پربیننده ها

آخرین اخبار

20. خرداد 1398 - 11:37   |   کد مطلب: 304805
نایب رییس مجلس شورا اسلامی عدم مقاومت و سازش سایه ای شوم بر کشور انداخت و ما را دچار رکود کرد،

به گزارش اسلام آباد خبر،  عبدالرضا مصری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در تبیین منطق مقاومت مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: آنچه که مقام معظم رهبری مخصوصا در روز 15 خرداد درباره مسائل جاری کشور و آمریکا مطرح کردند مسیری روشن برای مسئولان کشور بود تا اگر افکار و عقاید متفاوتی دارند برای آنها مسیری مستقیم به عنوان چراغ راه همگان تبیین شود.

وی افزود: در این مدت عدم مقاومت و سازش سایه ای شوم بر کشور انداخت و ما را دچار رکود کرد، چون عده ای منتظر هستند از راه سازش و مذاکره با دشمن توفیقی برای کشور حاصل شود در حالی که این تنها سبب فرصت سوزی شده است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: برخلاف این تفکر، رهنمودهای رهبر انقلاب ما را به سمت و سویی هدایت کرد که خیالمان از عدم مذاکره راحت باشد در نتیجه در مسیری حرکت کنیم که با مقاومت به اهداف خود برسیم.

مصری خاطرنشان کرد: معنای مقاومت، صبر توام با خمودی و سستی نیست بلکه به معنای تلاش، فعالیت و خنثی کردن است و در مقابل باید آنچه را که آمریکا فکر می کند نقطه ضعف ما است و از آن طریق بر ما اعمال فشار می کند، تقویت کنیم.

وی افزود: اگر آمریکا فکر می کند از راه اقتصادی می تواند به ما ضربه بزند باید در راستای اقتصاد مقاومتی تلاش شود و همه عزم خود را جزم کنیم تا شاخص های اقتصادی اعم از تورم، بیکاری، رکود، درآمد سرانه و ضریب جینی را رشد دهیم و این با مقاومت اساسی حاصل خواهد شد.

مصری گفت: همچنین در این میان باید نقاط ضعف به قوت تبدیل و نقاط قوت نیز ارتقا یابد به طور مثال توان موشکی را به عنوان ابزاری بازدارنده تقویت کنیم و تولیدات کارخانه ها را افزایش دهیم زیرا مقاومت به معنای گرسنگی کشیدن نیست.

نایب رییس مجلس عنوان کرد: ظرفیت و امکانات بالقوه فراوانی برای مقاومت در کشور وجود دارد که به فعلیت رسیدن آن به عزمی ملی و فردی نیاز دارد هرکسی باید ببیند تا چه اندازه در زمینه های مختلف اعم از علمی، تولید، بازار، صنعت و ... می تواند به مقاومت کمک کند و در بعد ملی هم باید جامعه به سمت و سویی واحد حرکت کند.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط موجود اگر 80 میلیون ایرانی روزانه در مصرف یک برگ کاغذ، یک برگ دستمال کاغذی، خاموشی یک لامپ و مصرف آب صرفه جویی کنند این صرفه جویی با توجه به اینکه مقاومت معنایی عملی دارد قوت ما را در برابر دشمن صادر می کند و سبب می شود اگر نفت ما تحریم شد بتوانیم برق یا آب که قیمتی بالاتر از بنزین دارد را صادر کنیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی مقاومت نظامی مطرح بود که مردم در شهر و دیار خود باقی ماندند و مقاومت کردند و موفق شدیم و امروز زمان مقاومت اقتصادی رسیده که باز هم پیروز خواهیم شد.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر