پربیننده ها

آخرین اخبار

1. مرداد 1398 - 11:19   |   کد مطلب: 304953
در روز ملی شهرستان دالاهو و گرامیداشت یاد شهدای بمباران شیمیایی ۳۱ تیرماه سال ۱۳۶۷
فرماندار دالاهو: بمباران شیمیایی زرده وسرمیل جنایت آشکار علیه بشریت بود
فرماندار دالاهو در روز ملی شهرستان دالاهو و گرامیداشت یاد شهدای بمباران شیمیایی ۳۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ گفت: بمباران شیمیایی زرده وسرمیل جنایت آشکار علیه بشریت بود.

به گزارش اسلام آباد خبر، روز گذشته مراسم روز ملی شهرستان دالاهو و گرامیداشت یاد شهدای بمباران شیمیایی ۳۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ طی مراسمی باحضور مردم و مسئولین استان کرمانشاه و شهرستان دالاهو برگزار شد.

 

فرماندار دالاهو در این مراسم گفت: بمباران شیمیایی زرده وسرمیل جنایت آشکار علیه بشریت بود.

 

کرم محمدی یادآور شد: غمناک‌ترین و دردناک‌ترین مقطع تاریخ دفاع مقدس جمهوری اسلامی بمباران های شیمیایی است، این جنایت آشکار علیه بشریت و جنایتی علیه غیرنظامیان بود و این جنایت‌ها در سرزمین های دیگری همچون فلسطین و یمن هم درحال اجرا است و هرگز فراموش شدنی نیست.

 

وی تصریح کرد: از ابتدای تا انتهای این جنگ نابرابر همه قوانین و اصول بین‌المللی زیرپا گذاشته شد، در زمان بمباران شیمیایی زرده که در یک چشم برهم زدن بسیاری از مردم روستا مظلومانه به شهادت رسیدند؛ اما همگی سازمان‌های به اصطلاح  حقوق بشر سکوت اختیار کردند همان‌ها که برای مرگ یک اسرائیلی جنایتکار زمین و زمان را به‌هم می‌دوزند.

 

محمدی فرماندار دالاهو گفت در خط ولایت بودن رمز پیروزی ماست و انگلستان استعمارگر بداند که در این زمان نمی تواند دیگر مانند زمان طاغوت به ما زور بگوید وادامه داد: خون‌های سرخ شهیدان، پرچم ذلت ناپذیری این ملت است؛ اقتدار، استقلال و عظمت امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و مقاومت مردم است.

 

کرم محمدی روز در مراسم روز ملی شهرستان دالاهو و سالروز بمباران شیمیائی روستای زرده که در سالن فجر شهر کرندغرب با حضور مسؤولان ادارات و نهادها برگزار شد، اظهار داشت: فلسفه روز ملی هر شهرستان تبیین پیشینه تاریخی، فرهنگی و مذهبی آن است.

 

فرماندار دالاهو گفت: 350 اثر تاریخی در این شهرستان وجود دارد که بیانگر قدمت تاریخی دالاهو است، ویژگی برجسته ساکنان این سرزمین صنعتگری است، طراحی و ساخت ابزار فلزی با دستان پرتوان این مردم به ظهور رسیده است.

 

 وی عنوان کرد: مردم این شهرستان احساس مسؤولیت دارند و شرکت و حضور حداکثری و همیشگی آنان در مناسبات ملی بیانگر این سخن است، حس وطن‌دوستی و عشق به ایران عزیز با پوست، گوشت و خون مردم این دیار عجین شده است و این را با نثارخون عزیزان خود در هشت سال جنگ تحمیلی معنا کردند.

 

محمدی با اشاره به خصایص فرهنگی، اعتقادی، جغرافیایی و اجتماعی این خطه، از مسئولان و اهل قلم و فعالان رسانه‌ای خواست در جمع آوری و انعکاس این خصایص منحصر به فرد بیش از پیش بپردازند.

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
مرصادنیوز
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
اینستاگرام اسلام آبادخبر