پربیننده ها

آخرین اخبار

1. آذر 1399 - 16:28   |   کد مطلب: 306375
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسلام آبادغرب مطرح کرد:
هشدار در راستای کاهش مخاطرات و خسارات احتمالی بر اثر بارش ها
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسلام آبادغرب در راستای کاهش مخاطرات و خسارات احتمالی بر اثر بارش ها به بهره برداران عرصه های منابع طبیعی هشدار داد.

عباس قنبری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسلام آبادغرب در گفتگو با  اسلام آباد خبر، با اشاره به هشدار های سازمان هواشناسی در خصوص بارشهای اخیر و احتمال بروز سیل و آبگرفتگی اظهار کرد: همشهریان عزیز و بهره برداران عرصه های منابع طبیعی لازم است نکاتی را در جهت کاهش مخاطرات و خسارات احتمالی مد نظر قرار دهند.

 

 

وی افزود: آبراهه ها و مسیل رودهای منتهی به مراکز جمعیتی پاکسازی گردد و از تجمع و اطراق در پشت سازه ها و استخرهای ایجاد شده در حوزه های آبخیز خودداری گردد.

 

 

مهندس قنبری عنوان کرد: به دلیل طولانی بودن فصل خشک در شهرستان و فشردگی سطحی خاک خصوصا در دامنه ها، امکان نفوذ آنی اولین بارندگی فراهم نبوده و عموما روان آبهای سطحی ،منجر به سیل خواهد شد.پس بهتر است تردد در طبیعت خصوصا در مسیر روخانه های فصلی و خشک کنترل گردد.

 

وی خاطرنشان کرد: به دلیل بارش مناسب و بروز پله در این فصل، بهتر است پس از مساعد شدن هوا و امکان کشتهای پاییزه در نقاطی که هنوز کشت صورت نگرفته، شخم اراضی شیبدار در جهت خلاف شیب صورت گیرد تا روان آبهای آتی باعث نابودی خاک و شسته شدن آن نگردد.

 

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
بیانیه گام دوم انقلاب
مرصادنیوز
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران