پربیننده ها

آخرین اخبار

14. شهريور 1399 - 22:38   |   کد مطلب: 306088
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در پنج روز آینده در شرق و جنوب شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود.

به گزارش اسلام آباد خبر، شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اصغری درباره آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در برخی مناطق غرب و شمال غرب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: امروز در غرب سواحل خزر و ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران، گیلان، مازندران و قزوین رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید موقت داریم.
 
وی بیان کرد: روز شنبه در برخی مناطق سواحل شرقی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، رگبار باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین در بعد از ظهر شنبه در زاگرس مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده در برخی نقاط پیش‌بینی می‌شود.
 
معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز یکشنبه ۱۶ شهریور در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده به ویژه در ساعات بعد از ظهر دور از انتظار نیست، همچنین روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته پیشِ‌رو در ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و وزش باد و بارش پراکنده خواهیم داشت.
 
اصغری ادامه داد: در پنج روز آینده در شرق و جنوب شرقی کشور به ویژه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پدیده غالب خواهد بود.
 
وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۲ و ۲۲ درجه خواهد بود.
 
اصغری ادامه داد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۶ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.
 
وی در تشریح وضعیت هواشناسی کشاورزی هم گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۸)  تا دهم شهریور امسال ۲۹۷ میلی‌متر ثبت شد میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۳۱۶ میلی متر بود که بارش‌های سال جاری ۶ درصد کمتر از سال گذشته است؛ همچنین میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۹ میلی متر بود که بارش سال جاری ۲۹ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
 
منبع: فارس
 
انتهای پیام/ب

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
بیانیه گام دوم انقلاب
مرصادنیوز
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران