پربیننده ها

آخرین اخبار

27. مهر 1398 - 15:48   |   کد مطلب: 305209
رضایی به وضعیت نابسمان بازار خودروهای داخلی اشاره کرد و گفت: در بازدیدی که در هفته گذشته از شرکت ایران خودرو داشتم یکی از مطالبات بنده از خودرورسازان این بود که مردم در حال حاضر به خودرو سازان بی اعتماد هستند و باید تلاش کرد تا بتوان اعتماد مردم را برگرداند.

به گزارش اسلام آباد خبر ، «محمدرضا رضایی کوچی» رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودروهای داخلی اظهار داشت: در بازدیدی که در هفته گذشته از شرکت ایران خودرو داشتم یکی از مطالبات بنده از خودرورسازان این بود که مردم در حال حاضر به خودرو سازان بی اعتماد هستند و باید تلاش کرد تا بتوان اعتماد مردم را برگرداند.

وی تصریح کرد: درست است که ما از کالای ایرانی حمایت می کنیم، اما معنای آن این نیست که خودروسازان به هر قیمتی و با هر شرایط و هر زمانی که دلشان خواست خودرو را به مردم تحویل دهند؛ در واقع اگر قراردادی بسته شده است باید طبق آن قرارداد و مبلغی که در قرارداد آمده است، خودرو را تحویل مشتری دهند.

نماینده مردم جهرم در مجلس بحث ایمنی خودروها را اصلی مهم و حیاتی برشمرد و گفت: بارها و بارها بر ایمنی خودرو ها تاکید کرده ایم؛ قسمت عمده تصادفات جاده ای که هر ساله منجر به فوت 17 هزار نفر از هم وطنانمان می شود، به کیفیت پایین خودروها بر می گردد؛ حتی اگر راننده هم اشتباه کند خودرو باید ایمن باشد که حداقل خسارت جانی را به راننده و سرنشین وارد کند.

رضایی در ادامه به قیمت خودروهای داخلی اشاره کرد و بیان داشت: واقعاً قیمت های فعلی قیمت های غیر واقعی هستند؛ در آن تلاطم بازار و قیمت ارز که موجب شد قیمت ها جهشی افزایش پیدا کند؛ ما همان قیمت ها را هم قبول نداریم؛ منتهی این که در شرایطی که بازار ثبات نسبی پیدا کرده است این که در یک روز بخواهد خودرو یک قیمت زیاد و قابل توجهی افزایش پیدا کند، نشان می دهد افرادی هستند که به دنبال منفعت و سوددهی بیش تری هستند که این مسئله هم اصلا قابل قبول نیست.

وی اشاره کرد: این که یک خودرو بخواهد در یک روز سه چهار ملیون افزایش قیمت پیدا کند، اصلا قابل قبول نیست؛ بر چه مبنایی با چه استدلالی باید شاهد اینگونه افزایش قیمت باشیم؟ مگر چه جنسی افزایش قیمت پیدا کرده است که قیمت خودرو را افزایش می دهند؛ این افزایش قیمت اینچنینی تحت هیچ شرایطی قابل قبول نیست

رضایی در پایان به لزوم ورود دستگاه های نظارتی جهت برخورد با متخلفین اشاره کرد و گفت: از سازمان های بازرسی، تعزیرات و تمامی سازمانی مربوطه انتظار می رود که در موضوع قیمت ها، نظارت جدی تر و دقیق تری داشته باشند و با کسانی که تخلف می کنند و در بازار تلاطم و بحرانی ایجاد می کنند با قاطعیت برخورد کنند.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر