راه‌حل عبور از مشکلات، قهر با صندوق رأی نیست

کد خبر: 306930
|
19:34 - 1400/03/27
نسخه چاپی
راه‌حل عبور از مشکلات، قهر با صندوق رأی نیست
راه‌حل عبور از مشکلات، قهر با صندوق رأی نیست : رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه حل عبور از مشکلات، رأی ندادن و قهر با صندوق رأی نیست، گفت: باید پای صندوق‌های رأی برویم و با انتخاب درست مشکلات را حل کنیم. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ، به گزارششبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدباقر قالیباف ظهر امروز (پنج‌شنبه) در جریان نظارت میدانی خود از شهر پردیس، با حضور در مسجد امام علی (ع) این منطقه در دیدار با مردم، ضمن تبریک دهه کرامت و همچنین در پیش بودن میلاد امام رضا (ع)، گفت: با توجه به وظیفه‌ای که به عنوان رئیس مجلس برعهده دارم، سفرهایی به استان‌ها و شهرهای مختلف کشور برای نظارت میدانی دارم، اما همانطور که قبلاً هم در این مسجد آمده بودم، به عنوان نماینده مردم تهران وظیفه خود می‌دانستم که حتماً از نزدیک به این شهر بیایم. البته هر نماینده‌ای که در مجلس شورای اسلامی اعتبارنامه اش تصویب می‌شود، نماینده همه مردم ایران است.

 

وی ادامه داد: طبق روال نظارت‌های میدانی به صورت سرزده از مناطق بازدید کرده و پس از بررسی مشکلات، تلاش می‌کنیم تا مشکلات و مسائل حل شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خاص فردا که روز انتخابات ریاست جمهوری است، گفت: انقلاب اسلامی و قانون اساسی این فرصت را در اختیار مردم قرار داده که سرنوشت شأن را خودشان تعیین کنند، روزی که تمام ملت ایران سرنوشت حوزه اجرایی خود را در سطح ملی و محلی به مدت ۴ سال رقم می‌زنند.

 

قالیباف بیان کرد: در این ایام افراد زیادی با نیت‌های مختلف نسبت به انتخابات و حضور مردم در پای صندوق‌های رأی، صحبت می‌کنند. افرادی که با اساس انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی عناد دارند و به دنبال براندازی جمهوری اسلامی ایران هستند. این افراد به دنبال رأی دادن نبوده و نیستند و در حال حاضر هم فرصت بیشتری برایشان فراهم شده تا با کمک دشمنان مان بر این فضا بدمند، خطاب صحبتم با این افراد نیست چرا که تکلیفشان کاملاً مشخص است.

 

وی تصریح کرد: خطاب صحبت‌هایم با اکثریت مردم دلسوزی است که پای انقلاب ماندند و کشور، انقلاب، دین و آینده فرزندانشان را دوست دارند، اما به صورتی منصفانه گله مند بوده و می‌گویند که رأی نمی‌دهیم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنها معتقدند افرادی مدت مدیدی مسئولیت داشتند، اما مشکلات اشتغال، تورم و گرانی را حل نکردند. مردم حرف‌های حقی دارند و کسی نمی‌تواند منکر آن شود، لذا باید برای آن چاره اندیشی کرد. اما راه حل این موضوع قهر با صندوق رأی نیست.

 

قالیباف تاکید کرد: با ابتدایی‌ترین توجه هم می‌توان فهمید که راه حل عبور از مشکلات، رأی ندادن و قهر با صندوق رأی نیست. مشکلاتی وجود داشته که باید آنها را حل کنیم. باید پای صندوق‌های رأی برویم و با انتخاب درست و دقیق مشکلات را حل کرده و در این کار تردید نکنیم. هر گاه در موضوعات اجتماعی و شخصی تردید کنیم، موفقیت را از دست می‌دهیم، تردید یعنی پیروز نشدن بر مشکلات، تردید یعنی اینکه مشکل حل نشود.

 

وی با اشاره به زمان خدمت خود در نیروی انتظامی و شهرداری تهران اظهار داشت: ما در کشورمان مشکل امکانات، اعتبارات و نیروی انسانی نداریم، بنده با توجه به سابقه مدیریتی خود می گویم که مشکل ما ناشی از بی توجهی مسئولان است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: برخی از مسئولان فرصت طلب، به فکر مردم نبوده و پای کار آنها نمی‌ایستند. این ناکارآمدی و ضعف مدیریت که موضوع اساسی ما است، کجا باید حل شود؟ این تغییر مدیریت‌ها تنها پای صندوق‌های رأی اصلاح می‌شود، چه در سطح محلی و چه در سطح ملی.

 

قالیباف با اشاره به بازدید خود از فاز ۸ شهر پردیس، تصریح کرد: برخی از مشکلات این منطقه مربوط به شورای شهر و شهرداری‌ها بوده و بخشی دیگر مربوط به دولت و وزارتخانه هاست، بنابراین راه حل مشکلات، رأی دادن است. صندوق رأی، پنجره تنفسی است برای تغییر مدیریت؛ که این در دستان من و شما قرار دارد. وقتی اینطور نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم وظیفه ما قهر کردن و رأی ندادن نیست، بلکه باید رأی داده و انتخاب درست می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه مردم به حق معتقدند که دستیابی به مسئولان پس از پیروز شدن در انتخابات ممکن نیست و نمی‌دانیم که چطور می‌توانیم به آنها نظارت کنیم در حالی که این موضوع در قانون پیش بینی شده است، گفت: نمایندگان مردم در مجلس براساس تعهدی که دارند می‌توانند بر قوه مجریه نظارت، سوال، استیضاح و در صورت نیاز عزل کنند. نمایندگان باید تلاش کنند تا قانون به درستی وضع و اجرا شود. مشکلات امروز کشور بخاطر نبود امکانات نیست.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از اوزون تپه گفت: تا امروز نمی‌دانستم که در این منطقه همشهریانی از بجنورد و شیروان دارم. به آنها تاکید کردم که بخشی از مشکلات به خود شما مربوط می‌شود که در برخی موارد همراهی نمی‌کنید و بخشی دیگر به ضعف مدیریت‌ها ارتباط دارد.

 

قالیباف گفت: بیش از ۲۵ سال است که مردم در این منطقه ساکن بوده و زحمت‌های فراوانی را به خود و فرزندانشان تحمیل کرده و در شرایط سخت زندگی می‌کنند. باید دست به دست هم دهیم تا از مشکلات کوچک محلی تا مشکلات بزرگ ناشی از تورم و نقدینگی را رفع کنیم.

 

وی اظهار داشت: همانطور که در این مسجد عرض کردم، مجدد تکرار می‌کنم، با وجود همه مشکلاتش و همه فشارهایی که دشمن به انقلاب تحمیل می‌کند، طی یک برنامه پنجساله می‌توان ثبات اقتصادی به کشور باز می‌گردد و این مهم امکانپذیر است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تشویق مردم برای شرکت و حضور در پای صندوق‌های رأی گفت: به افرادی رأی بدهید که دغدغه مردم و آینده کشور را داشته باشند و نه دغدغه خودشان را. این وظیفه همه ما است.

 

قالیباف تاکید کرد: امیدوارم با توجه به اعتمادی که بنده برای حضور در مجلس شورای اسلامی داشتید، بتوانم براساس وظیفه ام مشکلات شما را پیگیری و حل کنم.

 

وی با بیان اینکه اولویت ما در تهران رفع مشکلات مناطق محروم است، بیان کرد: در سال اول حضور در مجلس، با وجودن اینکه درگیر تشکیل کمیسیون‌ها و مسائل داخلی بودیم، در بودجه ۱۴۰۰ نیز به مناطق محروم توجه ویژه ای داشتیم، اما امیدواریم در سال جاری موضوعات و مشکلات منطقه پردیس از جمله مسکن مهر را بهتر و با جدیت بیشتری پیگیری کنیم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از صحبت‌های خود به میان مردم رفت و با آنها رودررو و صمیمانه به گفتگو پرداخت و مردم نیز مشکلات خود از جمله کمبود امکانات در منطقه پردیس، نابسامانی زیرساخت‌ها، توزیع نامناسب واکسن کرونا، مسائل کلان کشوری، تأیید صلاحیت برخی افراد ناشایست در انتخابات شورای شهر را با وی در میان گذاشته و از قالیباف درخواست کمک کردند.

 

انتهای پیام/

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد