آخرین اخبار

16. فروردين 1399 - 15:28   |   کد مطلب: 305617
مدیرجهاد کشاورزی اسلام آباد غرب از مبارزه با علف‌های هرز و سن مادر در سطح ۲۱۶۰۰ هکتار و مبارزه با علف‌های هرز در سطح ۴۲۲۴۰ هکتار از مزارع گندم و جو شهرستان خبرداد.

مهندس کامران کریمی مدیرجهاد کشاورزی اسلام آباد غرب در گفتگو با اسلام آباد خبر، اظهار کرد: عملیات کنترل و مبارزه با سن مادر در سطح ۲۱۶۰۰ هکتار از مزارع گندم و جو اسلام آباد غرب انجام شد است، که این مبارزه از اواخر اسفند ماه شروع شده و همچنان ادامه دارد.

 

وی با تاکید بر تولید محصولات کشاورزی اظهار کرد: توجه به تولیدات در حوزه کشاورزی از عوامل توسعه اقتصادی هر کشوری است و با توجه به نامگذاری سال بعنوان جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، مسئولان امر باید بیش از پیش به این حوزه توجه داشته باشند.

 

  کامران کریمی افزود: تاکنون مبارزه خوبی با آفت سن مادرو علف هرز انجام شده و بهتر است که از ورود سموم غیراستاندارد به بازار در حوزه کشاورزی به ویژه درباره سن غلات جلوگیری شود.

 

 وی افزود: عملیات کنترل و مبارزه با بیماریهای غلات کشت شده  تاکنون در سطح ۴۲۰ هکتار از مزارع گندم و جو اسلام آباد غرب انجام شده است و به کشاورزان توصیه می شود مبارزه با سن مادری در مزارع گندم و جو را با دقت انجام دهند تا باکاهش جمعیت پوره سن و سطح مبارزه، از خسارت وارده به دانه گندم جلوگیری شود.

 

مهندس کامران کریمی مدیرجهاد کشاورزی اسلام آباد غرب گفت: عملیات کنترل و مبارزه با علف های هرز تاکنون در سطح ۴۲۲۴۰ هکتار از مزارع گندم و جو اسلام آباد غرب انجام شده که این مبارزه و کنترل با علف های پهن برگ در سطح ۳۷۵۳۰ هکتار و با علف های نازک برگ در سطح ۴۳۷۰ هکتار بود.

 

وی افزود: به کشاورزان توصیه می شود مبارزه با علف های هرز در مزارع گندم و جو را در همین فروردین ماه با سموم توصیه شده و دوز مناسب در هوای آرام با دقت انجام دهند.

 

دیدگاه شما

پایگاه وبلاگنویسان استان کرمانشاه
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
راوند خبر
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران
 شهید حججی
بیانیه گام دوم انقلاب