هدف آمریکا از بازگشت به برجام فعال کردن مکانیزم ماشه است

کد خبر: 306896
|
23:27 - 1400/03/16
نسخه چاپی
هدف آمریکا از بازگشت به برجام فعال کردن مکانیزم ماشه است
هدف آمریکا از بازگشت به برجام فعال کردن مکانیزم ماشه است : حجت الاسلام ذوالنوری گفت: اگر آمریکا بدون قید و شرط به برجام برگردد، مکانیسم ماشه را فعال می‌کند، پس باید در این زمینه تضمین هایی از آمریکا گرفته شود. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ،  حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق (ع) در مسجد امام خمینی (ره) پردیسان قم گفت: هیچ فرد و مسؤول اصولگرایی را نمی‌شناسم که مخالف اجرای برجام و رفع تحریم‌ها باشد اما باید شرط‌ها و تضمین‌هایی را قرار دهیم.

 

وی با بیان اینکه اگر آمریکا بدون قید و شرط به برجام برگردد، مکانیسم ماشه را فعال می‌کند، گفت: در این زمینه تضمین‌های قابل دریافتی وجود دارد و اگر در سال‌های گذشته فرصت سوزی نشده بود، می‌توانستیم غربی‌ها را زودتر به پای میز مذاکره بکشانیم.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به قانون اقدام راهبردی و جرم انگاری برای عدم اجرای درست آن، تصریح کرد: یکی از شرط‌ها برای بازگشت به برجام باید عدم ارسال اورانیوم غنی سازی شده کشورمان به روسیه باشد که می‌تواند زیر نظر آژانس در داخل ایران پلمب شده و باقی بماند.

 

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از شرط‌ها برای بازگشت به برجام باید عدم جمع آوری سانتریفیوژها باشد و آنها می‌توانند زیر نظر آژانس خالی شده و به آنها گاز تزریق نشود و هر دو هفته نیز مورد بررسی و بازدید قرار بگیرند تا در صورت نقض عهدهای مجدد، بتوانیم بلافاصله آنها را راه اندازی کنیم.

 

ذوالنوری با بیان اینکه اگر قرار است ما با رعایت همه بندها و شرایط به برجام برگردیم، آمریکا نیز باید خسارت و ضرر به قول خودشان ۱۰۰۰ میلیارد دلاری به کشورمان را جبران کنند، گفت: امروز باید نسبت به این مسائل بسیار حساس، آگاه و هوشیار باشیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان اظهار داشت که اگر در انتخابات ریاست جمهوری فردی اصلح که ارزشی، انقلابی و دلسوز ملت است، انتخاب شود بسیاری از مشکلات امروز کشور برطرف می‌شود.

 

وی با بیان اینکه حضرت امام جعفر صادق (ع) بر اساس نیازهای روز شاگردان بسیاری را در رشته‌های تخصصی تربیت کرده بودند، تصریح کرد: امروز از حوزه‌های علمیه این انتظار می‌رود که بر اساس نیازهای روز و با استفاده از وسایل نوین به حجم انبوهی از شبهات فکری و فرهنگی پاسخ بدهند.

 

ذوالنوری با بیان اینکه دشمنان در دوران انتخابات فضای جامعه را غبارآلود می‌کنند، گفت: ما باید در هر دوره و زمان، شرایط و مقتضیات روز جامعه را به خوبی بشناسیم و بشناسانیم و مراقب باشیم که در این فضای استکباری، برجام موشکی و منطقه‌ای را به ما تحمیل نکنند.

انتهای پیام؛ 

منبع: مهر

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

    پربازدیدترین ها