پربیننده ها

آخرین اخبار

4. فروردين 1399 - 15:43   |   کد مطلب: 305590
اسلام آبادخبر: فشار کار پزشک و پرستاران برای مراقبت از بیماران کرونایی در کرمانشاه افزایش یافته و مسئولان می‌گویند اگر مردم رعایت نکنند با کمبود کادر درمان مواجه خواهیم بود.

به گزارش اسلام آباد خبر، به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، در این روزها که همه‌جا به حالت نیمه تعطیل درآمده است؛ مراکز درمانی و بیمارستان‌ها روزهای شلوغ و پر کاری را می‌گذرانند و با تمام توان با غول کرونا مبارزه می‌کنند تا جان بیماران را نجات دهند.

جدی نگرفتن این بیماری از سوی بسیاری از مردم استان مخصوصاً در روزهای ابتدایی هشدارها و نبود تدبیر و مدیریت در توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده هم مزید بر علت شد تا حجم مراجعه‌کننده‌ها به بیمارستان روزبه‌روز افزایش پیدا کند.

اما در کنار این موارد حفظ سلامت کادر درمان و پزشکی یک چالش جدی است و در سطح کشور برخی از پزشکان و پرستاران نیز به دلیل درگیری با کرونا جان خود را از دست داده‌اند؛ کادر درمان در این روزهای سخت و قرار گرفتن در خط مقدم مبارزه با بیماری گاهاً با کمبود نیرو مواجه هستند و فشار زیادی را محمل می‌شوند.

به هر حال حفظ سلامتی و ریکاوری کادر درمان به عنوان نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا امری حیاتی و ضروری به نظر می‌رسد، زیرا که در صورت از بین رفتن یا حتی کاهش توان اجرایی این جبهه، جایگزین کردن نیروی متخصص و دوره دیده در این شرایط که همه با این مشکل دست به گریبان هستند، تقریباً غیرممکن است.

رررر

پرستان کادر درمانی می‌گویند در حال حاضر با مشکل کمبود پرستار و پزشک، مواجه نیستیم؛ اما اگر مردم مراعات نکنند، قطعاً با کمبود مواجه خواهیم شد، بنابراین باید چاره‌ای اندیشید تا در این شرایط حداقل بتوانیم از تمام ظرفیت پرسنل به نحو احسن استفاده کنیم و مانع از فرسودگی شغلی و بیماری آنان شویم.

کمبود پرستار نداریم / ‏‬ فشار کاری بر پرستاران زیاد است

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد د ,اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون با کمبود پرستار مواجه نشدیم، اما فشار کاری زیادی بر روی پرستاران وجود دارد.

دکتر ویسی رایگان افزود: در حال حاضر نیازی به اعزام پرستار به کرمانشاه وجود ندارد، اما اگر همین روند ادامه پیدا کند در آینده نه چندان دور ممکن است پرستاران توانایی نداشته باشند تا بتوانند کارها را انجام بدهند.

وی گفت: در کل کشور فشار کار بر روی پرستاران زیاد است، لذا دانشگاه علوم پزشکی کشور باید فراخوان بدهند، تا اگر امکان داشت پرستاری که استخدام نشده و جویای کار است بتواند مراجعه کرده و جذب شود.

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: دستورالعمل اجرایی برای استخدام پرستاران ابلاغ نشده است، اما صحبت‌هایی در مورد استخدام پرستاران وجود دارد و امید است عملیاتی شود.

دکتر ویسی رایگان گفت: امیدواریم با استخدام پرستاران جدی فشاری که بر روی این قشر است و منجر به مشکلات جسمی و روحی شده، مرتفع شود.

اگر پیک بیماری کرونا زیاد باشد با کمبود پرستار مواجه می‌شویم

مدیر خدمات پرستاری بیمارستان گلستان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد , اظهار کرد: در حال حاضر کمبود پرستار نداریم، اما پیش‌بینی می‌شود به دلیل اینکه بیمارستان و مراکز درمانی درگیر بیماران کرونایی شوند، فشار بر روی پرستاران زیاد شود و در آینده با کمبود مواجه شویم.

للللل

سیروس میرزایی خاطرنشان کرد: تمام حوزه دانشگاه از شبکه‌ها و بیمارستان‌های مختلف کمک می‌گیرند و اگر پیک این بیماری در استان زیاد شود و به طور حتم به پرسنل بیشتری نیاز است.

وی بیان کرد: دانشجویان و گروه‌های جهادی کمک‌های حاشیه پزشکان و پرستاران درمانی را انجام می‌دهند و هیچ گاه بالین بیماران را به نیروهای کمکی و دانشجویان پزشکی نمی‌سپاریم.

مدیر خدمات پرستاری بیمارستان گلستان گفت: دانشجویان پزشکی و پرستاری را درگیر کار اصلی بالینی بیمار نمی‌کنیم، تا جان آنها و بیماران به خطر نیفتد، چون آنها هنوز تجربه کافی به دست نیاوردند.

میرزایی خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی سازماندهی می‌شوند و بر اساس تعداد و کارهایی که می‌توانند انجام دهند، روی آنها برای کمک تصمیم گیری می‌شود.

بر اساس این گزارش، حالا که کادر درمان ایثارگرانه در خط مقدم مبارزه با کرونا ایستاده‌اند و روزهای سختی را برای گذر از این بحران و کاهش آلام آن می‌گذرانند، انتظار دارند که شهروندان هم با رعایت موارد و نکات بهداشتی و در خانه ماندن کمک کنند که زودتر این شرایط را پشت سر بگذاریم وگرنه حتماً برای تأمین کادر درمان به مشکل برمی‌خوریم.

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
بیانیه گام دوم انقلاب
پایگاه خبری امید
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه