پربیننده ها

آخرین اخبار

10. آذر 1399 - 0:56   |   کد مطلب: 306436
دادستان اسلام آبادغرب با هشدار به لزوم مراقبت بیشتر خانواده ها، از بازداشت متهم به آدم ربایی و آزار جنسی یک دختر جوان در اسلام آبادغرب خبر داد.

سید سجاد ملایری دادستان عمومی و انقلاب اسلام آبادغرب در گفتگو با   اسلام آباد خبر، با بیان این مطلب اظهار کرد: متاسفانه  یک مورد بحث آدم ربایی و اذیت و آزار جنسی یک دختر جوان در شهرستان رخ داده که با ورود سریع  پلیس آگاهی حسب دستور قضایی فرد مجرم  دستگیر  گردیده و انشاءالله با یک برخورد انقلابی درس عبرتی برای مجرمان خواهد شد که دست به چنین اقداماتی نزنند.

 

وی عنوان کرد: گرچه تمایل نداریم چنین مباحثی را در رسانه ها مطرح کنیم اما چون در مدت کوتاهی چندین مورد از چنین جرم هایی رخ داده که نشان از بی مبالاتی برخی خانواده ها و به ویژه خانم های جوان دارد که لازم است به خانواده ایشان گوشزد شود تا خدای ناکرده در آینده شاهد چنین مشکلاتی نباشیم .

 

دادستان شهرستان با تأکید بر مراقبت بیشتر خانواده ها و خانم های جوان هشدار داد: لازم است بحث پیشگیری اجتماعی از جرم را جدی گرفته و از سوار شدن و تردد با  مسافربرهای شخصی و ناشناس برحذر باشند و از تاکسی های عمومی و آژانس های مورد اعتماد استفاده نمایند تا از وقوع بزه پیشگیری گردد.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه امثال چنین مجرمانی با تهیه فیلم و اقدام به تهدید و نشر آن در فضای مجازی اقدام به هتک حیثیت و بازی با آبروی افراد می کنند که آن هم جرم تلقی می شود و پیگرد قانونی دارد.

 

وی در هشدار دیگری به خانواده ها گفت: انتشار تصاویر خصوصی در شبکه  های اجتماعی، ابزاری برای اخاذی های اینترنتی می باشد که برای جلوگیری از این تهدید نباید عکس‌ها و ویدئوهای شخصی و خانوادگی را در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی بارگذاری نمود اما متاسفانه برخی افراد بدون اینکه هیچ شناخت و اطلاعاتی نسبت به فضای مجازی داشته باشند، اقدام به چنین کاری می نمایند که به راحتی صفحات شخصی شان هک شده و تصاویر خصوصی ایشان به سرقت می رود که این امر دستاویزی برای مجرمان در بحث تهدید و اذیت و آزار جنسی و تهدیدات مالی این افراد  قرار می گیرد .

 

دادستان اسلام آبادغرب با تقدیر و تشکر از کارکنان پلیس آگاهی شهرستان  که سریعا" حسب دستور قضایی ورود کرده اند و فرد مجرم را دستگیر نموده اند، خاطرنشان کرد: مردم در باب پیشگیری باید دقت و مراقبت بیشتری به خرج دهند تا علل زیربنایی جرم منجر به افزایش آسیب های اجتماعی نشود.

دیدگاه شما

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
بیانیه گام دوم انقلاب
مرصادنیوز
کانال تلگرام اسلام آبادخبر
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
اینستاگرام اسلام آبادخبر
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
پارلمان مجازی ایران