به‌روزرسانی؛ پارالمپیک توکیو| هت‌تریک طلایی نعمتی در روز بارانی/ اولاد به مدال نقره رسید

کد خبر: 307234
|
15:37 - 1400/06/11
نسخه چاپی
به‌روزرسانی؛ پارالمپیک توکیو| هت‌تریک طلایی نعمتی در روز بارانی/ اولاد به مدال نقره رسید
به‌روزرسانی؛ پارالمپیک توکیو| هت‌تریک طلایی نعمتی در روز بارانی/ اولاد به مدال نقره رسید : نهمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با ادامه رقابت‌های نمایندگان کاروان ورزش جانبازان و معلولین کشورمان در حال برگزاری‌ست. شبکه اطلاع رسانی راه دانا

به گزارش اسلام آباد خبر ،به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در نهمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، ورزشکاران کشورمان در پنج رشته تیراندازی با کمان، دوومیدانی، پاراکانو، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته به مصاف رقبای خود رفته و می‌روند.

دوومیدانی

 

رقابت پرتاب دیسک کلاس F۱۱ از ساعت ۶:۰۲ صبح با حضور مهدی اولاد و نورمحمد آرخی، دو ملی‌پوش کشورمان پیگیری شد. در این رقابت که علاوه بر نمایندگان ایران، پرتابگرانی از لهستان، کمیته پارالمپیک روسیه (۲ نفر)، اسپانیا، برزیل، اتریش و ایتالیا نیز حضور داشتند، اولاد به مدال نقره دست یافت و آرخی در رده ششم ایستاد.

 

مهدی اولاد که در همین دوره از بازی‌های پارالمپیک در پرتاب وزنه به یک مدال طلا نیز دست یافته است، در پرتاب اول رکورد ۳۹.۲۲ را به ثبت رساند، اما در پرتاب دوم مرتکب خطا شد. وی در تلاش‌های سوم و چهارم دیسک را ۳۹.۶۸ متر و ۴۰.۶۰ متر پرتاب کرد. اولاد در پرتاب‌ پنجم خطا کرد و در پرتاب ششم رکورد ۳۸.۲۱ متر را داشت و در نهایت با بهترین عملکردش یعنی ۴۰.۶۰ متر به مقام نایب قهرمانی دست یافت و شانزدهمین مدال‌آور کاروان ایران لقب گرفت.

 

همچنین نورمحمد آرخی رکوردهای ۲۸.۷۸ متر، ۳۰.۱۹ متر، ۳۱.۷۷ متر و ۳۳.۳۷ متر را در پرتاب‌های اول، سوم، پنجم و ششم داشت و در پرتاب‌های اول و سوم نیز مرتکب خطا شد. در پایان این رقابت «الساندرو رودریگو داسیلوا» از برزیل ضمن شکستن رکورد پارالمپیک، صاحب مدال طلا شد. همچنین «اونِی تاپیا» از ایتالیا به مدال برنز دست یافت.

 

 

تیراندازی با کمان

 

زهرا نعمتی پس از برخورد به قرعه استراحت در دور نخست، از ساعت ۷:۱۵ صبح و در مرحله یک‌هشتم نهایی ماده ریکرو انفرادی بانوان به مصاف «اِستِولانا بارانتسِوا» از کمیته پارالمپیک روسیه رفت و با نتیجه ۶ بر ۵ به پیروزی دست یافت. نعمتی از ساعت ۱۳:۳۰ به وقت تهران در مرحله یک چهارم نهایی با «فابیولا درگوویچس» از برزیل خواهد رفت.

 

زهرا نعمتی نماینده پارا تیر و کمان کشورمان در مصاف با حریف برزیلی خود در مرحله یک چهارم نهایی پارالمپیک توکیو با نتیجه ۷ بر یک حریف خود را شکست داد و به جمع ۴ نفر پایانی این مسابقات راه پیدا کرد.

 

در دیدار نیمه نهایی، زهرا نعمتی از ایران به مصاف دورسئا پویمندو از یونان رفت و توانست با شکست حریفش به فینال برسد. نعمتی در این رقابت با نتیجه ۶ بر ٢ به پیروزی رسید. دارنده مدال طلای بازی‌ پارالمپیک ٢٠١٢ در فینال ریکرو انفرادی پارالمپیک ٢٠٢٠ توکیو باید به مصاف حریف ایتالیایی برود. 

 

نعمتی در دیدار فینال به مصاف وینچنزا پتریلی از ایتالیا رفت و با نتیجه ۶ بر ۵ به پیروزی رسید و طلایی شد. نعمتی در سه پارالمپیک پی در پی صاحب مدال طلا شده است. او در لندن، ریو و حالا در توکیو موفق به کسب مدال طلا شده است.

 

پاراکانو

 

اسلام جاهدی از ساعت ۶:۴۵ صبح در مرحله مقدماتی کانو انفرادی انفرادی ۲۰۰ متر کلاس VL۲ و در گروه دوم با نمایندگان بلاروس، اسپانیا، پرتغال و مجارستان رقابت کرد و با زمان ۱:۰۱.۳۹۵ دقیقه در رده چهارم قرار گرفت و راهی نیمه نهایی شد. در پایان این مسابقه نماینده پرتغال فینالیست شد و سایر ورزشکاران به نیمه نهایی رفتند. رقابت در مرحله نیمه نهایی روز شنبه ۱۳ شهریور برگزار می‌شود.

 

شهلا بهروزی‌راد از ساعت ۶:۵۰ در مرحله مقدماتی کایاک انفرادی ۲۰۰ متر کلاس KL۳ در گروه اول با نمایندگان استرالیا، آلمان، بریتانیا و سوئد رقابت کرد و با زمان ۵۴.۷۵۵ ثانیه در رده چهارم ایستاد و راهی نیمه نهایی شد. در این رقابت نماینده بریتانیا به طور مستقیم گام به فینال گذاشت. رقابت در مرحله نیمه نهایی روز شنبه ۱۳ شهریور برگزار می‌شود.

 

 

بسکتبال با ویلچر

 

تیم ملی ایران از ساعت ۸ صبح در رقابت برای رتبه نهم و دهم به مصاف کره جنوبی رفت و با کسب پیروزی ۶۴ بر ۵۴ مقابل این حریف در رده نهم بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ایستاد. این بازی با برتری کره‌ای ها آغاز شد و کوارتر اول  ۱۶ بر ۱۰ به نفع حریف به پایان رسید. شرایط در کوارتر دوم به نفع ایران تغییر کرد و شاگردان آقاکوچکی به پیروزی ۱۶ بر ۱۴ دست یافتند تا نیمه اول ۳۰ بر ۲۶ شود.

 

در کوارتر سوم یکی از بهترین عملکردهای تیم ایران رقم خورد و نتیجه ۲۱ بر ۱۲ به ثبت رسید تا تیم کشورمان از حریف جلو بیفتد. کوارتر چهارم نیز با برتری ۱۷ بر ۱۲ ایران همراه بود تات در نهایت شاگردان عباس آقاکوچکی ۶۴ بر ۵۴ پیروز شوند و به مقام نهمی برسند. تیم ایران در دوره قبلی بازی‌های پارالمپیک در رده دهم ایستاده بود، اما در بازی‌های ۲۰۲۰ توکیو یک پله پیشرفت داشت و رتبه نهم را به خود اختصاص داد.

 

این خبر تکمیل می‌شود...

    پربازدیدترین ها