مذاکره داشته باشد.
 
وی گفت: باید دید طرف اروپایی چه راه حل ملموسی را پیشنهاد می‌دهد و پس از آن متناسب با آنها اقدام خواهیم کرد.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران