آخرین اخبار

16. مهر 1399 - 10:58   |   کد مطلب: 306193
امام جمعه موقت شهرستان اسلام آبادغرب گفت: اربعین حسینی اوج دلدادگی عاشقان اباعبدالله است و اکنون بخاطر محدودیت های کرونا باید زیارت اربعین را درخانه ها و فضای مجازی پررنگ کنیم.

حجت الاسلام روح الله کرمی مدیر حوزه علمیه اسلام آباد غرب و امام جمعه موقت شهرستان  در گفتگو با اسلام آباد خبر، اظهار کرد: بدون شک عشق و ارادت به اهلبیت(ع) خصوصاً سید الشهداء افتخار شیعیان است و این عاشقان روزبروز در حال افزایش است و اربعین اوج این دلدادگی است که حقیقت قیام سیدالشهداء(ع) را زنده نگه می دارد و اینگونه همایش ها فرصتی برای دستیابی به معرفت بیشتر نسبت به معارف بلند اهلبیت(ع) است 

 

وی افزود: زیارت اربعین با هزینه زیادی به دست آمده است در این زیارت اربعین می خوانیم که خون داده شد تا مردم عاقل و عالم شوند و یاد عاشورا و کربلا یک تاریخ مقطعی نیست بلکه مانور و مکتب و مدرسه ای است که تا قیامت به همین ترتیب باقی خواهد ماند و از این فرصت معنوی حداکثر استفاده را باید ببریم.

 

امام جمعه موقت شهرستان اسلام آبادغرب عنوان کرد: در وسائل الشیعه از امام صادق(ع) منقول است که فرمودند: « فِی طِینِ قَبْرِ الْحُسَیْنِ(ع) شِفَاءٌ مِنْ کُلِّ دَاءٍ وَ هُوَ الدَّوَاءُ الْأَکْبَرُ» در تربت قبر امام حسین(ع) شفای هر دردی است و بزرگترین دارو همان است. پیامبر اکرم (ص) فرمودند:« إنّ لِقَتلِ الحُسینِ حَرارَهً فی قُلوبِ المُؤمِنینَ لاتَبرُدُ اَبَداً» حقیقتاً کشته شدن امام حسین(ع) چنان حرارتی در دل‌ها و قلوب مومنین ایجاد کرده است که هیچگاه به سردی نمی‌گراید.

وی خاطرنشان کرد: در این سال‌ها ملت عراق با جان و دل و با عشق مضاعف به حضرت ابا عبدالله (ع) خالصانه در خدمت زائران آن حضرت بوده اند و از هیچ کمکی دریغ نکردند.اما امسال با وجود ویروس کرونا توفیق پیاده روی اربعین برای عاشقان امام حسین علیه السلام سلب شد و بدون تردید همانطور که زیارت امام حسین (ع)و رفتن به کربلا و آن هم در ایام اربعین از افضل مستحبات است؛ اما عمل به توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا لازم و حفظ جان واجب است و خود ائمه معصومین (ع) نیز بر حفظ سلامتی و جان تاکید داشته اند بر این اساس امسالهمه با توفیق پروردگار عالم و  با پیروی از رهنمود های مقام معظم رهبری،  اربعین حسینی را به خواندن زیارت اربعین در منازل و ذکر توسل و مصیبت زنده نگه خواهیم داشت. 

 

حجت الاسلام  کرمی ابراز امیدواری کرد؛ انشاءالله خداوند متعال شرّ این ویروس را از ممالک اسلامی بر طرف نماید و در آینده، همانند گذشته توفیق عزاداری را با همان شور و شعور حسینی برقرار کنند.

 

وی در خاتمه با توصیه به نسل جوان و عاشقان مکتب ثارالله گفت: تا می توانید اربعین را در منازل پررنگ کنید. و به کوری چشم دشمنان اربعین حسینی را در فضای مجازی پررنگ و برجسته نمائید.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
بیانیه گام دوم انقلاب
مرصادنیوز
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران